Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимки с отложен старт (Time Lapse) въпроси?
Автор: auron   
Дата:   10-04-12 10:48

Здравейте, хрумна ми идея да заснема цвете, поетапно, докато расте и се отварят цветовете. Намерих програмата NKRemote използвам Nikon d80/свързан към лаптопа и задавам кадър през 2 часа. Имам 2 въпроса:
- за около 5 часа батерията на апарата заминава в режим "Stand-by"нормално ли е?
- евентуално след успешно заснемане на поредица кадри, с каква програма да ги направя в кратко филмче, или може би с лек морфинг между кадрите?
Благодаря предварително. Приятен ден на всички[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с отложен старт (Time Lapse) въпроси?
Автор: atrifonov   
Дата:   10-04-12 14:52

не съм сигурен, но мисля, че Quick time Pro ще ти свърши работа

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с отложен старт (Time Lapse) въпроси?
Автор: Tenebrus   
Дата:   10-04-12 15:09

Sony Vegas ще свърши идеална работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с отложен старт (Time Lapse) въпроси?
Автор: mrtn   
Дата:   10-04-12 15:31

За по-дълго време за снимане, повече кадри и т.н. е по-добре да се използва захранване на ток за апарата. Нормално е батерията да свършва за 5-6 часа.
За сглобяването на самото филмче, Quicktime Pro е добър вариант, но Pro версията, в обикновения тази функция не е активна. От менюто File избираш Open Image Sequense, като посочваш първия кадър от филма и то си намира другите само (разбира се трябва да са с поредни номера). След това единствената опция, която има е да се зададе брой на кадрите в секунда, като от това ще зависи скоростта на движенията във филма.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с отложен старт (Time Lapse) въпроси?
Автор: auron   
Дата:   10-04-12 17:08

Благодаря Ви. Оказа се че е заради програмата и усб към компютъра. Вероятно се източва батерията от апарата като заспи компютъра. Засега с дистанционен спусък всичко е ок!(7-8часа), но трябва през 2 часа да щракам на ръка. Мерси за програмите!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с отложен старт (Time Lapse) въпроси?
Автор: dopereach   
Дата:   10-04-12 17:23

Помисли за времетраенето между снимките, тези 2 часа ми се струват доста. Преди доста време снимах отваряне или затваряне на едно цвете, лято беше и то се отваряше/затваряше за 1-2 часа. Затова наблюдавай и прецени колко бързо разцъфва цветето. Успех!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »