Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Олимпус Пен или Канон 1100d
Автор: mgu0   
Дата:   04-05-12 21:29

Здравейте,занимавам се с фотогрофия от почти година(чисто любителски) и се запалих много.Смятам догодина да мина на първия си по-сериозен апарат.Засега се колебая между Олимпус Пен и Канона.От една страна харесвам Пен-а,защото не е много скъп,а от друга че чрез адаптер мога да ползвам всички обиктиви(познавам човек,който може да ми даде стари ръчнофокусни обективи).Но незнам дали може да се доближи до качество на Канона.Искам да отбележа,че съм на 14 и ще си зема апарата основно чрез спестяванията и няма да мога да си взема много добри обективи
ако избера канона.Ще снимам почти всичко от макро до портрети и тн.Кой от двата препоръчвате.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Пен или Канон 1100d
Автор: deathzone   
Дата:   04-05-12 21:30

Канон

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Пен или Канон 1100d
Автор: mgu0   
Дата:   04-05-12 22:01

Deathzone да бе казал с 1-2 изречения поне защо според теб Канона е по-добрия вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Пен или Канон 1100d
Автор: deathzone   
Дата:   04-05-12 22:03

Прочети форума, същата тема е имаше вчера.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Пен или Канон 1100d
Автор: Suggs   
Дата:   04-05-12 22:05

РЪчнофокусни обективи с преходник можеш да ползваш и на Canon 1100D.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Пен или Канон 1100d
Автор: mgu0   
Дата:   04-05-12 22:18

Това не го знаех.А смисъл само oт канон ли може стари обективи да се ползват или и от друти марки.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Пен или Канон 1100d
Автор: harvester_vn   
Дата:   04-05-12 22:35

Всякакви.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Пен или Канон 1100d
Автор: BatGoko   
Дата:   04-05-12 22:45

По принцип Canon са канибалите на стара оптика почти всеки стар обектив може да се сложи с преходник. Също нещо което трябва да имаш на ум с Olympus e че сензорат е 2 пъти по малак от филма тоест всеки обектив е х2. Ако сложиш 50мм ще е все едно имаш 100мм + че има и по голямо DoF(Depth of field незнам как точно се превеждаше на български) тоест по просто обяснено това което виждаш размазано около това което си фокусирал. При Canon е х1.6 тоест 50мм става портретен обектив 80мм приблизително (ако не се бъркам с Nikon). Също ги има и Pentax които взимат също стари обективи но за сега нямат FF версия на камера и са малко по назад (честно казано по добре в качеството на високи ISO от Olympus). Главното което трябва да видиш е кой фотоапарат ти е най удобен в раката и да го ползваш. Със който и фотоапарат в наши дни да вземеш можеш да правиш добри снимки стига да имаш желание да се учиш и не да обвиняваш че нямаш добра камера или нещо друго. Отиди до някой магазин за фотоапарати,виж отблизо фотоапаратите ... виж ги как ти стоят в раката ако може с обектив и реши кой ще вземеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Пен или Канон 1100d
Автор: guciguci   
Дата:   05-05-12 01:17

Sony NEX. Не знам за ПЕН-а ,но при Некса има една функция "Пийкинг" ,която помага страшно много при фокусиране с ръчнофокусни обективи. И на Некс също могат да се закачват всякакви обективи,освен това матрицата му е по-голяма от на Олимпус (колкото на Канона е горе-долу),което предполага по-малко шум в изображението.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Пен или Канон 1100d
Автор: mgu0   
Дата:   05-05-12 09:07

Имам много да му мисля.Теглото на Дслр не ми пречи много,но незнам дали имат опция "Пийкинг".А иначе какво бихте казали за тази оферта http://www.technopolis.bg/b2c/details/394069/P11050201~1/D-SLR-fotoaparat-SONY-SLT-A35K гледам го има по-голяма матрица от каноните и е много по-евтин (1000 лв + някъв китов обектив)

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Пен или Канон 1100d
Автор: Jankoff   
Дата:   05-05-12 09:19

Хе-хе, що не кажете истината на момчето - че наследникът на PEN, а именно Olympus EM-5 издухва всякакви Канони и Сонита-Монита, при това, като има по-малък сензор.
Идете вижде в темата за Olympus EM-5 как издухва един Канон фул фрейм. Да паднеш и да умреш на место![smilie18] [smilie5]
Вярво ще трябва да поспести момчето още, но то винаги е по-добре да се изчака малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Пен или Канон 1100d
Автор: mgu0   
Дата:   05-05-12 09:35

Тва докато умра няма мога го купя,освен ако се спечеля от тотото.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Пен или Канон 1100d
Автор: deathzone   
Дата:   05-05-12 10:05

Аз не бих заложил на тази марка вече. Много са причните и едната от тях, е че непрекъснато сменят системите.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Пен или Канон 1100d
Автор: mgu0   
Дата:   05-05-12 10:13

А според теб кой е по-добрия вариант канон 1100д или сони а35к

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Пен или Канон 1100d
Автор: Hotsnail   
Дата:   05-05-12 10:22

Зарежи дслрите. Това вече е специализирана нишова техника за много особенни случай

Ако нямаш пари много панасоник г3

Ако имаш некс-7 или новия олимпус

Ако размера е водещ и качеството некс-5н

Има още една такава тема като твойта малко за панасоника



Публикацията е редактирана (05-05-12 10:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Пен или Канон 1100d
Автор: deathzone   
Дата:   05-05-12 10:24

Канона колега, обаче много те мързи наистина.

текст

текст

текст


текст


Това са една малка част от темите за този апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Пен или Канон 1100d
Автор: a4o90   
Дата:   05-05-12 10:44

Ако мога и аз да хвърля моите 5 с'тинки. mgu0, бил съм в абсолютно същата ситуация като теб - нов в света на DSLRите + ограничен бюджет (то не че сега е различно, де, но това е друга тема [smile] )Според мен както безогледалките, така и DSLRите си имат предимства и недостатъци, но тъй като имам само DSLR предпочитам да говоря за тях. Та, по моето скромно мнение в този ценови клас всяка марка може да ти предложи предостатъчно спрямо нуждите ти. На всяка марка можеш да сложиш адаптер и да ползваш повечето стари ръчнофокусни обективи, затова е добре просто да отидеш в някой магазин и да видиш кой ти стои добре в ръката, да прочетеш едно-две ревюта и така.
Не отхвърляй и възможността да преровиш базара за нещо 2ра ръка, стига да си готов да поемеш известния риск от такава покупка. Така направих и аз и засега с изключение на едно 50/1,8 всичко друго ми е от тук и съм напълно доволен. Не съм се заглеждал по цени, но за втора употреба с такъв бюджет би трябвало да можеш да вземеш прилично тяло от която и да е марка, че и да остане някой лев я за някое стъкло, я за някой курс/семинар или пък почерпка [smilie5]
Няма да промотирам която и да е марка, за да не разпалвам ненужни спорове, а и си мисля че на това ниво желанието да учиш, експериментираш итн е решаващо. Все пак ще е плюс ако някой около теб има определена марка DSLR със съответните стъкла. Ако избереш същата ще можеш да ползваш неговите обективи, стига да не е скръндза.
Що се отнася до самите обективи, да, Канон и Никон имат най-голямо разнообразие и текучеството е по-голямо, но не отписвай и Пентакс и особено Сони, които са напълно съвместими с обективите на Минолта. По принцип сони не се вземат толкова насериозно в тукашните фотографски среди, но аз, като снимащ със Сони не мога да се оплача от липса на някакъв обектив. В това отношение сякаш е по-добре да страниш от Олимпус DSLRите (но това само по мои наблюдения, може и да греша)
Хайде, че стана цял роман. Успех с търсенето и на фокус! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »