Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: krist   
Дата:   27-04-12 18:05

Случката:

Участвах в конкурса "4-те елемента" на списание "Обекти".

Вчера сутринта съм получил следния мейл:

"Здравейте!
Вие сте един от 20-тте финалисти на конкурса на списание "Обекти". Честито!
Моля в рамките на днешния ден (26. 04. 2012 г.) да ми изпратите на e-mail-а номинираната ви снимка на висока резолюция във формат за печат. Като прикачен файл ви изпращам избраните от журито ни фотографии. Също така моля да ни изпратите и в e-mail и по пощата (на адреса на редакцията) подписана от вас декларацията по- долу.
Благодаря предварително.
Очаквам и заглавие на снимката ви.

Декларирам, че
съм притежател на авторските права на снимките и разрешавам на сп.
„Обекти” да публикува снимките на хартия, и в електронен формат, както
и да решава как да бъдат използвани при отразяване на конкурса в други
медии.

Очакваме ви на 11. 05. 2012 г. в 16. 30 часа в парк Заимов- "Софийски фестивал на науката". За всички сме подготвили изненади.

Krasimira Aleksandrova
Advertising&Marketing Manager
Obekti Magazine
0898 637 874; 0886 11 66 01"



Ся, няма да коментирам "20-тте", нито "вие", но да искаш 22 човека да ти пратят снимки в същия ден, в който си им пратил мейл е твърде "оптимистично", да го наречем.. Надявам се отчитате и това, че ми е изпратила снимките на 22 участници в конкурса, при условие, че те можеха да са с размер до 2000 пиксела по дългата страна - т.е., можех да си имам файловете на финалистите за печат с прилична големина.
Ениуей, тъй като вчера имах много работа, по случайност привечер видях горния мейл и към 23 ч. изпратих отговор със снимката, прикачена в оригинален размер (за щастие си сложих името и сайта върху снимката). За заглавие сложих заглавие на руски и упоменах, че ще им пратя въпросната декларация на следащия ден, тъй като нямаше как да я разпечатам на момента. Един час по-късно получавам буквално следния мейл:

"И защо руско заглавие, а не българско?
Датата на награждаването е 11. 05 (не 04).

Krasimira Aleksandrova
Advertising&Marketing Manager
Obekti Magazine
0898 637 874; 0886 11 66 01"


Надявам се отчитате липсата на каквото и да било обръщение в мейла от човек, когото не познавам..

...А, още 10 минути по-късно, получавам следния мейл:

"Моля, за извинение. Вашето име е в резервите. Но снимката ви много ми хареса"

Krasimira Aleksandrova
Advertising&Marketing Manager
Obekti Magazine
0898 637 874; 0886 11 66 01"


Сутринта, като видях мейлите, се възпалих и им отговорих, че са некоректни и, че забранявам да ми ползват снимката по какъвто и да е начин, иначе ще се видим в съда, при което получих отговор:

"Здравейте, Кристиан!
Наистина ужасно съжалявам. Имаме две резерви (ако някой от участниците несе появи) и аз в бързането съм изпратила на всички писма. Няма да използваме снимката ви без ваше съгласие.
Още веднъж- съжалявам за недоразумението.

Krasimira Aleksandrova
Advertising&Marketing Manager
Obekti Magazine
0898 637 874; 0886 11 66 01"


Ся, грешки верно стават, но не знам защо, второто писмо, където ме питат защо е руско заглавието, ме навежда на мисълта, че нещо не е баш така.. Ениуей, при всички случаи според мен това е поредната демонстрация на непрофесионализъм при организация на български конкурс (надявам се да е само това, а не злоумишлено действие!). Тоя път наистина за последен път си казвам: това е последният български конкурс, в който участвам! Баста!


Отговори на това съобщение
 Re: Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: pumabg   
Дата:   27-04-12 18:13

Автор: krist
Дата: 27-04-12 18:05
Тоя път наистина за последен път си казвам: това е последният български конкурс, в който участвам! Баста!


[smilie24]

В тази страна думата конкурс е зловеща! Не си хаби нервите и времето! Предполагам знаеш, че си добър фотограф.. Използвай си таланта по предназначение!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: ecobo   
Дата:   27-04-12 18:16

Аз затова спрях да участвам в конкурси на списания, па и в други подобни.
Основната им цел да си съберат безплатни снимки [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание
Автор: krist   
Дата:   27-04-12 18:19

"Основната им цел да си съберат безплатни снимки"

Да, именно и аз с такова неприятно впечатление оставам за пореден път - дано не съм прав, но така ми изглежда.. Имам чувството, че не им хареса това, че пратих снимката с името си върху нея.. Или просто е харесала на някой си и е решил да я има, без да плаща за нея..



Публикацията е редактирана (27-04-12 18:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Списание
Автор: kalingo27   
Дата:   27-04-12 18:22

Конкурс след конкурс,..... то може да обявят фотографията и за спорт, и да има и олимпиада [smile]



Публикацията е редактирана (27-04-12 18:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: bobonai   
Дата:   27-04-12 18:22

Основната им цел е почти легално също така да си съберат идеи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: pmartinov   
Дата:   27-04-12 19:26

ОБЕКТИвно погледнато участието в конкурси в България най-често е гонене на вятъра...


Отговори на това съобщение
 Re: Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: vaskoni   
Дата:   27-04-12 20:51

И аз съм на това мнение, за конкурсите в България. Опорочено е всичко, а другото екобо го е написал...да събират снимки за списанията си без да плащат!

Отговори на това съобщение
 Re: Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: stoychev   
Дата:   29-04-12 13:01

Евентуално и двайсетина продажби на списанието отгоре за следващия месец. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: freestyler   
Дата:   29-04-12 13:24

Не само подобни тъпи списания събират безплатно снимки с бутафорни конкурси. Какво мислите че правят сайтовете за "безплатно съхранение на снимки"? Като качвате снимките си там всъщност им ги подарявате [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: deathzone   
Дата:   29-04-12 13:42

Пълни измамници.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: idivanov   
Дата:   29-04-12 14:45

Добре де, ама все-пак защо си сложил заглавие на руски?!
Предположение - не си могъл да намериш най-точната дума на български или...
Ако в условията на конкурса няма изрично изискване за заглавие на български, то наистина не е много редно това дето са сторили, ако това наистина не е грешка.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: almaz   
Дата:   30-04-12 11:22

Ако беше озаглавил снимката на английски/френски/шльокавица, да речем, 100% нямаше да го пита що не е българско.


Заглавието на конкурса пък е показателно за грамотността на списуващите сие издание.

"4-те елемента"... безмозъчна калка от английски, българският израз е "4-те (природни) стихии". Element е от онез думички, дето в речника имат по няколко варианта за превод, баси сложнотията.


Отговори на това съобщение
 Re: Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: krist   
Дата:   02-05-12 11:51

заглавието е на руски, щот' така съм преценил[smilie5], а в условието нямаше точка, която да го забранява. все пак за прекалено любопитните: заглавието просто беше заигравка с една известна картина от руски художник със сходен сюжет.. ама явно очаквах твърде много от дамата[smilie8]

п.п. в отпуск съм и имам ограничен достъп до нет, така че не очаквайте да отговоря скоро[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: pachok   
Дата:   03-05-12 23:48

Човек ще си помисли че изкарвате по 5000лв. на месец от снимките си и едва ли не ги вардите като очите си :-) За мен снимките са, за да им се радват хората и колкото по-голяма публичност придобият, толкова по-добре. Вече съм си предотстъпвал правата върху мои снимки на определени организации, без да искам нищо в замяна и с удоволствие бих го направил отново.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: deathzone   
Дата:   04-05-12 10:59

Въпроса не е до снимките, а етичен и морален.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: tziko   
Дата:   04-05-12 11:49

pachok, и аз мислех така до скоро. Когато преди няколко месеца си видях моя снимка във фейсбука и от долу палячото дето я качил написал "това го снимах едисикъде и едисикога" ми се промени мисленето. Не, че снимката е нещо особено(то аз хубави нямам[smilie18]), но просто е гадно да те използват така.

Както е казал deathzone, "Въпроса не е до снимките, а етичен и морален." [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: мара   
Дата:   04-05-12 12:41

ОСВЕН ТОВА ЕДНО Е ДА ПОКАЗВАШ СНИМКИ, ДРУГО Е ДА УЧАСТВАШ В КОНКУРС, А СЪВСЕМ РАЗЛИЧНО да споделиш/подариш/предоставиш снимките си безвъзмездно, като си останеш техен УПОМЕНАТ автор.
аз почти не участвам в конкурси не само със снимки. не знам дали има и 5 за 10-15 години. изобщо не е само в българия тая дивотия, така че нема нужда от излишен национален нихилизъм [smilie5] навсякъде е същата бльоджа. само мнооого малко подобни акции си струват зора.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: pefoto01   
Дата:   04-05-12 13:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: jino   
Дата:   04-05-12 14:09

Автор: мара
Дата: 04-05-12 12:41

...само мнооого малко подобни акции си струват зора...

[smilie18] [smilie18] [smilie5]
Само когато имам предварителна уговорка с жирито [smilie3].

Отговори на това съобщение
 Re: Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: vAnko0   
Дата:   12-05-12 14:31

Магдалена Иванова със „Сила и дух“ спечели фотоконкурса „Четирите елемента“


Ето и победителите [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

HDR езерата къртят [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: vAnko0   
Дата:   12-05-12 15:00


http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/552742_10150727076748586_97615533585_9487276_17000186


Тази също е една от 20-те избрани. Ами евала на журито [cool] Ако наистина един от журито е собственика на фото-форум го поздравявам с тази снимка. Поклон !

Отговори на това съобщение
 Re: Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: nikste   
Дата:   14-05-12 13:08

Krist, егото ти е прекалено голямо щом търсиш по особено отношение към теб. Зад организирането на тези конкурси стоят просто хора, които не винаги могат да бъдат идеални. Смятам, че за да отвориш цяла тема, за да се оплачеш от безобидни неща е губене на време, което явно го имаш в излишък.

Ако някой мисли, че има сила в света, която може да защити на 100% авторските му права значи най малкото е пълен егоист. Жалки са тези фотографи, които мислят, че заради една тяхна снимка трябва всички да им се кланят

Отговори на това съобщение
 Re: Списание
Автор: krist   
Дата:   14-05-12 13:46

nikste,

Я, покажи къде съм търсел "по-особено" отношение към мен в настоящата тема, каквото и да влагаш в това понятие!? Никой не е перфектен, но от моя гледна точка да ми искат оригинал на снимката, казвайки ми, че съм сред финалистите, пък 10 минути след като съм я пратил, да ми казват: "ааа, грешка", е меко казано нагло и смятам, че подобни неща трябва да се споделят, за да го имат пред вид и други, които биха получили същото отношение, независимо дали е умишлено или поради липса на опит.

Колкото до втората част на писаниците ти - когато дебнеш даден кадър няколко години, за да дойдат правилните климатични условия за това, което искаш да снимаш, инвестираш време и средства, за да ходиш много пъти на даденото място, и мръзнеш при -15, както именно се случи с мен, за да направя кадъра, с който участвах във въпросния конкурс, тогава ще разбереш, че жалки са не фотографите, а тези, които не оценяват труда им и си мислят, че с едно конкурсче могат да събират снимки, за да издават списание цяла година, и да зачеркнат труда на една камара хора.



Публикацията е редактирана (14-05-12 13:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Списание "Обекти" постъпиха некоректно във връзка с конкурса им
Автор: J0R0   
Дата:   14-05-12 14:28

Искам да кажа малко за критериите на журито, в което участвах:

1. Условието на организаторите беше (още на първия кръг на журирането) - само по една снимка от автор. Така отпаднаха сума ти страшно готини кадри, за сметка на други - не толкова добри.
В противен случай, обаче изложбата щеше да точно на 5 човека, а не на 20, защото разликата между профи кадрите и любителските се вижда още на тъмбовете.

2. Кадърът спечелил първа награда е безспорен, защото единствено той отговаря на темата на конкурса. (Конкурсът не е пейзажен, не забравяйте това.) Четирите елемента - въздух, вода, огън и земя присъстват единствено в наградения кадър (като бонус към темата - и Петият елемент - Вярата. Като втори бонус - кръстът е древен, предхристиянски символ именно на четирите елемента, въздух, вода, земя и огън).
Всички останали кадри са просто пейзажна фотография, къде по-добра, къде по-лоша. Тук-таме някой репортажен, много далеч от темата.
Иначе, ако конкурсът беше на свободна тема - има и по-добри снимки, като въздействие и като технически параметри.

3. За да стане все пак някаква изложба (което беше и основната цел на конкурса) трябваше да има някакво равновесие в кадрите. Не може да преобладават "огнените", нито "земните", нито "въздушните", нито "водните". Една изложба ще е скучна и еднообразна, пък и не по темата, ако наредим в нея само замръзнали води. Това е причината да отпаднат някои хубави кадри като замръзналото езеро на Крист, за сметка на примерно някой по-банален "огнен". Пак казвам, готин е кадърът, но сравнен с леденото море на Ангел Ненов и другият от Антарктида, не е чак толкова въздействащ, колкото тях.
Пак по причина разнообразие е и тази "водна" снимка с капката, дето ме поздравят с нея по-горе, защото езера и водопади - бол, а само тази представя единият от елементите, водата, от по-близък план.
Такива бяха съображенията на журито.
Пиша всичко това на добра воля, за да има някаква яснота как се журират подобни конкурси, а не щото журито дължи обяснение на участниците :)
С организацията на конкурса и изложбата, мейли, правописни грешки, обръщения, срокове и т.н. журито няма общо.
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »