Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma DP1 PL filter
Автор: brutas   
Дата:   16-04-12 12:02

Здравейте,
Имам следния поляризационен филтър за Sigma DP1:


https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/xjfk5239.JPG


http://photo-zona.net/images/user4059/album27139/large/1334566549_vuqv7266_PLfiltersigmaDP1.jpg



Имам два въпроса:

1. Някой друг има ли го, ползвал ли го е и може ли да сподели впечатления за качеството му?
2. Как се справяте с настройката, когато сте в планината сред снегове и през екрана трудно се вижда, а визьор няма?

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1 PL filter
Автор: burnmaster   
Дата:   16-04-12 14:19

Питай apollo , той се занимаваше с тия извращения [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1 PL filter
Автор: juslen   
Дата:   16-04-12 15:56

Аз съм снимал с такъв филтър с DP1, качеството не се влошава обаче лошото е, че със сложен филтър почти нищо не се вижда на дисплея. А иначе е необходим за зимни снимки в планината при слънчево време, защото светлината е много ярка и без филтър може да се снима само на f11 за да не преекспонира. А при DP1 оптималните бленди са f5 до f8 - тогава рязкостта е максимална, на f11 са малко мекички снимките :-) Пробвал съм и с ND филтър-пак е тъмна Индия но върши добра работа.



Публикацията е редактирана (16-04-12 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1 PL filter
Автор: brutas   
Дата:   16-04-12 23:31

Аз въртя филтъра пред очите (гледам през него към определен отблясък) и горе-долу запомням положението, което е оптимално. След това монтирам на камерата и снимам. Абе... верно си е извращение [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1 PL filter
Автор: sirkhann   
Дата:   17-04-12 10:24

Аз имам оригинален филтър на Sigma за DP1-то.

Цаката е да въртиш филтъра БАВНО, защото екранчето реагира с малко закъснение. Ползвам го доста често и проблеми нямам. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1 PL filter
Автор: 3DF   
Дата:   17-04-12 11:54

То тва апаратче и без филтър си дава перфектна картинка. Иначе, като sirkhann

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1 PL filter
Автор: juslen   
Дата:   17-04-12 15:11

То да не говорим, че после в Sigma photo pro с малко бутане на настройките се докарва перфектна картинка и без филтри.
Единствено за снимки при ярка светлина трябва да се ползват подобни филтри, за да свалят скоростта на затвора и да може да се снима на оптмалните бленди без да преекспонира.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1 PL filter
Автор: sirkhann   
Дата:   17-04-12 15:12

Глупости, точно CPL си има много голям смисъл да се ползва. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1 PL filter
Автор: juslen   
Дата:   17-04-12 15:15

Има смисъл естествено, ама като не виждаш нищо на примитивното екранче особено при силно слънце снимането става изпитание.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1 PL filter
Автор: sirkhann   
Дата:   17-04-12 15:30

Да, така е. Просто си трябва търпение, екранчето се нагажда при завъртане на филтъра. Ако се прави бавно, е по-лесно. То и без това с тая тухла се снима по-бавно и от архаична лентова бангия...

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP1 PL filter
Автор: brutas   
Дата:   17-04-12 18:43

Честно казано снимките в профила ми са без никакви филтри, но поляризацията си е готина екстра [shtrak] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »