Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Карта-не може да се свалят снимки
Автор: mario007   
Дата:   30-03-12 21:29

Моля, ако някой може, да ми помогне.
Всичките ми снимки от едно пътуване са на една карта.
През фотоапарата мога да ги преглеждам и виждам, че са на картата.
Но когато се опитам да ги копирам на РС ми дава информация че имам 0 снимки и остават празни 51.
Хелп плийз.

Отговори на това съобщение
 Re: Карта-не може да се свалят снимки
Автор: bOzO   
Дата:   30-03-12 21:38

Kakва е kартата?

Отговори на това съобщение
 Re: Карта-не може да се свалят снимки
Автор: mario007   
Дата:   30-03-12 21:41

SD 1 GB

Отговори на това съобщение
 Re: Карта-не може да се свалят снимки
Автор: mario007   
Дата:   30-03-12 21:53

SD 1 GB
Ако картата е повредена, защо тогава мога да разглеждам снимките през апарата ?
А ако не е повредена, защо не могат да се копират ?
Направих още една две снимки на същата карта, виждам ги, РС отчита че празното място на картата е намаляло с броя на новите снимки, но дотук.

Отговори на това съобщение
 Re: Карта-не може да се свалят снимки
Автор: Suggs   
Дата:   30-03-12 22:03

"Човек, и добре да живее, си купува карт рийдър."

asahi


[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Карта-не може да се свалят снимки
Автор: мара   
Дата:   30-03-12 22:10

това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Карта-не може да се свалят снимки
Автор: asahi   
Дата:   30-03-12 22:19

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Карта-не може да се свалят снимки
Автор: dessisslawa   
Дата:   30-03-12 22:28

И аз имам такава карта.

Имам и карт-рийдър. Интересното е, че в службата свалям снимките на служебния комп, но като закача рийдъра на домашния комп - дава проблем. И то само с тази карта, другите карти работят.

Отговори на това съобщение
 Re: Карта-не може да се свалят снимки
Автор: imitev   
Дата:   30-03-12 23:10


Проблемацията е във виндовса, не в картата...

С кардрийдър тези проблеми няма да ги има... Но ще възникнат други [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Карта-не може да се свалят снимки
Автор: Canon   
Дата:   31-03-12 11:05

В голяма част от такива случаи, картата е давана на някое фото и е заразена с някакакъв вирус, изпълним с autorun. Папките са със свойства hidden от вируса, съответно това не пречи на апарата.
В зависимост от настройките за папки на вин експлоръра може да виждат или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Карта-не може да се свалят снимки
Автор: Canon   
Дата:   31-03-12 11:09

Това не се решава с кардрийдър, а след източване на снимките, форматиране през апарата или незаразен комп.
Като цяло проблема по-скоро е от кадрийдъра, който листва според настройките на вина.

Отговори на това съобщение
 Re: Карта-не може да се свалят снимки
Автор: красис   
Дата:   31-03-12 12:05

Отвори я с Линукс после формат и т.н

Отговори на това съобщение
 Re: Карта-не може да се свалят снимки
Автор: hristomar   
Дата:   31-03-12 19:18

1. Сваляш картата и я слагаш в четец за карти или в лаптоп с четец за карти. Ако ОС я разпознава като устройство и можеш да стигнеш до коренния дял с експлоръра значи картата не е заминала хардуерно. Ако не я разпознава като нищо пий една студена вода. По-вероятно е първото щом пише на фотоапарата снимките и ги разглеждаш от него [smile]
2. Теглиш си програмата PhotoRec от тук . Избери си в зависимост от операционната система която ползваш. Програмата я има и в последните версии на Hiren's boot cd.
3. Като стартираш програмата се отваря досовски прозорец и се навигира с клавиатурата. Ако знаеш английски ще се оправиш с нея. Избери си картата, а не твърдия диск на компютъра. Ще си я познаеш по големината и по буквичката, която ОС й дава. Програмата разпознава всякакви дялове - FAT, NTFS, линукски.... и дори неформатирани устройства.
4. Задай на програмата да сканира цялата карта и обърни внимание къде записва възстановените файлове на компютъра. Обикновено си прави папка в My Documents ако не се лъжа. Там ще си търсиш снимките. То ще изпише колко снимки ти е възстановило.
5. След като приключи процеса (може да отнеме време) извади картата със Safe Remove, сложи я в апарата и я форматирай с него. Нека той си създаде файловата система.
Препоръчвам ти за сваляне на снимките да си ползваш кабела, защото непрекъснатото вадене на картата от апарата разбива гнездото и контактите за картата.
Програмата съм я ползвал няколко пъти и после са ми благодарили за възстановените снимки. Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Карта-не може да се свалят снимки
Автор: jeki_lv   
Дата:   12-06-14 02:31

Здравейте,
имам подобен проблем с SD картата.
На някой ПС-та се отваря на личния и служемния компютър не става.
Значи слагам четеца в USB-то, показва, че има заети някаки MB-ти, но снимките не се виждат.Иначе на линукса на колегата и на лаптопа да другия колега всичко си е ОК.
В работата съм с XP, a в нас със 7.
Иначе пипах по Folder Options и сложиш отметка на hide folders, но не става пак.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »