Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за lumix fz50
Автор: Desislav_Stoev   
Дата:   01-05-12 19:47

Само да кажа че съм абсолютен аматьор все още. Проблемът е следния, когато искам да фокусирам автоматично на екрана до батерията ми се показва една иконка - фотоапарат в скоби. Като погледнах в книжката пише че това е предупреждение за люлеене. Интересно е че се появява само когато светлината е по-слаба(в стаята или вечер).В тези моменти се появява при всички режими на снимане-автоматични и ръчни.Даже го сложих на масата и натиснах да фокусирам и пак се появява.Когато снимам през деня или на добра светлина този проблем го няма. Според вас дали проблемът е в апарата или в мен като абсолютно начинаещ.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за lumix fz50
Автор: mugen   
Дата:   01-05-12 19:58

Показва ти, че скоростта е прекалено ниска и дори стабилизацията може да не преодотврати размазването.


Трябва да отвориш блендата на макс. или да вдигнеш исото, но при този апарат не е много препоръчително да минаваш над 200/400 заради шумът [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за lumix fz50
Автор: t.marev   
Дата:   01-05-12 20:04

Това е предупреждение към снимащия, че поради малката осветеност на обекта, автоматиката е задала малка скорост и при снимане от ръка има опасност от разклащане и съответно размазване на снимката. Иконката те подсеща да използваш статив или да сложиш апарата на масата както си направил. Тя няма да изчезне, докато светлината не се увеличи и оттам скоростта. Няма проблем, снимай смело, но когато се появи, използвай статив или подпри апарата на нещо твърдо, за да не трепне.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за lumix fz50
Автор: Desislav_Stoev   
Дата:   01-05-12 23:08

Благодаря ви. Наистина сте прави. Бях се притеснил че е от апарата, защото го взех втора ръка и вече 1 седмица го изследвам. Сега забелязвам че когато вдигна скороста при режим S и тази икона вече я няма. Сега е наред поредицата на national geographic и дано повече неща ми се изяснят.
Отново благодаря за барзите и точни отговори.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за lumix fz50
Автор: pefoto01   
Дата:   01-05-12 23:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »