Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Бързо изтощаване на батерия БП-511А…
Автор: bez   
Дата:   15-04-12 11:04

Здравейте, заглавието е неясно, затова ще обясня по-подробно. Свалям напълно заредената батерия от зарядното (не е оригинална, а е китайски аналог) и я поставям в апарата (20Д). На другия ден правя около 90 снимки, без дълги експонации, че дори и без светкавица. Обектива е китовия 18-55 ИС, После вечерта 5 минути преглед на снимките (поне каквото се вижда на това екранче). Индикатора показва пълна батерия. На третия ден – изненада. Вадя да снимам, апарата не се включва. Мисля си - 20Д-то накрая се скапа… Както и да е, снимахме със сапунерчето. В планината нямаше контакт и трябваше да чакам вечерта да се приберем. Леко се ядосах, че не си взех резервната батерия, въпреки, че тогава все мислих че проблема е в тялото. Вечерта включих батерията да се зарежда, която явно беше напълно разредена. Необходими бяха почти два часа да индикира 100%. Това, което още не мога да разбера е къде е проблема? Батерията ли умира? Ползвам я 2 години и досега не е давала подобен проблем. Оригиналната БП-511 също не прави така, просто издържа много малко снимки. Възможно ли е в тялото да се е появила някаква консумация, която до източи така батерията за една нощ? Стабилизацията?
Сега симулирах същите условия (100 кадъра вчера), но проблем няма или не иска да се появи.
Накрая – каква неоригинална батерия ще ми препоръчате да си купя?
Весели празници!

Отговори на това съобщение
 Re: Бързо изтощаване на батерия БП-511А…
Автор: baron_barbaron   
Дата:   15-04-12 11:41

Подозирам че различното в условията на снимане е температурата. А това ме навежда на мисълта че в батерията ти има лоша връзка. На мен ми се е случвало с GPS подобно нещо... На топло няма проблем на хладно се скапва за минути. Определено проблема баше в батерията. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бързо изтощаване на батерия БП-511А…
Автор: ivan.draganov   
Дата:   15-04-12 15:22

Аз имам подобен проблем с ужким оригинална батерия за Д50 . Купих я за без пари ,но сега се убеждавам ,че евтиното излиза почти винаги скъпо ....Е , не е болка за умиране ,просто батерията издържа много по-малко от оригиналната ми @ Хубаво е че не вреди на апарата [smile]

Купете си оригинална ,или реномирана марка с гаранция по възможност [smilie24]

Просто мнение и съвет ! Светъл празник ! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бързо изтощаване на батерия БП-511А…
Автор: Търговия   
Дата:   15-04-12 16:01

Може да е батерията, може да е от обектива.



Публикацията е редактирана (15-04-12 16:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Бързо изтощаване на батерия БП-511А…
Автор: asahi   
Дата:   15-04-12 18:36

Купи някаква с гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Бързо изтощаване на батерия БП-511А…
Автор: bez   
Дата:   15-04-12 19:11

Не мисля, че от температурата. Беше около 15 градуса тогава...
Явно ще започна да го изключвам от копчето, когато го прибирам. Досега никога не съм го правил.
В павилиона и синтезиса погледнах. Неоригинални батерии Duracell или Hahnel. Някакви мнения за тях?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »