Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с изскачащата светкавица на 60D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   14-04-12 01:11

Взех си някакви дифузери за изскачащата светкавица - стойката се поставя на ушето за външна светкавица
- >
http://www.bviphotovideo.com/pictures/normal/f/f350843114b7ab83adf92f8056f97a54.jpg


Начинът на закрепване към тялото става както при този модел дифузери:


http://www.bviphotovideo.com/pictures/normal/f/f9ea1f5b4e8d85b65bbf09fde8a0e68b.jpg



Лошото е, че когато поставя стойката на ушето - светкавицата не изскача. Ако я отваря преди да съм сложил стойката и се опитам да снимам - светкавицата не сработва.
Когато поставя стойката, тя по никакъв начин не пречи на светкавицата да се отвори. Може би самото уше има някакви пластинки, които като се натиснат, пращат сигнал до апарата да не пуска светкавицата - демек - "отгоре има нещо - не излизай" [smilie18]
Рових из менюто - не намерих нищо - апаратът не отчита, че към него е вързано каквото и да било (и логично). А светкавицата има настройки само за стъпките за скоростта при синхронизация с външна такава - няма никакво on и off например.
Има ли начин да изключа тази "защита" или ще трябва да мисля друг начин за закрепване на стойката ...


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изскачащата светкавица на 60D
Автор: aldygreen   
Дата:   14-04-12 01:19

Има, има. До сега ти никога не си слагал външна светкавица на апарата си. Така е нали? Ами след като един път сложиш външна светкавица с ETTL и я настроиш, проблемът ще изчезне. Това е Canon, не е шега работа.
[beer] [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изскачащата светкавица на 60D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   14-04-12 01:38

Слагал съм Nissin Di866 - тя поддържа E-TTL и E-TTL II. Какво ще рече да я настроя? Тялото спрямо светкавицата или светкавицата прямо тялото?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изскачащата светкавица на 60D
Автор: satyno   
Дата:   14-04-12 03:42

решението на проблема
The solution is to grind away or cut out the right part of the panel holder that slides into the hot-shoe on the camera. If you look closely at the picture above, you can see where I cut-away part of the plastic. Doing this will prevent a micro-switch inside the camera hot-shoe from being depressed thus preventing the camera from recognizing the insert.

http://lh5.ggpht.com/_uFrS5yCiGps/SwtmiTkYI4I/AAAAAAAANEI/KUEDgwpAEac/s800/IMG_3518.JPG



http://lh4.ggpht.com/_uFrS5yCiGps/SwtmrMZEF4I/AAAAAAAANEQ/yU65Cywx0qs/s800/IMG_3536.JPG




Публикацията е редактирана (14-04-12 03:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изскачащата светкавица на 60D
Автор: pefoto01   
Дата:   14-04-12 04:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изскачащата светкавица на 60D
Автор: Suggs   
Дата:   14-04-12 07:51

pefoto01: Ако пишеш безсмислени постове само заради участието е още по-тъжно ...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изскачащата светкавица на 60D
Автор: pefoto01   
Дата:   14-04-12 07:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изскачащата светкавица на 60D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   14-04-12 12:00

? pefoto01 - лош сигнал от кораба майка ли имаш? [smilie11]
Какво общо има настройването на външната светкавица с дифузерите за вградена такава?Явно че нощните смени не ти влияят добре.
Пуска някой тема и хората с разстройство идват и почват да серат в нея - АМА нЕ съ прави така колеги! Има селски клозети за тези ви нужди. Недейте да се изхождате във форума, така или иначе вече не може да блеснете с нищо особено - лайна като лайна.

Колкото до поставения проблем и решението му, satyno, аз мислех за същия вариант - да издялкам част от пластмасата, за да не се допира до пластините на ушето.

If you look closely at the picture above, you can see where I cut-away part of the plastic. Doing this will prevent a micro-switch inside the camera hot-shoe from being depressed thus preventing the camera from recognizing the insert.

Тогава обаче не съм сигурен дали няма да стане твърде хлабаво закрепването на държача към ушето.
Ако стане - стане, ако не - здраве да е [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изскачащата светкавица на 60D
Автор: satyno   
Дата:   14-04-12 12:24

Според линка само от дясната страна: "cut out the right part"


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изскачащата светкавица на 60D
Автор: imitev   
Дата:   14-04-12 12:40


Остави ги тия дифузери.

Вземи си StoFen или Gary Fong за външната[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изскачащата светкавица на 60D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   14-04-12 12:49

Добър вариант, ако имах външна светкавица :D
Иначе за дялкането - да, става въпрос само от дясната страна. Аз сега я ползвам като я пъхна под ъгъл от ляво, по късно ще пробвам да я поизрежа. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изскачащата светкавица на 60D
Автор: aldygreen   
Дата:   14-04-12 13:04

metodiev_martin написа:

> Слагал съм Nissin Di866 - тя поддържа E-TTL
> и E-TTL II. Какво ще рече да я настроя?
> Тялото спрямо светкавицата или
> светкавицата прямо тялото?

Аз имах същия проблем преди време, апаратът ми беше още съвсем нов. Сега на чехълчето си слагам каквото ми трябва - либела, капачка без всякакви пиления. Написах ти как се решава този проблем. Като не ти харесва, чети "умни" съвети. Какво можеш да очакваш от съветниците във форума, можеш да видиш ТУК

Апаратът ти, както се досещам, е Canon. Трябва да отидеш в Custom настройките за външна светкавица в апарата. За целта ти трябва външна TTL светкавица (вземи назаем) и Инструкцията за експлоатация на тази светкавица. В нета ги има всичките тези инструкции, най-вече на английски. Заедно с четенето едва ли ще ти трябва повече от половин час.
[beer]



Публикацията е редактирана (14-04-12 13:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изскачащата светкавица на 60D
Автор: asahi   
Дата:   14-04-12 13:42

Тъй като този дифузер не върши много работа не си заслужава да се бори човек с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изскачащата светкавица на 60D
Автор: aldygreen   
Дата:   14-04-12 13:54

asahi написа:

> Тъй като този дифузер не върши
> много работа не си заслужава да се
> бори човек с него.

Този дифузор си върши екстра работата, за която е направен. Много добре става за макро с вградената светкавица. А решаването на проблема е елементарно. Ама Пенчо не ще да чете...
[beer]
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изскачащата светкавица на 60D
Автор: asahi   
Дата:   14-04-12 15:29

За макро дотук не е ставало дума.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изскачащата светкавица на 60D
Автор: aldygreen   
Дата:   14-04-12 17:04

Тъй като никой не се опита да схване същината на проблема, и сега, и при първото ми питане преди две години, ще дам един жокер:

"Сега апаратът не знае какво се слага на чехълчето"

[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изскачащата светкавица на 60D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   15-04-12 13:32

aldygreen написа:
> Написах ти как се решава този проблем. Като не ти харесва, чети "умни" съвети.

Как разбра, че не съм ти харесал съвета? Прочетох от въпросната тема и се потресох от всичките селски разбирачи [smilie5]
Ще взема от един познат ETTL и ще настроя тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изскачащата светкавица на 60D
Автор: aldygreen   
Дата:   15-04-12 15:31

Когато направиш един път запис в паметта на апарата за дадена TTL светкавица, по-нататък когато сложиш нещо, различно от нея, апаратът със сигурност ще знае, че не е твоята светкавица и ще може да вдига вградената. Под ръка имам само ръчни не TTL светкавици и няма как да видя как точно съм настроил Custom функциите. Успех в начинанието.
[beer][shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »