Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обръщащи пръстени?
Автор: S.Photography   
Дата:   31-03-12 21:40

Гледах във Фотопавилион и във Фотосинтезис, но няма обръщащи пръстени с мой размери, трябват ми 58 към 52, от къде другаде мога да си зема или да си направя от два филтъра?

Отговори на това съобщение
 Re: Обръщащи пръстени?
Автор: neuromancer   
Дата:   31-03-12 22:16

В ибей всичко има. Ако не ти се чака, базара или самоделка.
Слав61 също би трябвало да прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Обръщащи пръстени?
Автор: nabis   
Дата:   31-03-12 22:27

този размер точно е често търсен, слабо зареждане,лоша работа....

Отговори на това съобщение
 Re: Обръщащи пръстени?
Автор: aldygreen   
Дата:   31-03-12 22:49

Хм, точно този пръстен не е ОБРЪЩАЩ. Така както го даваш 58 към 52, означава, че искаш step-down (намаляващ) пръстен, с който да слагаш филтър 52мм на резба 58мм. В ebay този пръстен ще ти струва с доставката около 3.5 лева и според късмета, чакане от 1 седмица до месец и нещо.
[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Обръщащи пръстени?
Автор: S.Photography   
Дата:   31-03-12 22:54

Мерси много :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обръщащи пръстени?
Автор: lakosta   
Дата:   31-03-12 23:42

а не е ли 58мм на 52мм [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Обръщащи пръстени?
Автор: imarinov10   
Дата:   01-04-12 09:18

аз мисля че имам един на 52мм чисто нов не съм го използшал никога бях го поръчал от Китай и докато пристигне продадох обектива мога да ти го продам ако ти се чака 2 седмици защото не съм в БГ
само и ти да не продадеш твоя [cool] [smile] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Обръщащи пръстени?
Автор: didesignbg   
Дата:   01-04-12 10:09

Я се уточни какво искаш да постигнеш, че нещо бая се омота темата.
reverse ring 52 към 58, има мъжка резба 52 мм и мъжка 58 мм, ще ти позволи да монтираш обърнат обектив с резба за филтри 58 мм на такъв с резба 52 мм.
step up ring 52 към 58, има мъжка резба 52 мм и женска 58 мм, ще ти позволи на обектив с резба 52 мм да монтираш филтри с резба 58 мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Обръщащи пръстени?
Автор: aldygreen   
Дата:   01-04-12 11:50

Виж тук

Това е пръстен с външна резба 58мм, вътрешна 52мм. Това ли е, което искаш?

Виж и това

Това е обръщащ пръстен с външна резба 58мм и външна резба 52мм.



Публикацията е редактирана (01-04-12 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Обръщащи пръстени?
Автор: S.Photography   
Дата:   01-04-12 17:11

Трябва ми вътрешна резба 58мм за откъм китака за канон и външна за 52 мм за хелиос

Отговори на това съобщение
 Re: Обръщащи пръстени?
Автор: aldygreen   
Дата:   01-04-12 17:39

S.Photography написа:

> Трябва ми вътрешна резба 58мм за
> откъм китака за канон и външна за 52
> мм за хелиос

На български технически език "женската" резба се нарича ВЪТРЕШНА, съответно "мъжката" резба е ВЪНШНА. За да вържеш двата обектива един срещу друг, за макро, ти трябва онова, дето съм го дал по-горе на втория линк. Защото на всички обективи резбата за филтри е ВЪТРЕШТА (демек "женска") и на тях се навива нещо с ВЪНШНА РЕЗБА (демек "мъжка").
Явно търсиш голямо увеличение. Аз съм обръщал китов обектив на Канон и с него се получава увеличение с мащаб от 1:2 до 4:1 според нагласеното фокусно разстояние на китака и доста добро качество на картинката. В профила ми има снимка на това чудо. Пръстенът е правен от Slav61.
[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Обръщащи пръстени?
Автор: steeens   
Дата:   01-04-12 17:53

aldygreen , ми той още от първия пост си е писал , че му трябва обръщащ пръстен. Това че ти не си го разбрал, не е негова вина.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обръщащи пръстени?
Автор: aldygreen   
Дата:   01-04-12 19:22

@steeens

Ами има си общоприети правила за изписване на размерите. Какво да направя сега, да си изтрия всички постове и да си посипя главата с пепел? В ebay всички си описват стоката по един и същи начин. В това, което съм дал, няма нищо невярно или подвеждащо. А авторът в последния си пост прояви колебание какви трябва да са резбите. Да не би да смяташ, че с този си пост си от особена полза за S.Photography? [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »