Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Canon 40D - постоянно busy
Автор: alfa_45   
Дата:   08-05-12 22:01

Здравейте,
Днес имах ходене до Бургас и реших да взема въпросния апарат със себе си. За последно го бях ползвал преди 4-5 дни и нямаше никакви проблеми. Днес обаче исках да направя няколко снимки, вадя апарата от чантата, включвам го и уж всичко е ОК... аха, да снимам, но затвора не реагира на шатър бутона. Опитах да влезна в менюто, да възстановя заводски настройки, но се оказа, че дисплеят не изобразява нищо.. апаратът не реагираше при натискане на бутоните за меню и т.н.
Извадих двете батерии и картата, почаках половин час.. но безрезултатно. При включване на апарата отново се появяваше информация за режима на снимане, както и настройките на горния дисплей, обективът фокусира, но затворът не се задейства.
При опит за за снимане в горния дисплей се изписваше непрестанно BUSY и дотам...
Някой от Вас или Ваш познат имал ли е подобен проблем? Евентуално да даде съвет за разрешаването на проблема.
До поясня само, че снимам с Канонски обективи - 50 1.4, 50 1.8 и 18-55 ИС 2.. с всички претърпях неуспешни опити да подкарам апарата...
В интернет изчетох доста теми, в някои споменават за изгоряла платка, за която разбрах, че ремонтът е доста скъп.
Има ли шанс апаратът да се оправи или да го отписвам?
Благодаря на всички отзовали се.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 40D - постоянно busy
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   08-05-12 22:10

Дори някой да е имал сходен проблем със същия модел, няма гаранция че в конкретния случай причината ще бъде същата.
Много малко хора могат да ти дадат правилен отговор по описание на симптомите, без да имат възможност да тестват.
Затова, за да не поемеш по грешен път, най-добре според мен лично е да се консултираш с истински професионалист.
Дълго време съм снимал с Канон, включително 40D, в подобен случай бих се обърнал към Зентекс:
0888972776, Николай - ZENTEX ltd.
zentex@abv.bg
София Младост 1 бл 25 вх 3

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 40D - постоянно busy
Автор: HP   
Дата:   08-05-12 22:16

без карта пробвахте ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 40D - постоянно busy
Автор: alfa_45   
Дата:   08-05-12 22:30

Да, навярно утре ще се допитам и до Зентекс, но тъй като съм от провинцията реших първо да се допитам тук.

Без карта положението е същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 40D - постоянно busy
Автор: peshovec   
Дата:   08-05-12 22:34

моя (не е канон), като напълни картата и не ще да снима, ошашках се първите няколко пъти...

иначе без карта, снима:):) (не помня дали е от менюто настройка)

та пробвай и с друга карта

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 40D - постоянно busy
Автор: alfa_45   
Дата:   08-05-12 22:35

Имам една друга карта, с която преди също снимах... опитах с нея, но ефект нямаше.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 40D - постоянно busy
Автор: tvk75   
Дата:   09-05-12 15:25

я първо един хубав ресет,но не тоя от менюто [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 40D - постоянно busy
Автор: alfa_45   
Дата:   09-05-12 15:42

Би ли споделил как да го направя този ресет?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 40D - постоянно busy
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   09-05-12 16:04

Мисла, че при 40D ще го постигнеш, ако извадиш за известно време малката батерия, която е вътре в отделението за батерията.
Виж тук в ръководството на 171 стр. Предполагам, че ако я извадиш за около минута би трябвало да постигнеш нещо като студен резет ...
Аз лично не мисля, че има значение това, но защо пък да не опиташ?
Пита ли в някой сервиз за консултация?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 40D - постоянно busy
Автор: alfa_45   
Дата:   09-05-12 16:16

Още вчера правих такъв ресет... не знаех как да тълкувам "един хубав ресет", затова попитах.
Преди 15-ина мин махнах 2-те батерии, включих на он за 5 мин, после сложих пак батериите, офф, он, меню бутони и т.н. но не иска да снима машинката.



Публикацията е редактирана (09-05-12 16:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 40D - постоянно busy
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   09-05-12 16:18

Ами то и аз като теб, но предполагам, че нещо такова има предвид tvk75 ... Поне не зная в 40D да има друг начин. Другият вариант е Clear all camera settings, но това просто нулира потребителските настройки до фабричните.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon 40D - постоянно busy
Автор: nikel   
Дата:   11-05-12 06:42

Без да се чудиш много звъниш в ZENTEX, тел.0888972776 Николай Георгиев и пращаш Канона там. Това е най-читавия сервиз в БГ. Горещо го препоръчвам, тъй като 2-3 пъти съм ползвал техните услуги и не съм имал никакви проблеми след ремонтите [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »