Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Постояно освелтение за студио
Автор: ivaivalito   
Дата:   29-04-12 11:03

Здравейте

Привършвам с ремонта на студиото то е в апартамент и е за цел да се снима сток портрети и май само това напълно аматьорски .Имам си импуслно осветление фонове софтбоксове .Въпроса си ме какво да "забия" на тавана като постоянно осветление .В пове4ето студиа в които съм бил са със луминисцентно /незнам така ли се пише/ от тези квадратните с 4-5 къси пури4ки вътре .Помещението е апартамен от 2 стаи като и двете ще се ползват само за това около 30тина квадрата е едната и 25 другата ...
Имат ли разлика тези малките пури4ки с тези дългите които са по 2 .И колко ще са ми необходими ?

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Постояно освелтение за студио
Автор: tzl   
Дата:   29-04-12 11:24

Всичко зависи от това каква част от околната светлина (която влиза през прозорците и осветлението в стаята) ще включиш в снимките. Ако няма да включваш в снимките нищо от околната светлина, каквото и да сложиш, няма да има значение, но все пак ако сложиш луминисцентни, които не са 6000К+, а примерно 3200К (топла светлина), ще е по-приятно за очите. Всичко това го казвам в случай, че осветлението ще се ползва за това да се работи в стаята, а не за частта от секундата, когато се заснема кадъра.

В случай, че ще включваш околната светлина, ще трябва луминисцентното осветление да е същата цветна температура като светкавиците и да имаш щори на прозорците, за да не се смесва със светлината, която идва отвън.

Между другото, сток снимките не се продават ако са "напълно аматьорски".



Публикацията е редактирана (29-04-12 11:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Постояно освелтение за студио
Автор: DEKOV   
Дата:   29-04-12 12:48

Автор: ivaivalito
Дата: 29-04-12 11:03
"сток портрети ....... напълно аматьорски"

[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Постояно освелтение за студио
Автор: hotsnail   
Дата:   29-04-12 13:05

Какво е сток портрет? Разни снимки с добре изглеждащи хора в тематична снимка с очевадна фабула?


http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/77910/77910,1160995596,1/stock-photo-portrait-of



http://i.istockimg.com/file_thumbview_approve/16247578/2/stock-photo-16247578-young-woman-portrait.j



http://stockfresh.com/files/y/yuri_arcurs/m/60/57102_stock-photo-portrait-of-an-elderly-man-holding-


Такива неща ли?

Имаше преди мода някаква извратена (май отмина слава богу). Разни весели мулатки и престарели чичковци да надничат от сайтовете най не уместни места. Примерно говори се за сложни алгоритми разни и един чичи седи и се подхилва весело, дето на челото му е изписано "нямам завършен 7-ми клас".


http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/2700/2700,1270541332,175/stock-photo-portrait-of



http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/183121/183121,1277272714,6/stock-photo-young-afr

Отговори на това съобщение
 Re: Постояно освелтение за студио
Автор: tzl   
Дата:   29-04-12 13:44

Сток снимка е всяка снимка, която е ширпотреба. Не е задължително да е на бял фон, бизнес, изолирана или нещо подобно. Примерно ако направиш грънци, които се ползват само от испанския крал, това не са сток грънци. Това са грънци с "изключителни права". Но ако направиш грънци, които се продават в големите хипермаркети, тогава са с неизключителни права, демек ширпотреба. Така е и със снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Постояно освелтение за студио
Автор: ivaivalito   
Дата:   29-04-12 14:19

Поредното доказателство как една запетайка може да пр..бе темата
Сток,портрети ;) ще снимам най вече храна за кулинарен блог затова казах сток .
И итново 138281849 философа и нито един по темата ...

Отговори на това съобщение
 Re: Постояно освелтение за студио
Автор: tzl   
Дата:   29-04-12 14:36

Освен, че няма запетайка, не обясняваш за какво ще ти е нужно това осветление. Говориш за това, че имаш импулсно осветление, което предполага, че с него ще снимаш, а постоянното ще ти е просто да си виждаш стаята. Това е разбирането, което имам след написаното ти. Ако ще ползваш постоянно осветление, за да снимаш, си вземи такова, което е с дневна цветна температура и имай предвид, че ще снимаш почти винаги на скорост по-бавна от 1/100 и с широко отворена бленда. Неща като f8 1/250 не можеш да ги докараш лесно с постоянно осветление ако бюджетът е малък.

Отговори на това съобщение
 Re: Постояно освелтение за студио
Автор: ivaivalito   
Дата:   29-04-12 14:46

Точно така осветлението ми трябва да си виждам стаята.
Няма да снимам на него имам халогенно осветление ,предметна маса и малки строб светкавици с дифузни чадъри ...И импулсно както казах по нагоре

Отговори на това съобщение
 Re: Постояно освелтение за студио
Автор: erotila   
Дата:   29-04-12 15:13

Извинявам се че ще си излея мъката но:
ivaivalito
имате ли представа какво е постоянно осветление за студио или това да подвеждате с не знанието си хората тук които искат да ви помогнат е начин да избиете птиците във сайтовете за "шир потреба". Когато с незнанието си удряте по АЗ-а си се съобразявайте че като не знаете търсите помощ от можещи и знаещи отговорите на вашето питане. А вашето питане ако не е конструктивно-градивно написано ще получавате милиони защо не стотици милиони ключове... само не и ключът който ще ви отвори вратата на познанието!

пп
баси как го написах [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »