Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: pch   
Дата:   04-05-12 00:03

Какви са възможностите за покупка на система Fuji X-Pro1 в България?

Има ли официален представител (доставчик, сервиз) за България или единствения начин е доставка от чужбина?

Ако ще се доставя от чужбина, кои са подходящите доставчици предлагащи адекватно сервизно обслужване?


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: didesignbg   
Дата:   04-05-12 09:25

Възможностите за покупка в България от магазин са нулеви.
За официален представител на Фуджифилм в България се водят Junior 98. Сервизът който ги обслужваше е Бушона. Не могат да поддържат такава сериозна техника, нито да я продават.
Технополис извършват собствен внос на Фуджи, включително и на х100, който за мое учудване разпродадоха успешно. Шанса обаче да внесат X Pro-1 не е голям. За съжаление почвам да си мисля, че те са единствена надежда, фотографските магазини нямат никакво желание да продават Фуджи.
В цяла Европа цената е една и съща 1600 евро. В Англия беше малко по-висока, но сега гледам са пуснали оферта за покупка през интернет на 1300 паунда, което пак са 1600 евро. На същата цена можеш да го вземеш и от Румъния - f64.ro.
Не съм запознат с всички сервизни бази, но такива има в Англия и Германия.


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: geopal   
Дата:   04-05-12 09:37

1200 евро без ДДС тяло и 500 евро без ДДС за 35/1.4
Познат си го е взел, мога да разпитам от къде. НЕ искам да гледам вече снимки от моя приятел от тоя апарат, защото съм потресен...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: pch   
Дата:   04-05-12 10:04

Geopal моля за по-подробна информация относно покупката на вашия приятел. Може и на лично съобщения.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: yovko   
Дата:   04-05-12 10:09

http://robertwhite.co.uk - перфектен дилър, перфектно обслужване, нещата пристигат за ден-два до България с UPS до вратата ми (в София).

Камерите закупени от тях (като официален дилър за UK) имат право на Fujifilm Platinum Service (което съм ползвал за x100) и също мога само със суперлативи да говоря за сервизното обслужване на Fujifilm (поне в рамките на тази услуга бяха перфектни).

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: didesignbg   
Дата:   04-05-12 10:19

Честито yovko, любовта е хубаво нещо.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: deathzone   
Дата:   04-05-12 10:29

И на мен този апарат много ми харесва, до колкото може да се вярва на ревютата.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: yovko   
Дата:   04-05-12 10:48

Ревютата казват истината - цялата X-серия е 100% pure pleasure - не е обикновена любов :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: didesignbg   
Дата:   04-05-12 10:53

Аз отдавна съм спрял да вярвам на ревюта. Смятам че е безумно да дадеш над 4к за апарат, тези покупки се основават само на сърцето ...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-05-12 12:08

Много пари тва Фуджи бе братле купи си нещо друго.
Верно яка системка е ама... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: pch   
Дата:   04-05-12 14:31

PD имам сравнително добра Nikon система, но много се чудя дали да не направя като Yovko - Nikon-a в Базара и да поръчам Fuji-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: insofia.net   
Дата:   04-05-12 14:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: yovko   
Дата:   04-05-12 15:17

Прецени какво е важно за теб - и най-вече дали универсалната и мощна система на Nikon няма да ти липсва. Защото Fuji X-Pro1 е прекрасна камера, но бижуто е с характер и определено е повече мераклийска, отколкото универсална камера. За моето снимане Fuji X е всичко, което винаги съм искал, прецени за себе си, обаче.

Най-важните недостатъци: само три обектива (засега), още няма читава поддръжка на RAW-формата извън SilkyPix (за сметка на това JPEG-а е... няма такъв кеф), автофокусната система е далеч от никонската (най-зле е с макро-обектива), ще минат няколко месеца и firmware-и докато напълно изпипат камерата (и с x100 беше така, но пък все едно е друга камера сега), няма тукашен сервиз (или аз не бих им се доверил), най-близкия е гръцкия, немския отговаря териториално за нас, но аз ползвам UK-ския, т.е. ако недай боже ти се наложи, трябва да си готов да си платиш поне транспорта до тях (ако ремонтът е гаранционен).

Имай наум, че ако сбъркаш в преценката си - това не е система, от която лесно ще се отървеш в базара и по нашите географски ширини (само предполагам, де) - но пък ако свикнеш, се съмнявам някога да поискаш. Поне за мен x100 беше някакъв eye-opener... и в момента за нищо на света не бих се върнал към SLR/DSLR система.

Не те разколебавам. Просто помисли! Пък ако станем повечко Fuji-X хората, да вземем да се съберем, да се запознаем... [beer]



Публикацията е редактирана (04-05-12 16:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: geopal   
Дата:   04-05-12 16:26

моя приятел е купил камерата от Виена, но и там е била на 3 месеца приордър, т.е. няма я...късмет имал някакъв :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: drastar   
Дата:   05-05-12 20:28

който търси намира [cool]
http://www.doubleyoushop.be/appareils-reflex/fuji/fujifilm-x-pro1



Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: yovko   
Дата:   05-05-12 21:47

Няма проблем с доставките за Европа вече - поне при традиционните дилъри на Fujifilm. Robert White ship-ват още същия ден и на следващия или по-следващия е в България. В момента има налични и x100 в двете разновидности, и X-Pro1 с всичките обективи и аксесоари и x10. Вчера си говорих с тях.



Публикацията е редактирана (05-05-12 21:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: yovko   
Дата:   30-05-12 08:36

Вече и поддръжка за RAW-формата на X-Pro1 от Adobe - с днешния update на Lightroom (4.1).

http://blogs.adobe.com/lightroomjournal/2012/05/lr41nowavailable.html



Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: ivodam   
Дата:   30-05-12 13:44

Тия Фуджита нови нямаха ли някакъв проблем със снимането на светещи обекти - лампи - бели петна се образуваха? Или бъркам нещо? Или са го оправили? [smilie8]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: veselinhristov   
Дата:   30-05-12 14:09

Бъркаш

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: yovko   
Дата:   30-05-12 14:10

x10, ако изобщо може да се нарече проблем... но понеже dpreview се постараха достатъчно с шумотевицата...

http://www.flickr.com/groups/fuji_x10/discuss/72157629252110028/

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: ivodam   
Дата:   30-05-12 14:26

Само на х10, така ли?

Благодаря за инфото.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: ivodam   
Дата:   04-06-12 11:46

geopal: Ми дай малко снимки да видим дее [smile]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: geopal   
Дата:   06-06-12 22:11

:)

http://www.flickr.com/photos/viparch/sets/72157630005554925/show/


ето, снимките са в цял размер и са дело на моя приятел (имам разрешение да ги кача) Имат си и екзиф...аз лично съм впечатлен от острота и цветове

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: MARLOV   
Дата:   06-06-12 22:45

Flickr ли прецаква така снимките , щото аз никаква острота не виждам?!

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: geopal   
Дата:   06-06-12 23:13

слайда ли гледаш или пълен размер от стрийма?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »