Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна
 Nikon D600 - официално
Автор: CyberGene   
Дата:   10-05-12 08:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: CyberGene   
Дата:   10-05-12 08:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: ittv   
Дата:   10-05-12 08:17

интересно... ама такива слухове за ентри левъл фотоапарати се чуват от преди няколко години, и кво вместо тях излезнаха безогледалките, според мен при тях би било добре да се вкара една 35мм матрица и забравям за DSLR-те [smilie18] [smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: mugen   
Дата:   10-05-12 08:19

Ми нормално, защото Nikon всъщност в момента нямат достъпен 22-24mp фул фрейм от типа на 5DII и A850/A900, които да се намират втора ръка.
D700 е 12, D3X е много скъп, а D800 е само в магазините.

Но това за липсата на мотор звучи прекалено тъпо за да е истина, с мотора ли ще смъкват цената [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: georgivelev   
Дата:   10-05-12 08:23

Като няма вграден автофокусен мотор, може да духа супата. Отново стария спор, да, но на фулфрем има куп хубави обективи, които нямат аналог, а и да имат, ще е много по-скъп. Все пак, тази камера ще е за entry level, които сигурно ще завъртят 28-300 и ще си свиркат.

Специално за мен, имам 35/2, 50/1.8, 85/1.8 Д версиите, на обща стойност 1100 лева. Ъпгрейдът към съответните Г версии струва към 2к. Освен ако наличието на видео не е решаващо, по-добре да се купи д700 на старо, отколкото този хубав но осакатен откъм фокусен мотор фотоапарат. Това да имаш фулфрейм и да не можеш да завъртиш 105/2DC или 135/2DC си е направо минавка.

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: CyberGene   
Дата:   10-05-12 08:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   10-05-12 08:56

mugen написа:

> Ми нормално, защото Nikon всъщност в
> момента нямат достъпен 22-24mp фул
> фрейм от типа на 5DII и A850/A900, които
> да се намират втора ръка.


А каква е по-точно печалбата на Канон от това, че хората могат да си купуват 5D или 5D2 втора ръка? Особено ако ъпгрейдват и така или иначе не подменят обективи?

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-05-12 08:58

Това ако го пуснат за 3500-4к Може да се вземе.[smilie8]
Ще Никонското 5д3 ама на по-ниска цена. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: mugen   
Дата:   10-05-12 09:00

Автор: HSGeorgiev
А каква е по-точно печалбата на Канон от това, че хората могат да си купуват 5D или 5D2 втора ръка? Особено ако ъпгрейдват и така или иначе не подменят обективи?




А какво ви дреме на вас и на мен каква е печалбата на C/N/S ? [smilie8]


Де да знам каква им е печалбата, Кибера май отговори отчасти, потенциални клиенти може би, които все ще си купят нещо от Canon примерно ? [smilie8]



Публикацията е редактирана (10-05-12 09:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-05-12 09:03

Канон отдавна имат евтин ФФ - 5д
И тва си е много читава машинка с хубава матричка за времето си ,а дори и сега не е лоша.

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: chefo1979   
Дата:   10-05-12 09:10

"И тва си е много читава машинка с хубава матричка за времето си ,а дори и сега не е лоша."

Мда, форума е пълен с хора, де техниката ги ограничава... Само чакат да излезе подходящият за тях апарат и да блеснат...
5D mark I е повече от чудесна машина и сега - като видях разни хора какво правят с Canon 20D и с Nikon D40 осъзнах че дори и старите тела дават много, ама много, стига да знаеш как да го измъкнеш от тях...



Публикацията е редактирана (10-05-12 09:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   10-05-12 09:16

mugen написа:

> Автор: HSGeorgiev
> А каква е по-точно печалбата на
> Канон от това, че хората могат да
> си купуват 5D или 5D2 втора ръка?
> Особено ако ъпгрейдват и така или
> иначе не подменят обективи?

>
>
>
> А какво ви дреме на вас и на мен
> каква е печалбата на C/N/S ? [smilie8]
>
>
> Де да знам каква им е печалбата,
> Кибера май отговори отчасти,
> потенциални клиенти може би, които
> все ще си купят нещо от Canon
> примерно ? [smilie8]
>

>
> Публикацията е редактирана (10-05-12
> 09:05)

Ами идеята беше, че едва ли това е обяснението - Никон ще пуснат D600, защото нямат какво да противопоставят на продажбите на 5D/5D2 втора ръка, а пък Канон ще останат с тази продуктова гама, защото си имат вторичния пазар на 5D/5D2 [smile]
Просто недей да забравяш, че целта на всяка компания е да реализира икономическа печалба, няма как. Така че ако Никон започнат да разработват пазар за наистина евтина и достъпна ФФ камера, Канон и Сони едва ли ще си кажат, а ние сме ОК, ние си имаме "достъпен 22-24mp фул фрейм от типа на 5DII и A850/A900" втора ръка", а по-скоро ще отговорят с аналог на хипотетичния D600 в актуалната си продуктова гама. За да продават те самите на потребителите си. Стига, разбира се, всичко това да не са слухове.

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   10-05-12 09:25

А, и още нещо. Ако това за D600 е вярно, според мен лично е напълно логична и липсата на AF мотор в него. Не защото като разкарат този мотор точно ще свалят цената, а защото този мотор не се полага на тяло, което не е професионално. Просто това си е разделението - според Никон само професионалните тела ще останат с мотор в тялото. Не защото при останалите се икономисва, а защото това е един от мотивите, включително и психологически, хората да купуват професионалните камери или изобщо камерите от по-висок клас.
Тази логика си я прилагат отдавна - D90 например може и да е близък до D300 и ако AF системата му е така или иначе различна, хората обикновено се питат "ама защо той няма мерене със стари ръчнофокусни обективи? Толкова ли е скъпо да се направи?" И сега в съседната тема някой пита "ама как ще се държи CLS на D90 със старите обективи? Вероятно не че е скъпо и трудно, просто едно от нещата, от които D90 е лишен за да бъде позициониран в своя си клас (тогава) и което го различава от класа на D300... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: mugen   
Дата:   10-05-12 09:28

Автор: HSGeorgiev
.... а по-скоро ще отговорят с аналог на хипотетичния D600 в актуалната си продуктова гама. За да продават те самите на потребителите си. Стига, разбира се, всичко това да не са слухове.


Тука си прав. [smile]

Отсега се говори, че Sony се стремят да запазят цената на идващото A9x максимално ниска, щяло да бъде А77 с фул фрейм сензор, друг е въпроса на А77 колко му е ниска цената. [smilie5]

Така, че явно ще ги пуснат с D600 заедно лятото.

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-05-12 09:31

Аз подозирам ,че д600 е възможно да е с матрицата на д4.
Така ще се получи по-голяма диференциация м/у евентуалния д600 и текущите д800,д3х и д4.

За да имаш д600 с 5к/сек трябва да нямаш мотор и резолюцията на д800 и д3х. Ще имаш хубавата матрица на д4 но в едно доста по-бавно и орязано тяло.

Мисля ,че аналогията ми е безупречна в случая.Но за нас тези които се интересуват от евентуално такова тяло и 16мп са достатъчни.А и с такава матрица по се вързва идеята за ползването и с по ниско бюджетна оптика и въобще система за уоркфлол.

Канон от друга страна не вярвам да пуснат малък 1дх скоро.
Имат да наваксват много. Трябва да пуснат възможно най-скоро 1дх ,а чак след това да анонсират многомегапикселовия си ФФ ,който вероятно ще е Дс или нов 5дх???Ангажирани са и с пускането на безогледална система,обективи и прочие.
Никон им остава да изкарат тоя д600 и след това ще последват кропките + няколко нови ф/4 стъкла.

Канон също виждам че пускат ръмърси за кропки но мен лично сякаш тоя клас все по-малко ме интересува.Но знае ли човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: sauron69   
Дата:   10-05-12 09:38

Те Канон най-накрая да вземат да пуснат този прословут 1Дх , пък след това да обявяват други ФФ. Че то него го обявиха има-няма преди 8 месеца и продължават да го отлагат още.А имат и обявени обективи за пускане... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: deathzone   
Дата:   10-05-12 10:05

Това да няма мотор лично за мен е осакатяване. Това е като да си купя Ауди А8 S8line и да дига 320, но аз повече от 250 не мога да дигна, защото е ел. ограничена. Тъпня пълна.

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: estate   
Дата:   10-05-12 10:15

Стига с този мотор,като знам колко хора си купуват стари ръчнофокусни обективи или нови Цайсове ,че даже и Самйанги не ги мислете.
Аз пък си имам само AF-S стъкла на по 1,4 до 2,8 и не ми дреме изобщо.....[smilie24]
Цена от около 3000 лева ще е идеална за мен браво на Никон[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   10-05-12 10:20

deathzone написа:

> Това да няма мотор лично за мен е
> осакатяване. Това е като да си купя
> Ауди А8 S8line и да дига 320, но аз
> повече от 250 не мога да дигна,
> защото е ел. ограничена. Тъпня
> пълна.

deathzone,
да де, точно така [smile]
И от Никон се надяват да разсъждаваш точно така, за да имат шанса да ти продадат D800 или D4. Иначе ще си си съвсем доволен с по-евтиния D600 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: deathzone   
Дата:   10-05-12 10:48

За мен е смешно, по-добре другаде да го осакатят.[smilie5] След като искат да се вместят в някаква цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: georgivelev   
Дата:   10-05-12 10:52

CyberGene, абе аз може да съм мрънкалник, но парите все пак излизат от моя джоб, нали? Не съм казал, че Д600 няма да е успех за никон, напротив. Ще им продават и някое тъмно зуумче (говори се за 24-70 и нов широкоъгълен с променлива апертура). Таргет групата на Д600 едва ли ще снима с екзотичните обективи, за които споменах. Пък и за мен старите праймове дават по-хубав образ, новите ми изглеждат прекалено префинени.



Публикацията е редактирана (10-05-12 10:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: sauron69   
Дата:   10-05-12 10:56

Ами Никон си имат достатъчно други ФФ тела - Д700, Д3/3с, Д3х, Д4, Д800- от 12 до 36МП, та не виждам какъв е проблемът да пуснат и едно тяло без мотор, Д600. [smilie11]
Достатъчно избор, за хора с всякакви обективи, не виждам къде е проблемът. Още повече че това е ще е в нова ниша - евтин ФФ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: Mogila   
Дата:   10-05-12 11:02

То ако е 1500 евро в Европа пак човек може да предпочете да си вземе 5д2 на старо. Те вече се намират за по 1100-1200 евро в ибей и падат. А 5д1 за 600-700 евро си е просто супер. По добре да се даде разликата от 800-900 евро за един супер як обектив[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: pumabg   
Дата:   10-05-12 11:07

Автор: Mogila
Дата: 10-05-12 11:02

То ако е 1500 евро в Европа пак човек може да предпочете да си вземе 5д2 на старо.


То принципно в БГ-то милионерите карат коли втора употреба а бедните с десен волан.. А за масата думата гаранция е нещо мръсно ама добре, че европейците не мислят, като нас, че ни една фирма бял ден нямаше да види...

Отговори на това съобщение
 Re: Слухове за еntry-level фулфрейм Nikon D600
Автор: Mogila   
Дата:   10-05-12 11:18

Абе не знам как мислят европейците за гаранцията ама в германия обектив струващ 350 евро в магазина се продава успешно за 290-300 евро на старо. Или друг за 900 се продава за 800 на старо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »