Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: CyberGene   
Дата:   09-05-12 00:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: CyberGene   
Дата:   09-05-12 00:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: Alex-dan   
Дата:   09-05-12 01:15

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: boni   
Дата:   09-05-12 07:30

D800 е супер камера. Аз имах възможност да поснимам с него в работна среда, по време на сватба. Много слабо осветен ресторант, на 6400ИСО със закачена Сигма 50/1.4, на бленда 1.4 и движещи се обекти.
Перфектни резултати - невероятно точен АФ и напълно използваемо 6400ИСО.
Автофокусът на тази камера е най-добрия, който съм пробвал до сега, особено на ниска осветеност е абсолютен лидер.

Единствената ми забележа - малко ми е неудобен захвата за моята ръка, но се свиква.

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: frenchev   
Дата:   09-05-12 08:29

Пробвах апарата при условия много подобни на тези които е описал Бони и съм абсолютно съгласен с него.

Но наистина захвата е много неудобен. Опитаха се да ме убедят, че се свиквало.

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: Alex-dan   
Дата:   09-05-12 08:51

Ами щом е с АФ-а на Д4, ще е една от силните му страни [smilie24] Явно наистина винаги по малко го подобряват, въпреки, че АФ точките от край време са си 51...

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: geopal   
Дата:   09-05-12 09:31

за захвата, по-неудобен ми е от Д7000, а имам сравнително малка ръка- има една тъпа сгъвка баш на кутрето и някак не може да се вмести в канала за другите пръсти и увисва...много странно, при положение, че е физически по-голяма камера от Д7000. За друго не мога да коментирам, изглежда "яка" машина

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: джъмбо   
Дата:   09-05-12 09:36

странно на мен д4 ми е по-неудобен сравнено с д3 а д800 по-удобен сравнен с д700 [smilie8]

ама ръце всякакви

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: sauron69   
Дата:   09-05-12 10:23

И сега какво, ще ги фалираме ли Никон? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: Тед   
Дата:   09-05-12 10:43

Според това, което виждам от ДП ревю - откъм шум Д800, Д4, 5Дмарк 3, при Нойз нормал и ОФФ - Марк3 е по-добър от Д800 на тези 6400 ИСО, 3200. На 1600 5Д Марк 3 на практика няма шум. При НР нормал на 6400 ИСО 5Д марк 3 е може би 1:1 с Д4, та и 1% по-добре[smile] при джипег. При Роу- Д4 е по-добре.
Червеното гърми на Д800 при джипег, та пушек се вдига[smilie7]

Една и съща динамика Д800 и 5Д марк 3. Д4 по-добре.
Некви благини има при Никона - АДЛ и ХДР мод - за Краси. Сигурно им е писал[smile]

На външен вид само - ако си избирам тялото - 5Д е по-добре.[smilie7]

Честито на всеки който си е закупил една от камерите, без значение марката.[beer]

А ..забравих да попитам как е Фред Миранда?[smilie25]

/Определено трябва да закупите допълнителни хард дискове за компютрите, ако имате някоя от камерите/.



Публикацията е редактирана (09-05-12 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: chefo1979   
Дата:   09-05-12 11:05

Значи по тия тестове мога да видя че D800 е УЖАСНА камера - който се е набутал да я купи, моля да ми прати л.с. да си дам координатите - давам чист бартер за Canon 20D с умерени следи от употреба, с две смени на затвора.

Майтапа настрана - поредната голяма крачка напред за Никон. Все така да продължават и да притискат конкуренцията!!

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: Alex-dan   
Дата:   09-05-12 11:15

Тед тоя анализ само на JPG като гледам се базира...
То и без да гледа dpreview човек може да прогнозира, че Д4 ще е най-добре като шум, Д800 като детайл /без да изостава прекалено с шума/, а 5Дмк3 е оптималното като баланс шум/детайл [beer]
С Д800 човек печели и един Д7000 с идеален АФ, това не е за подценяване [smilie3]

По случая Фред Миранда [smilie18] dpreview явно са решили да пробват и си доказват, че никона е по-добре в сенките... Но пък после при лентите с динамиката интересно, са дали канона, че е по-зле в хайлайта и еднакъв в сенките с Д800 [smilie8]
За тия сравнения на динамика Имидж ресурса е истината [smilie24]



Публикацията е редактирана (09-05-12 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: imaginemylove   
Дата:   09-05-12 11:17

Защо Epic fail?

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: vga   
Дата:   09-05-12 11:18

Добре де, само аз ли забелязвам зеленеенето при Д800. Може би защото снимам ски и снежни планини, но когато имам бяло, а не зелен пейзаж тинт-а е очебиен. В неделя ми е първата сватба с него и ще видя как ще е роклята, но автобелия баланс на 5Д е по-добър. Леко и недоекспонира, защото е по-силен в сенките, по мои наблюдения, но това си ми е практика така или иначе. При всекидневно снимане никога не съм си нагласял белия баланс ръчно и винаги резултати ми са били отлични - защо така са го нагласили Д800 не ми е ясно. Дали се оправя софтуерно с ъпдейт?

Ето тук е най-доброто сравнително видео, което гледах досега:

http://www.slrlounge.com/in-depth-canon-5d-mkiii-nikon-d800-comparison-video


И тук се отбелязва зеленеенето, което виждам и аз в своите снимки, главно при неутрално сиво и бяло. Шумът няма какво да ме тревожи, когато детайла си стои.

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: Alex-dan   
Дата:   09-05-12 11:25

Скоро имаше едни видеота едно до друго, където канона леко имаше червен или магента отенък по стените, никона пък леко жълто зелен, истината според мен е някъде по средата [smilie18] То реално разликата е леко бутване на hue в една от посоките според мен...

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: Тед   
Дата:   09-05-12 11:25

Ама вие с тоя шум... те веè имат вградени Нойз Нинджи софт в камерите или техни аналози, та и РОУ-а се чисти...

Иначе зеленеене съм виждал много при Д700 - едни такива портрети, дето кожата изглежда на чаша цианкалий...ама го отдавам на ЗАУ.

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: vga   
Дата:   09-05-12 11:39

Тед, не че няма как да го нагласиш, въпроса е, че не ми се вижда редно да е така при авто. Защо трябва да е зелено? Защо да го мислиш? Аз очаквам от тази камера една дума - безкомпромисност.

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: boni   
Дата:   09-05-12 11:48

Относно шума - от тестовете на dpreview ясно се вижда, че при изравнен размер на 5Дмк3 и Д800 шумът е еднакъв и също така ясно се вижда, че в сенките никонът има значителна преднина откъм шум:
http://www.dpreview.com/reviews/nikon-d800-d800e/23


Също, който е снимал с Д700 и 5Дмк2 , знае много добре, че от сенките на Д700 се вади много повече, отколкото от канона.



Публикацията е редактирана (09-05-12 11:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: Тед   
Дата:   09-05-12 11:59

Ами не споря за значителна преднина в сенките. Сигурно я има.

Но вижте едната и другата:
Марк 3

и

Д800

Определено снимката на 5Дмарк 3 е изплющана с по-висок интензитет на светлината. Поне такива ми са впечатленията.

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: muu   
Дата:   09-05-12 12:11

единственият косур които намерих на Д3 и Д800 бе "странният" в сравнение с Д3 и Д700 цветен баланс. предполагам от предпродукшъна... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: vga   
Дата:   09-05-12 12:20

Муу, сподели повече впечатления де, как странен?

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: Тед   
Дата:   09-05-12 13:34

Чудни камери![smilie24] Снимайте и се забавлявайте и с техниката повече да не се оправдавате[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: io_bs   
Дата:   09-05-12 13:48

Тед написа:
> Една и съща динамика Д800 и 5Д марк 3. Д4 по-добре.

D800: 14.4 EV
D4: 13.1 EV
5D mk3: 11.7 EV

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: kjey   
Дата:   09-05-12 14:04

Като гледам тая динамика за нищо я нямате - 14-15стопа някои вече споменаха и 15-16.[smilie5]Реалноста обаче е доста по различна ми се струва[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Dpreview тества Nikon D800 - EPIC FAIL!!!
Автор: Тед   
Дата:   09-05-12 14:16

Да бе 15 стопа динамика, някой мерил еди как си... Хеле да изкара 14 стопа...[smile] /в другите модели след 5 год. ще стане/. Вече минахме на краставици...стига с тия марули [smilie3]
Canon EOS 5D Mark III vs 5D Mark II (DR): ½ Stop better at ISO 3,200, 1 Stop at ISO 12,800 - като четете ДХО МАРк.

В Роу Д800 и 5Д Марк 3 според ДП ревю - ДП ревю при нормално светната сцена - в Джипега, 5Д Марк 3 имат по-добра Нойз нинджа, докато в Роу... са 1:1.
Ето я и сцената

5Д Марк3 на 10 000 ИСО Шум в ушите[smile]

Аз отивам да пощракам.Пожелавам ви приятни сравнения.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »