Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос за широко на кропка
Автор: io_bs   
Дата:   07-04-12 17:38

Привет, колеги, обмислям да си купя от базара ултра широкоъгълен обектив. Спрях се на Nikkor 10-24mm - доста го хвалят в нета. Обаче сякаш цената му е неоправдано висока... От другите предложения за широко като че ли Sigma 10-20mm f/4-5.6 е добра, въпреки че криви по-гадно и че остротата не е толкова висока на 10 мм. Та, струва ли си да взема нея - разликата между цените на старо е горе-долу 300 лв, което е колкото 35mm f/1.8 (който също мисля да купувам в близко бъдеще)? Ще се радвам да чуя мнения на тези, които имат опит с единия или и двата обектива [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: tziko   
Дата:   07-04-12 17:56

Аз НЕ бих си взел сигмата, но аз съм фен така, че не е безпристрастно мнението ми :)

Имай в предвид, че 50% от снимките ти ще са на 10мм, ако сигмата не е остър точно там - кофти.
Снимал съм с 10-24 лудница е, някой ден ще си го купя.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: alcap007ne   
Дата:   07-04-12 18:09

Тема с този въпрос има поне 4 теми подробни описани. Вземи се разрови малко

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: atrifonov   
Дата:   07-04-12 18:23

неоправдано висока цена ли???- този обектив Никор 10-24 си заслужава всяка една стотинка, още повече че вътре е изцяло майсторска изработка, а и издържа на удавяне- поне при мен[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: Giorgio.K   
Дата:   07-04-12 18:54

Обърни вниманиe на Tokina 11-16/2.8 !

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: angin   
Дата:   07-04-12 18:56

Имам 10-24 никорче но за широко ако сега триабва да си взема щях да си взема Сигмата 8-16, така че имай в предвид и този, винаги е нужно по-широчко.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: orlinV   
Дата:   07-04-12 19:26

Защо не вземеш един 10.5?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: io_bs   
Дата:   07-04-12 19:39

atrifonov - надъхваш ме да си го купя [smilie5]
Giorgio.K - по-рано бях се навил да взимам нея, но цената ѝ е доста сходна с тази на никона, а той все пак е (малко) по-широк и има по-удобен обхват чак до 24 мм.
angin - да, интересна е тази сигма, но на нея не могат да се слагат филтри, а аз често ползвам такива.
orlinV - не ме кефят фишайовете [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: orlinV   
Дата:   07-04-12 20:06

Взимай тогава 10-24 без да се чудиш [smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: da.fo   
Дата:   07-04-12 20:55

След Никкора 10-24 , следващото широко ще е Токина 10-17, а временно си взех един 8 мм Самянг [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: orlinV   
Дата:   07-04-12 21:55

Но не иска рибешко око . [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: io_bs   
Дата:   07-04-12 22:47

А какво ще кажете за Сигмата? Чуват се противоречиви мнения за нея... Например чичко Кен казва, че изработката е евтина и че не е остра, на други места пък я хвалят... Явно е до бройка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: orlinV   
Дата:   07-04-12 23:00

Ако взимаш обектив за Никон , трябва да е никон . Всичко друго е компромис. Съвсем приятелски съвет -понеже си ми градски[smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: io_bs   
Дата:   08-04-12 12:55

Има и хубави обективи от други производители - миналата седмица си поиграх с една токина 12-24мм, отлична изработка, гривните се въртят много гладко, но не е достатъчно широка [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: pefoto01   
Дата:   08-04-12 15:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: atrifonov   
Дата:   08-04-12 15:23

този който ми оправи Никорчето сподели, че по- калпави обективи от Сигмите няма

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: belone   
Дата:   08-04-12 15:38

Преди време бях пред същата дилема и питах тук, като теб. Мненията бяха много и противоречиви, което ме обърка още повече[smile]. Като изчетох доста по форуми и сайтове, отидох в Павилиона, взех едно по едно три стъкла, които си бях харесал и направих пробни снимки. След сравненията вкъщи на компа реших, че съотношението цена-качество най-много ме удовлетворява при Sigma 10-20mm f/4-5.6
Сега го ползвам ежедневно и не съжалявам, че го взех, върши ми чудесна работа. Това, разбира се е субективно мое мнение и не искам да го налагам на никой. Трябва да пробваш няколко стъкла и сам да решиш, това какво пише и какво казват го имай предвид, но се увери сам на място с пушката в ръка[smile]
Успех и на фокус[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: da.fo   
Дата:   08-04-12 17:19

Понякога едно стъкло(обектив) не пасва на дадено тяло. Най добре да се пробва "на място" или пък тялото да има екстрата - фина настройка на фокуса [smilie24]. Купувам в последно време само Nikkor-и но мога да кажа , че и на тях им трябва фина настройка за да се извлече на 100% рязкост [smilie3] и едва тогава може да се говори кой обектив е по/по/най от другите [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: Char   
Дата:   09-04-12 12:31

На място в магазина - така се избира. Тогава падат всички илюзии, пристрастия и очаквания... и се появяват нови [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: kvakioh   
Дата:   09-04-12 15:56

никонския е чудесен. За кроп може и Сигма 8-16, въпреки че много не го хвалят. 10-20 Сигма по-стария вариант. САмо за Токина не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: io_bs   
Дата:   12-04-12 08:53

Чар, и аз бих искал да ги пробвам и двата, ама тук в Бургас във Фотопавилион има само Токина 12-24мм [smilie2] Останах с добро впечатление от него, солиден е, гривните се въртят много гладко, но не е много широк. Затова реших да питам дали има хора, които са ги пробвали.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: ivomorskiya   
Дата:   12-04-12 09:27

След като пробваш Токина 11-16/2,8 ще спреш да се чудиш. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: io_bs   
Дата:   12-04-12 16:47

Възможно, не отричам [smilie5] Сега пък попаднах на друго сравнение. Пише, че Сигмата е по-добра на 10 мм на по-малки бленди [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: atrifonov   
Дата:   12-04-12 18:09

по-добра някой друг път[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за широко на кропка
Автор: Canon   
Дата:   12-04-12 23:21

За кроп може и Сигма 8-16, въпреки че много не го хвалят. 10-20 Сигма по-стария вариант.

Сигмата 8-16 всъщност доста я хвалят - може би с изключение на винeтирането. Уникален е и без конкуренция от всички фирми.
Над 14 мм покрива и ФФ !



Публикацията е редактирана (12-04-12 23:42)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »