Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Аксесоари за Canon SX 40 HS
Автор: Varog   
Дата:   20-05-12 07:40

Интересува ме дали в България може да се закупи адаптер за филтри (58 или 67 мм), самите филтри, както и допълнителни теле и макро лещи за Canon SX 40 HS?

За пример давам какво предлагат на ибей:
http://www.ebay.co.uk/itm/300683922177?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649
http://www.ebay.co.uk/itm/110810961347?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649


Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за Canon SX 40 HS
Автор: pachok   
Дата:   20-05-12 23:28

Тези теле и макро лещи не ти трябват кой знае колко. Само ще влошат качеството на снимките, а и обхвата на апарата си е достатъчно добър 24-840мм. Филтри можеш да си закупиш почти от всички БГ магазини за фототехника, както и тук от базар - аксесоари. Адаптор до скоро нямаше от къде да се намери в БГ, ако решиш да поръчваш от чужбина - пиши ми, евентуално и аз да си взема един. По принцип края на обектива не е на резба, а са окръжности за щипково захващане. Ако го напънеш малко, понеже е пластмаса можеш сам да си го прорежеш и да навиеш някой филтър, но не е желателно, по-добре с адаптор :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за Canon SX 40 HS
Автор: Varog   
Дата:   21-05-12 12:52

Благодаря! Общо взето, и аз така гледам на нещата. Добра идея е да пробвам дали няма да стане директно филтър 52 мм (под този размер продават резервни капачки). На един стар Никон S10 така му надянах CPL - и стана.
Най-важното: за този модел Канон се предлагат 2 вида адаптери и филтри: 58мм и 67мм (като оригиналния Канонски адаптер). В отзивите на Амазон четох ужасни неща за сетовете 58мм от $39 - няма да поръчвам това. Също така някъде четох, че неоригиналните адаптери падат понякога. Ще мина през фотосинтезата да видя какво ще предложат...

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за Canon SX 40 HS
Автор: Varog   
Дата:   21-05-12 17:06

Pachok, благодаря за умната и навременна идея! CPL 52 мм просто заспа. Дори оригиналната капачка си се хваща за него. И външно изглежда съвсем прилично, сякаш за там си е правен.
Ерго, отпадат всякакви въпроси и мераци за адаптери и т. п. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Аксесоари за Canon SX 40 HS
Автор: pachok   
Дата:   21-05-12 23:31

И на мен ми е мерак CPL да сложа, но все още се колебая дали да прибягна до горния вариант :-)
А това защо фабрично не е резбован обектива си остава мистерия за мен, капачките си лягат идеално и върху резба.
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »