Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с SD карта
Автор: ttahchiev   
Дата:   01-04-12 15:14

Моля за помощ от знаещи и препатили за следния проблем.Извадих картата от фотоапарата и видях , че е започнала да се чупи пластмасата отвън.Като опитах да сваля снимките не се разпознава на компютъра , а вече и на фотоапарата.Интересното е , че минути преди това снимах докато беше във фотоапарата , а най-ме е яд на снимките , които направих вчера и не мога да видя.Мисля , че не е счупена сериозно , но нямам представа дали може да се направи нещо.Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с SD карта
Автор: idivanov   
Дата:   01-04-12 17:23

А защо вадиш картата? Ползвай кабел.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с SD карта
Автор: dopereach   
Дата:   01-04-12 18:59

Да имал съм подобен проблем с евтина карта SD към mini SD.
Горе се отчупи една пластинка разделяща две от металните контакта и явно ако е за захранване да е дала късо.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с SD карта
Автор: ttahchiev   
Дата:   01-04-12 20:42

И...то е ясно , че ще си купя нова , но дали има начин да се спасят снимките.Иначе не е от най-евтините , но тогава когато я купувах имаше само такива в наличност , а ми трябваше наистина спешно.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с SD карта
Автор: zdimitrov   
Дата:   01-04-12 23:16

Здрасти! Писах ти ЛС. Иначе дай да видим снимка на картата в какво състояние е. Всъщност, не бързай да я отваряш все още както те посъветвах или поне я отваряй внимателно, така че да не повредиш нещо по вътрешностите а пък и след това пластмасите да могат да се ползват (поне докато свалиш данните).

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с SD карта
Автор: likorna   
Дата:   03-04-12 09:15

л.с.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с SD карта
Автор: bobihot   
Дата:   08-04-12 01:58

Асахи каза да се вадят картите

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с SD карта
Автор: musicfan4o   
Дата:   10-04-12 12:20

И аз имах подобен проблем. Само че при мен не се отчупи част от картата, а когато реших да пусна пак апарата ми изписа че иска да я форматира. Сложих я на карт рийдъра и компютъра също искаше да я форматира, но успях да извадя снимките с една програма наречена Get Data. Намерих и друг софтуер който успя да ми ги открие снимките, но не можах да го кракна - CardRecovery. Така, че може да пробваш с някакъв такъв софутер, въпреки че не ти показва нищо на компютъра. Дано съм бил полезен, защото е много кофти като знаеш колко снимки могат да ти изчезнат ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »