Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане на Никон Д5100
Автор: pgradev   
Дата:   10-05-12 10:10

Здравейте. Искам да попитам защо по магазините позачезна Никон Д5100 ? Някой може ли да даде някакво тълкование ? До колкото чета разни ревюта апарата е добър за начинаещи ДСЛР ентусиасти. Никога не съм снимал с подобна машинка, но много се замислям дали да не си взема такъв апарат. Освен, че не е най-новата разработка на Никон, не се сещам за някакъв смислен за мен отговор. Според вас дали това е добър вариант за човек, който никога не е снимал с подобен клас апарат ? Извинявам се залаишкия въпрос. Но понеже се колебая с какво д азапочна, а искам апарата да е с въртящ се дисплей. Досега ползвах Коника Минолта А200 и да ви кажа този тип дисплей е страхотно удобен при по-изчанчени снимки. Иначе гледам по паркове фотографи как се кривят в странни пози за да гледат на дисплея какво снимат, докато при въртящ се дисплей го няма този проблем. Иначе като алтернатива гледах и на Сони А55 като идея, но там пък дисплея се върти много особено. Също така и Канон Д600.. Но досега не ми е падал в ръце да го тествам. Моля просто за мнение и съвет :-) Благодаря ви предварително !

Отговори на това съобщение
 Re: Питане на Никон Д5100
Автор: deathzone   
Дата:   10-05-12 10:18

Няма внос. Виж в Деком.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане на Никон Д5100
Автор: mihajlov2   
Дата:   10-05-12 10:21

Според сайта на Фотосинтезис е наличен - и само като тяло, и като комбинация с обективи - ето тук:


Отговори на това съобщение
 Re: Питане на Никон Д5100
Автор: pgradev   
Дата:   10-05-12 10:26

А според вас подходящ ли е за прохождащ в ДСЛР техниката любител ? Специално за този модел ме кефи, че можеш да му включиш и ГПС, въпреки, че Сони го имат вграден . Но пък прави ХДР снимки. А Сони- не. Не че е болка за умиране, ама примерно 3Д или панорами мен лично не ме впечатляват.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане на Никон Д5100
Автор: Suggs   
Дата:   10-05-12 10:26

Явно има търсене, а няма голямо производство, и до България по официалните канали трудно стигат бройки.
В момента обаче го има - и в Павилиона, и в Синтезиса.

Става за начинаещ.



Публикацията е редактирана (10-05-12 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане на Никон Д5100
Автор: pgradev   
Дата:   10-05-12 10:38

Благодаря ви за инфото колеги . Желая на всички хубав ден !

Отговори на това съобщение
 Re: Питане на Никон Д5100
Автор: trouble_sl   
Дата:   10-05-12 14:39

Имам такъв. И аз съм начинаещ. Подходящ е. Има си всичко за начално снимане, даже предполагам и повече :) Цената му е чудесна. Нямам идея дали е по хубав от Канон Д600, но със сигурност ако имах и Канон и той би ме радвал. Едно предимство при равни други условия е че Никона има въртящ дисплей, който когато е затворен и не ти трябва, защото снимаш шрез визьора, го запазва чист и ненадраскан :). Няма да сгрешиш. Поздрави :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане на Никон Д5100
Автор: io_bs   
Дата:   10-05-12 16:28

pgradev написа:

> А според вас подходящ ли е за
> прохождащ в ДСЛР техниката
> любител ? Специално за този модел
> ме кефи, че можеш да му включиш и
> ГПС, въпреки, че Сони го имат
> вграден . Но пък прави ХДР снимки. А
> Сони- не. Не че е болка за умиране,
> ама примерно 3Д или панорами мен
> лично не ме впечатляват.

Първо за дисплея - DSLR-ите са направени, за да се снима на тях през визьора, ако ще искаш да снимаш само на live view, си купи безогледален апарат. А пък тези екстри като HDR, панорами и т.н. ще разбереш, че са безполезни и са само за зарибяване на по-малко знаещите. Друго си е да си ги сглобиш сам на компютъра [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане на Никон Д5100
Автор: mugen   
Дата:   10-05-12 17:41

Автор: io_bs
Първо за дисплея - DSLR-ите са направени, за да се снима на тях през визьора, ако ще искаш да снимаш само на live view, си купи безогледален апарат.




При SLT спокойно може да се снима само и изключително през дисплея. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »