Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет относно апарат за тотален новак.
Автор: abozhilov   
Дата:   17-04-12 23:17

Здравейте! Първо искам да се извиня за поредната тема от сорта "помощ в избор на фотоапарат". Има доста и изчетох тези, до които се докопах. Истината е, че съм абсолютен лаик в снимането (изобщо не говоря за фотография:)). Факт е обаче и това,че от около две седмици насам адски много се запалих. Изчетох доста статии и електронни книги и искам да попитам следното: Дали апарата, с който разполагам е подходящ за начинаещ, като мен или се нуждая от нещо по-сериозно? Имам Fujifilm S5700, който колкото и да ме е срам, досега е бил винаги на автоматичен режим. Както написах, съвсем скоро започнах да научавам за термини от сорта на експозиция, бленда и други. Като новак ще снимам всичко (или поне интересното), което ми попадне пред очите-сина си, риболовните излети и т.н. От изчетеното разбрах, че е необходимо апарата да разполага с ръчни настройки, които моят има. Въпроса ми е-нужно ли е да си купувам нов апарат или като за начало наличният е достатъчен? Понаучих доста за DSLRите и безогледалните камери, но дали си струва подобна инвестиция в този напълно новобрански момент?


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно апарат за тотален новак.
Автор: мътно   
Дата:   17-04-12 23:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно апарат за тотален новак.
Автор: pefoto01   
Дата:   17-04-12 23:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно апарат за тотален новак.
Автор: abozhilov   
Дата:   17-04-12 23:32

За парите, като при повечето млади татковци у нас винаги имам други идеи за харчене, желанието от друга страна хич не ми липсва и се опитвам да осъвместя двете :)


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно апарат за тотален новак.
Автор: cameraman   
Дата:   17-04-12 23:34

А сигурен ли си, че познаваш старата камера и тя ти отеснява откъм възможности, че търсиш нова??? Според мен, твоето е сърбеж за нова играчка... Няма лошо- имаш пари-плащаш... ама що питаш нас дали можеш да очакваш чудеса???

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно апарат за тотален новак.
Автор: pefoto01   
Дата:   17-04-12 23:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно апарат за тотален новак.
Автор: abozhilov   
Дата:   17-04-12 23:41

Мисля, че не си ме разбрал правилно cameraman. Изобщо даже не мога да кажа, че съм опознал сегашната си камера за 2 седмици и определено не ми се дават пари за нова на този етап. Въпроса ми е по-скоро сързан с евентуална оценка на сегашната ми сапунерка от тези от Вас, които са в час с тази дейност и евентуално какво мога да очаквам от нея, като за начало разбира се.
Относно това, дали искам нова играчка-че кой мъж не обича новите играчки? :)



Публикацията е редактирана (17-04-12 23:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно апарат за тотален новак.
Автор: мътно   
Дата:   17-04-12 23:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно апарат за тотален новак.
Автор: pefoto01   
Дата:   17-04-12 23:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно апарат за тотален новак.
Автор: abozhilov   
Дата:   17-04-12 23:49

pefoto01 написа:

> абожилов: Мислил ли си да купиш
> книжки за фотографията или да
> изкараш курс?
>

>
> Публикацията е редактирана (17-04-12
> 23:41)
За книжките-купих си една на National Geografic, която определено не ми допада, а утре ще си потърся "Тайните на цифровата фотография" на Скот Келби. Относно курс-да определено ми се иска да се запиша на такъв, обаче както вече написах на този етап не мога да си го позволя. Надявам се, да не се появи някой коментар от сорта на "ми като нямаш пари къде си тръгнал". Знам, че това с което се захващам никак не е евтино и съм наясно с предстоящите разходи, просто...си имам бебок и парите не са в излишък към момента.



Публикацията е редактирана (17-04-12 23:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно апарат за тотален новак.
Автор: pefoto01   
Дата:   17-04-12 23:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно апарат за тотален новак.
Автор: victory13   
Дата:   17-04-12 23:54

това е може би идеалния апарат за теб [shtrak] ...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно апарат за тотален новак.
Автор: cameraman   
Дата:   17-04-12 23:55

Значи имаш и мотивация за снимане и поне два любими фотомодела... снимай, и се научи, като гледаш, да виждаш... Предварително се питай за всеки кадър дали си струва да го има... сега с цифраците всичко е безплатно, а навремето фимчето ни ограничаваше... Знаеш ли как съм мечтал да снимам с качествен филм- илфорд или 3Х PAN... ...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно апарат за тотален новак.
Автор: pefoto01   
Дата:   17-04-12 23:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно апарат за тотален новак.
Автор: ivjordan   
Дата:   18-04-12 00:24

Аз не съм много навътре в нещата, но също имам това Фуджи и 2-3 години щраках на ауто. После започнах да разучавам другите режими и накрая стигнах до ръчно. Мисля, че ми отне около година и около 6-7К кадъра, докато апаратчето започна да ми отеснява.
Съветвам да направиш същото (или нещо от сорта). Разучи Фуджи-то, виж какво не ти стига в него и тогава мисли за следващ апарат. Междувременно прочети това-онова.

П.П. Може и да не съм прав, но за "учебния" етап, турбосапунерът е по-подходящ, защото предлага повече зуум, макро, по лек е и не на последно място, по-евтин. При ДСЛР-ите, в общия случай започваш с един китов обектив и на първо време ти липсва дългия зуум на сапунерката, нямаш и макро, влачиш две кила на врата си, а като си помислиш за нов обектив, цените те отрезвяват. Хубавото тук е, че започваш да мислиш как да направиш снимката с наличната техника...

П.П.П. Както споменах, аз съм лаик, но се надявам да съм помогнал, защото съм минал (още вървя) по същия път.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно апарат за тотален новак.
Автор: abozhilov   
Дата:   18-04-12 06:36

Благодаря за отделеното време! Продължавам с четенето и щракането в същият дух [smile] Надявам се един ден да успея да правя поне "прилични" снимки, но както вече някои от Вас казаха-то си зависи изцяло от ЗАУ [smile]



Публикацията е редактирана (18-04-12 06:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно апарат за тотален новак.
Автор: bordon   
Дата:   18-04-12 11:22

Един цитат по памет от книгите:
"Най-ужасните снимки са ми първите 10 000". :-)
Имаш относително добра техника за нивото. Предлага ти определени възможности за опити. На този етап, и да вземеш SLR, няма да намериш разликите.
Продължавай със снимането и успеха ще дойде след време.

:-)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно апарат за тотален новак.
Автор: Frida   
Дата:   18-04-12 13:17

Най-важното е да не забравяш, че апарата е средството. Той ти помага да общуваш с другите чрез снимките си. Много по-важно е какво казваш с тия снимки. Не допускай средството да се окаже за теб по-важно от самото послание.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »