Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: JohnyWalker   
Дата:   21-05-12 17:04

Може би трябваше да я пусна в петък, но да не рискувам някой да се възползва от новата "услуга" през това време. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: JohnyWalker   
Дата:   21-05-12 17:06

Преди да ви разкажа за моето "малко" приключение, искам да отбележа, че бях много развълнуван от факта, че Сони пуснаха
техника под наем.

Среща 1:
И така един ден решавам, че искам да тествам "голямата" свткавица за Некс 5н. Отивам в Сони центъра в ЦУМ, няколко дни след официалния старт, за да си запазя светкавицата за деня, в който трябваше да снимам.
Влизам в магазина и се започва:
Аз: - Искам свекавицата за Некс 5Н под наем за 1 ден и идвам да я запазя за след 3 седмици!
СЦ: - Не може, да се запазва техника! Идвате на място и ако има ви я даваме.
Аз; - Ама аз искам да си платя целия наем и да знам, че си е за мен.
СЦ: - Не може, представете си, че някой дойде и иска да я вземе за 5 дни! (демек ще се прецакат ако ми я запазят за 1 ден)

Недоумяващ какво ми се случва си тръгвам, на вратата ме спират с думите:
СЦ: - Изчакайте да питам шефа дали ще разреши.

След разговор с шефа, се оказва, че няма проблем да я запазя. Започват обработка на документи, снимане на лична карта и т.н.
След 50 минути висене от крак на крак, успяха да попълнят всичко и да ми приберат 10лв наем. Като ме увериха че в деня за взимането няма да ме бавят толкова, само взимам и си тръгвам. Дадоха ми фактура на мое име, понеже ако е на фирма било многоооо сложно, и аз си тръгнах ядосан, мислех да напиша тази статия, но все пак си казах: Всяко начало е трудно хората не са в час, ще свикнат.

Среща 2:
Идва денят Х, отивам сутринта да си взема флаша, подавам фактурата и получавам:
СЦ: - За какво ще я ползвате?!
Аз: - Моля?
СЦ: - За какав апарат питам?
Аз: - Сони Некс 5Н
СЦ: - Ние нямаме такава светкавица! Запазили сме ви Флаш за Некс 7
Аз: - WTF?! В фактурата пише модел за Некс 5
СЦ: - Казах ви, не предлагаме такаъв флаш! Никога не сме имали!
Аз: - Погледнете си брошурата и ще видите че не си измислям, дори цена сте сложили!
СЦ: - Мдааа, прав сте, има я в брошурата, НО ние не я предлагаме, никога не сме ... бла бла...

Тук вече чашата на търпението ми преля и от тук се появи и статията която четете.
В една "бяла" държава бих им поискал Некс 7 да ми дадат заедно с флаша, но тук дори не си и помислих да им предложа този вариант защото бързах, а нещата отиваха към проточване и звънене на Шефа!
Та като казах Шефа, служителя отново започна да звъни на Шефа, да решат проблема. Оказа се че имат 1 бройка в Сердика мол, за продажба, но щели да я изтеглят и да я дават под наем. За целта аз трябваше да отида до Сердика да си я взема (за най-бързо). Съгласих се, имах ли избор, започна ново попълване на документи.
След 40минути бяха готови и аз отлетях към Мола да си взема безценната светкавица. (Там поне бяха по-бързи).

Среща 3:
На другия ден рано рано съм в магазина да си върна светкавицата. Така и не снимах с нея, защото ми се повреди Некса, но това е друга тема, а и вече нямах никакво желание, да ползвам Сони продукти.
Служителя поогледа светкавицата (без да я пробва дори) подаде ми едно листче да се подпиша (АЗ) че съм върнал техниката, прибра си флаша и листчето и каза: ОК! Поисках им да ми направят поне копие, той ме изгледа странно "за какво ли ти е".
На тръгване ми каза: Ама Вие можехте да я ползвате до довечера!
А пък аз си мислех, че наема е от час до час, не ми се мисли, ако бях я върнал вечерата, какви ли разправии и звънене на Шефа щяха да са.

В заключение искам да кажа, че проблема е в организацията. Не може 3 седмици след като давате техника, да не сте си оправили Договора за наем и подписите да продължавате да ги печатите най-отгоре на последния празен лист! Не може да взимате техниката и да не дадете никакъв документ, че сте я приели в работещ вид. Или да не знаете какво предлагате под наем.

Така че ако ще взимате техника под наем, въоръжете се с търпение и най-добре трикрако столче докато чакате. Успех, ще ви трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: S.Paskalev   
Дата:   21-05-12 17:25

Какъв е извода? Не сме дорасли да имаме услуги, като в белите страни!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: neuromancer   
Дата:   21-05-12 17:34

е ти съвсем попари надеждите на сума хора тук

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: geopal   
Дата:   21-05-12 18:36

Браво на Сони Център за инициативата, но случката е наистина кофти и бях с колегата и наистина беше доста изнервящо да чакаш за нещо, което е трябвало теб да те чака и гледаш как се звънят N на брой телефони и тюхканици... А предлагането на нещо, което не предлагаш, и то на човек, който разчита на него и си е направил някакви планове...[smilie23] Пак имаше решение де... Пожелавам им успех и да няма повече странни гафове! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: juslen   
Дата:   21-05-12 18:57

Тепърва почват да предлагат такава услуга и им предстои тепърва да я усъвършенстват. Пък и все пак са единствената алтернатива за техника под наем така, че който иска ще чака [smilie5] Поне дават.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: koceto82   
Дата:   21-05-12 19:49

Едно отколонение от темата...
Тази светкавица я търсих във сони център (по телефона понеже не съм от София), и въпреки че я нямаха в наличност и не предлагаха онлайн продажби, служителката в магазина бе достатъчно любезна и добра да я извика от друг магазин и да ми я изпрати по еконт с наложен платеж. На следващия ден си я получих. [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-05-12 20:02

Епик фейл щеше да е ако ти бяха отказали някой цайс. Ама за флашче на нексче е по- скоро южуъл фейл[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: vikitovikito   
Дата:   21-05-12 20:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: valen_tin   
Дата:   21-05-12 20:36

epic fail е най-вече, че Некс не са със стандартна гореща обувка ... ми не само това ами излиза, че и за некс-5 и некс-7 са различни и явно несъвместими светкавиците ... WTF ...[smilie10]

иначе случката е стандартно недоразумение, за което е можело да си изпросиш малка отстъпка, да я задържиш повече или нещо от сорта ...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: hotsnail   
Дата:   21-05-12 20:55

@valen_tin некс-7 е със обувка като Сони СЛТ или ДСЛР - това е най-добрата идея дето им е идвала в некс серията. на 5н мисля, че няма как механично да се събере обувката, щото е по-дебела от тялото. Та малко мисъл преди да обявим епик фейла не вреди

За 5н едни китайци пуснаха адаптери а ако искате безжично писах една статийка

http://karaatanasov.info/index.php?m=12&y=11&entry=entry111229-221046


Какво му се счупи на НЕКС-а?

Звучи ми странно моята 5-ца бая видя за 1 година ама е железна. Обектива китовия е остърган алуминия от ползване.

Аз си я пазя ,не съм я удрял, винаги е била с протектор на екрана и т.н. ама съм е ползвал яко, а от работа май не се плашат Сонитата хич. Не ми е ясно как твоята е дала фира. Отделно А300 ползвах 2 години и А700 4 години без никакви грижи. Имам и доста лупи - никога със Сони обектив не е имало фронт, бек, крив фокус. Просто емблемата отпред е много много добра гаранция за качество.

ПП Сони центъра са доста коректни най-често. Дори в тая ситуация...в крайна сметка са направили всичко което искаш, макар да е излизало извън това което те са си мислили че правят.



Публикацията е редактирана (21-05-12 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: JohnyWalker   
Дата:   21-05-12 22:18

Започнах с това, че много се радвам че са пуснали тази услуга. И споделих мъката. Дано по-скоро да оптимизират процеса, за да не се налага по 2 часа мъки за попълването на стандартен договор.

Дали е било флаш или цайс, не мисля че има значение, в случая по-важно е изгубеното време и нерви (и бензин). Хубаво че все пак всичко свърши благополучно.

Относно какво му стана на Некса, ще пусна скоро време нова тема с примери :) С две думи модифицирал съм го и съм му извел букса за кабелно дистанционно като това и ми правеше отечка по корпуса. Както и да е оправих го, вече наистина е железно и моето доста работа е видяло.
Относно hotshoe адаптера вече има напълно функциониращ, но и цената е ... тук .

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-05-12 23:53

Утре смятам да наема и ще споделя после тук, как е минало

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: pefoto01   
Дата:   22-05-12 00:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-05-12 00:29

горен дисплей ми не требе, ненужно оскъпяване на тялото, мерсии

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: pefoto01   
Дата:   22-05-12 00:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-05-12 00:36

нямам нищо против да си вярвам конкретно за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-05-12 00:36

Дата: 22-05-12 - Горен дисплей ми не требе, ненужно оскъпяване на тялото


Годините си минават, а ние продължаваме да броим [smilie18] Питай муген като си научи копчетата след половин година [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-05-12 00:54

Не помня аз и Муген да сме едно и също лице. Хора различни, предпочитания различни, но няма що да повтарям, ще стана банален за аудиторията вече[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-05-12 00:55

[smilie24] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: hotsnail   
Дата:   22-05-12 08:16

На а77 нали сложиха екран отгоре? Досущ като никонски

На некс екрана се върти и верно трети не ми трябва :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: CyberGene   
Дата:   22-05-12 12:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: Mogila   
Дата:   22-05-12 12:10

В момента съм с горен дисплей и ми е супер неудобно всеки път когато искам да видя нещо да свалям апарата надолу за да гледам дисплея.
Горния дисплей е абсолютно ненужен[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: CyberGene   
Дата:   22-05-12 12:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Center под наем EPIC FAIL
Автор: Mogila   
Дата:   22-05-12 12:23

Батерията на сонито ми а300 държеше дразнещо много така, че това с пестенето на ток не ме е вълнувало никога. Дисплея показваше само настройките и когато окото ти е на визьора, дисплея огасва и само малко като се отдръпнеш той се включва и виждаш всички настройки. Просто перфектно, бързо и удобно. Сега като снимам и за най-малкото нещо трябва да свалям надолу апарата за да погледна дисплея горе. Това създава някои неудобства и губи време.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »