Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Принт на панорама - къде?
Автор: photosiast   
Дата:   29-04-12 13:17

Здравейте,

Искам да принтирам качествено една панорамка. При 300 DPI размерът на принта ще бъде към 30см. на 310см.
Някой може ли да даде съвет къде се принтва такова триметрово чудо? Приблизително колко ли струва?

Благодаря!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Принт на панорама - къде?
Автор: tzl   
Дата:   29-04-12 13:40

Във всяка печатница, където печатат на широкоформатни фото принтери. Печата се на ролка, която е обикновено около 1м широка и "много" дълга. Това, което сигурно ще платиш е 1х3м, тъй като се плаща и фирата.

Предполагам, че ще ти струва около 60-100лв подобно нещо.



Публикацията е редактирана (29-04-12 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Принт на панорама - къде?
Автор: photosiast   
Дата:   29-04-12 13:41

[shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Принт на панорама - къде?
Автор: tzl   
Дата:   29-04-12 13:47

Поправих ценовия диапазон, тъй като може да не е точно около 60, а между 60-100. Преди време бях отпечатвал нещо за себе си в размер около метър на метър и ми струваше 20-25лв. От тази гледна точка давам приблизително предположение. Но все пак минало е време, цените са се променили, добре е да видиш сам конкретни места и цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Принт на панорама - къде?
Автор: tisho86   
Дата:   29-04-12 13:57

Според мен под 200лв няма да му излезе, но наистина зависи и къде ще го направи.
Интересно ми е каква рамка ще му сложиш на това чудо:)



Публикацията е редактирана (29-04-12 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Принт на панорама - къде?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   29-04-12 14:28

Цената се състои от два компонента - отпечатана площ и материал. Цената за отпечатването може да варира между 20 и 40 лв. на кв. м, като цената на материала може да е межу 8 и 25 лв. на линеен метър. В този смисъл така или иначе ще плащаш малко над 3 метра материал, то си комбинирай отпечатването и на други снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Принт на панорама - къде?
Автор: photosiast   
Дата:   29-04-12 14:31

Да това е хитро да сложа други снимки в зоната на фира.
Благодаря за отговорите!

Отговори на това съобщение
 Re: Принт на панорама - къде?
Автор: erotila   
Дата:   29-04-12 15:17

във Вранос /7км/ 60х80см е 10лв за мен там са най добрите разпечатки и винаги действат много любезноа и ч/б си е ч/б

Отговори на това съобщение
 Re: Принт на панорама - къде?
Автор: photosiast   
Дата:   29-04-12 15:32

А мерси, ей това исках да чуя - препоръки за конкретни изпълнители, от които сте останали доволни. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Принт на панорама - къде?
Автор: aliengg   
Дата:   29-04-12 22:15

photosiast,
60 см е най-тясната ролка хартия за фотопринт.

Не е зле да помислиш обаче какво ще го правиш после този отпечатък. Помисли за вариант изображението да се защити (от влага, надраскване и за допълнителна УВ защита) с УВ антирефлексен ламинат. Не е зле всичко да се кашира върху ПВЦ плоскост (така можеш да рамкираш без да се налага използването на тежко и прецакващо възприемането на изображението стъкло), но тогава макс размерът трябва да ти е до 300 см. Разбира се, последните опции биха довели до повишаване на цената, но повярвай ми, ще си струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Принт на панорама - къде?
Автор: vp7   
Дата:   30-04-12 08:14

Заблуждавате човека. 17" или 43,2см е най-тясната ролка хартия за фотопринтери. Например EPSON 4880 и EPSON 4900 печатат на тази ширина.

Отговори на това съобщение
 Re: Принт на панорама - къде?
Автор: simbon4o   
Дата:   30-04-12 08:20

45лв някъде го сметнах грубо излиза на фотохартия и точно 17" ролка както каза колегата над мен [smilie24] [smile] успех и ако се чудиш къде пиши на лични.

Отговори на това съобщение
 Re: Принт на панорама - къде?
Автор: krasimira   
Дата:   30-04-12 09:15

Ако става въпрос за София, в "Photo Place" са са много добри и с много опит. Работят с EPSON 9900, печатат доста изложби и могат да ти дадат полезен съвет на какво да печаташ. За твоя размер ще ти излезе между 30 и 90 лв. Ако е на канава, могат и подрамка да ти поставят. За по-големи количества правят и сериозни отстъпки.[smilie24]
Ето тук им намерих цените цените: http://photo-place.org/page.php?id=2




Публикацията е редактирана (30-04-12 09:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Принт на панорама - къде?
Автор: lanselot   
Дата:   01-05-12 19:57

http://www.ramki-bg.com/


Търси Ники. Ще останеш доволен.

Поздрави.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »