Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 580EX-II проблем с произволно преминаване в TTL
Автор: 2metraninja   
Дата:   17-04-12 12:52

Здрасти колеги,

Значи следния проблем, който си мислех че си въобразявам или е свързан някакси с изтощени батерии и други произволни фактори, вчера пак се прояви и този път аз не го отминах с лека ръка, а се зачетох. В какво се изразява проблема:

Слагам си аз светкавицата Canon 580EX-II на тялото 5Д и снимам. Но в даден момент светкавицата решава да се самовключи в режим TTL и като следствие снимките са изгорени зверски - няма експонация, няма нищо подобно.

Търсейки в гугъл за вероятна причина / начин да бъде отстранена попаднах на това видео,

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=Y35smvQl2Pg


където този пич спокойно представя своята теория, а именно - че някои канонски 580-ки си имат този конструктивен недостатък че крачетата им не правят добре контакт с хотшуто на фотоапарата, но никога официално не са казали че такъв проблем съществува. Пича стигнал до това заключение след като си купил втора 580-2-ка и му направило впечатление че новата светкавица крачетата й не са заоблени, ами изшилени. И предполага че в даден момент Канон са разбрали за дефекта, но тихомълком са направили модификация за да не се проявява повече и нищичко не са споменали официално за да не дължат безплатна замяна/ремонт на тези като мен, които са имали лошия късмет да си купят 580-ка със заоблени крачета.

Някой друг да е забелязвал подобно поведение от 580-ката си? И да сподели дали крачетата са заоблени или изшилени?


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 580EX-II проблем с произволно преминаване в TTL
Автор: minardi   
Дата:   17-04-12 13:07

Същия проблем и при мен. Само, че го прави с 1100Д с което снимах няколко сватби. Когато реши да го прави снима така около 100 - 200 кадъра и след това се оправя. След като си взех 50Д от ремонт [cool] и започнах да си щракам само с него няма проблеми ( вече над 10000 кадъра ) Аз си мислех, че е някакъв софтуерен дефект на апаратчето тъй като е най - ниския клас ... Видях и крачетата - според мен са си заострени, но ми се струваше, че не прави добър контакт с 1100Д. Както и да е, проблема си го има попринцип но от Канон не са казали нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 580EX-II проблем с произволно преминаване в TTL
Автор: jivkojj   
Дата:   17-04-12 13:07

Това е най-вероятно замърсяване на контактите.

Аз на моя апарат, когато не ползвам светкавица, нямам навика да слагам предпазното чехълче. В резултат, когато закача светката, апарата не може да я управлява. Вадя я, почиствам контактите с фанелката и пак газ [smilie5]

ПС: става дума за Никон-ска система и пиновете на светкавицата са заострени. Явно недостатъчно да изкъртят окисляването [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 580EX-II проблем с произволно преминаване в TTL
Автор: 2metraninja   
Дата:   17-04-12 13:57

Хм, ще ги почистя тези контакти, но като съм гледал нищо мръсно не съм видял когато ми е правило такива парчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 580EX-II проблем с произволно преминаване в TTL
Автор: kiromn   
Дата:   17-04-12 14:22

И на мен ми го прави СБ800. От замърсени контакти е.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 580EX-II проблем с произволно преминаване в TTL
Автор: iva_drag   
Дата:   17-04-12 18:18

А в какъв режим снимате преди да направи "проблема" и да мине в ТТЛ - ETTL ли или ръчен ?



Публикацията е редактирана (17-04-12 18:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 580EX-II проблем с произволно преминаване в TTL
Автор: iva_drag   
Дата:   17-04-12 18:23

kiromn ,
СВ800 от какъв на какъв режим ти минава самоволно от замърсени контакти, че ми стана интересно?


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »