Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 снимки на плажа
Автор: buntar   
Дата:   16-05-12 16:02

Здравейте, колеги!
това лято се очертава да прекарвам повече време на плажа с моето Д90 и се чудя, кой е най-добрия начин да го предпазя от пясъка и влагата,дали има специални калъфи и до колко може да се разчита на тях?
Благодаря ви за вниманието,ще се радвам на полезни съвети и мнения!

Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: cmonwitdagitdown   
Дата:   16-05-12 16:18

най добрия начин е да си го пазиш ти. калъфите са скъпички според мен. оглеждаш се наляво надясно, внимаваш за деца които хвърлят пясък и водни пръски и това е. ако смяташ да снимаш близо до водата или направо във водата има калъфи за SLR мисля че бяха към 150-200 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: tziko   
Дата:   16-05-12 16:30

UV филтър - хубав, за всеки обектив! Обективи да се сменят при липса на вятър или на закрито. Да не го забравиш на слънце, че отидоха гумите.

Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: mitku   
Дата:   16-05-12 16:39

Има хубави калъфи, но са към 200 лв., а и нещо ме съмняват и не ми се ще да си заложа техниката, че няма да ме издънят. Затова аз лично предпочетох да си взема подводна сапунерка (Panasonic FT3, макар че ми излезе малко по-дебело, но около 200 лв. в ebay изпадат и други достатъчно прилични като Sony TX5) и да ги поря като риби на плажа... на пясъка, под пясъка, над вода, под вода и т.н. и въобще да не ми дреме от вятър, пясък, вода и т.н. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: neuromancer   
Дата:   16-05-12 17:55

На плажа апарат не нося. ако ще си на работа е друго, пазиш го непрекъснато и това е.

Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: atrifonov   
Дата:   16-05-12 20:42

най- важно е да си с телеобектив, за да не те бият като снимаш голите каки[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: asahi   
Дата:   16-05-12 21:38

Този тип снимки вече не се котират.

Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: didesignbg   
Дата:   16-05-12 22:21

В живота на всеки мъж идва този момент в който секса почва да му пречи на пиенето, няма се плашиш. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: pachok   
Дата:   17-05-12 00:20

Миналата година си изтървах турбосапунерката в пясъка. В началото нищо и нямаше но след 2 дена спече механиката. Голямо разглабяне и чистене падна.

Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: buntar   
Дата:   17-05-12 10:53





Публикацията е редактирана (17-05-12 15:26)

Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: muncho_   
Дата:   17-05-12 17:03

Аз на плажа си нося апарата в чантата, а чантата в плик от тези които се запечатват.Вече като го извадиш да снимаш, държиш здраво и внимаваш.

Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: ilia_dm   
Дата:   18-05-12 12:19

...трябва ти и четка за почистване/освен изброеното по горе
ПП-след работа ,всеки ден

Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: ludiakolio   
Дата:   18-05-12 14:31

Вадиш от чантата,щрак и после пак вътре.

Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: tbby   
Дата:   18-05-12 15:42

Слагаш апарата в прозрачен плик и пробиваш дупка за обектива + един ластик и си ти за 0,10 ст. :)

Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: Varog   
Дата:   20-05-12 07:22

Веднъж снимах отблизо големи вълни и те ми напръскаха апарата. Последствието беше нестабилна работа на джойстик-бутона (явно замърсени контакти). За да не се налага сериозно разглобяване, накапах изопропилов спирт около бутона и го раздвижих. Това реши проблема. Изопропиловият спирт е този, който се продава за чистене на лещи (обективи).

Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: iPonche   
Дата:   20-05-12 10:26

Аз на плажа не лежа, но виж намери си сгоден бар наоколо по плажа. Пазя си моя на бара заедно с питиенцата и никакви проблеми не съм имала досега [smilie3] Пък и винаги можеш да го заредиш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: S.Paskalev   
Дата:   20-05-12 10:44

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/100104005043.html
[smilie7]
И си снимаш каквото и както си искаш, без притеснения. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: bluebird81   
Дата:   20-05-12 14:15

Изопропилов спирт за чистене на лещи (обективи) - OK, ама не е ли корозивен ?


Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: asahi   
Дата:   20-05-12 22:57

Кое ти дава повод да го мислиш?

Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: buntar   
Дата:   21-05-12 20:26

A kakvo mislite za tova?
http://www.amazon.com/Waterproof-Nikon-D3000-Underwater-Hous/dp/B003L75CUC

Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: io_bs   
Дата:   21-05-12 23:04

Не се притеснявай толкова много. Само го пази от пръски и пясък. Някой филтър отпред също би помогнал [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: metodiev_martin   
Дата:   22-05-12 00:10

Освен за предпазване от пясък и вода, помисли и за предпазване от мургави сръчни ръчички. Аз също съм носил апарата на плажа, но когато сте само двама, е невъзможно да влезете във водата и двамата. Друг е въпросът, че никой не знае какво носиш - преди да го извадиш [smilie18] миналата година на плажа в Созопол се яви някакъв руснак на възраст между 55-60 годишна възраст, който в торбичка от CBA или Пикадили, носеше 1DsMK3 с 24-70 :D - снима нещо по плажа, прибра апарата в торбата, нахвърля върху него хавлии и кърпи и си влезе във водата. На мен ми окапаха очите [smilie10] на косъм бях да прекарам нощта в полицията [smilie18]
Ти каза, че ще прекарваш повечето време на плажа, което навява на мисълта, че може би ще работиш някъде покрай плажната ивица, но пак не е сигурно дали няма да изгърмиш недай си Боже, ако го оставиш на самосъхранение [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: снимки на плажа
Автор: S.Paskalev   
Дата:   22-05-12 00:11

buntar написа:

> A kakvo mislite za tova?
> http://www.amazon.com/Waterproof-Nikon-D3000-Underwater-Hous/dp/B003L75CUC
Баце, това де ти го показах по- горе струва, колкото това дето си го мислиш. :)
Верно, качеството на снимката е мноооого далеч от дизелара, но с него (или подобно) си снимаш по пясъка, до водата, под водата... к' вото ти кефне. [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »