Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon EOS 40 D- FD lens
Автор: mimmito   
Дата:   15-05-12 11:06

Здравейте ,трябва ми малко помощ .Имам Canon EOS 40D и ми донесоха 2 обектива .Единия е -canon 28mm 2.8fd lens,а другия-canon 135mm 3.5 fd lens. Само че,нямам никаква идея какви адаптори и откъде да си ги купя,за да мога да ги ползвам .Идеи и предложения ..моляяя [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 40 D- FD lens
Автор: realnoncho   
Дата:   15-05-12 11:37

Най-добре е да пишеш на Slav61 от форума който може да ги преработи за EOS байонет защото иначе ти трябва преходник с оптичен елемент което малко или много намалява качеството.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 40 D- FD lens
Автор: mun4o   
Дата:   15-05-12 12:50

Може и с обикновен преходник за 15 лева. Няма да имаш безкрайност, но с по-дългия едва ли ще снимаш пейзажи.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 40 D- FD lens
Автор: mimmito   
Дата:   15-05-12 13:53

аз не съм чак толкова напред ,че да ми трябва тази безкрайност ..точно такъв преходник ме интересува-откъде да си го набавя ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 40 D- FD lens
Автор: alphatier   
Дата:   15-05-12 14:00

"аз не съм чак толкова напред ,че да ми трябва тази безкрайност" имам чувството,че тука леко не ти става ясно какво губиш от слагането на този преходник и какво е "безкрайност" [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 40 D- FD lens
Автор: mimmito   
Дата:   15-05-12 14:10

Да,не съм много наясно ..просто искам да знам дали и как мога да ползвам тези обективи

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 40 D- FD lens
Автор: neuromancer   
Дата:   15-05-12 14:34

Начи, изчакай половин-една година, поснимай с автофокус докато ти се поизяснят нещата и после питай пак за преходници. Че ако не знаеш какво е безкрайност, тоя апарат не е за теб, да не говорим за точно тия обективи

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 40 D- FD lens
Автор: mun4o   
Дата:   15-05-12 16:18

С обикновения преходник за 15 лв. най-отдалечените обекти в кадъра няма да са на фокус. Дефекта си личи най-вече при снимане на пейзаж. Снимал съм с такъв преходник и FD - обектив диви животни и не съм имал проблем, тъй като обектите ми са близо до мен и не се нуждая от заден план на фокус.



Публикацията е редактирана (15-05-12 17:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 40 D- FD lens
Автор: siluet   
Дата:   15-05-12 16:51

Някой може ли да каже с обикновенния преходник, без оптичен елемент на какво максимално разстояние може да се фокусира, в метри, или 50 мм става ли за портрети в цял ръст, за "улицата", за пейзажи явно нито един ФД нема да става без струговане.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 40 D- FD lens
Автор: mimmito   
Дата:   15-05-12 19:41

Я кажи моля откъде да си го взема тоя обикновен преходник ..кво толкова има като не разбираш нещо, да питаш [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 40 D- FD lens
Автор: neuromancer   
Дата:   15-05-12 21:22

Ти ръчно можеш ли да фокусираш, след като не си толкова напред, за да ти трябва безкрайност? Я пробвай с автофокусния обектив да видим.
трябва ти преходник Канон ФД към ЕОС, отиваш в магазина и питаш, или търсиш в интернет
примерно http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=24&product=8139&show=additional

какво ще го правиш като го получиш, хич не знам
практика ти трябва, тя с питане не се получава

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 40 D- FD lens
Автор: neuromancer   
Дата:   15-05-12 21:43

"Някой може ли да каже с обикновенния преходник, без оптичен елемент на какво максимално разстояние може да се фокусира" - по интернет казват, че 40-50 см, предполагам зависи и от обектива.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »