Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: mitadoc   
Дата:   27-03-12 15:59

Колеги,замислям се за нещо леко,малко и компактно,но не искам да страдам откъм матрица.Загледха се в Нексовете,3 ме устройва като параметри,видях,че се предлагат всякакви преходници - можеш да ползваш М42,Контакс-Яшика,Канон,Никон и всякакви обективи.Тези преходници развалят ли картинката нещо или са на принципа като М42-ЕОС - без оптични елементи?При позлване на тези обективи отчитат ли фокусните точки?
И изобщо не намерих информация дали има стабилизация на матрицата това хапаратче...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: s_dyakov   
Дата:   27-03-12 16:13

Сензора е хубав ако ще го ползваш с обективи от СЛР. На широкоъгълни обективи от телеметрични камери по широки от 28мм по краищата замазва и се появява винетиране с отместени цветове.
Това последното е коригирано в сензора на новата серия Ц3 и 5н. Преходниците са механични. т.е ти фокусираш на ръка и управляваш блендата на ръка. Няма нужда от стъкла в преходника и не се влошава качеството. Няма потвърждаване на фокуса, но има лайф вю с увеличение на образа. Стабилизация на сензора няма.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: batzas   
Дата:   27-03-12 16:15

Отзад напред:
Няма стабилизация матрицата, само ОСС обективите.
На ръчнофокусни обективи, на ръка се отчитат фокусните точки. По-нормално не мога да го кажа.
На некс работната отсечка е по-къса от повечето други обективи => явно са на принципа "М42-ЕОС - без оптични елементи". Не само не се разваля картинката но и се по-добрява :)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: mitadoc   
Дата:   27-03-12 16:42

Благодаря за бързите отговори.Смятам да използвам М42 обективчета примерно.За стабилизацията ми е все тая,без това досега снимах без такава.Намерих чисто ново тяло Ц3 за 573 лв с доставката от УК,идея за по-евтино от други държави в ЕС?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: batzas   
Дата:   27-03-12 17:37

Вземи си го с китовия, много добър обектив. Провери и немските сайтове.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: s_dyakov   
Дата:   27-03-12 17:44

Това е добра цена за нов Ц3. За подобни пари можеш да си намериш на старо Некс 3 или Некс 5 с Китовия зуум.

Имай в предвид че ако искаш да закачаш допълнителния електронен вюфайндър ти трябва 5н. Също не е лошо ако ще го ползваш за основно тяло да си вземеш и стабилизираното китово зумче, че само с ръчни обективи е леко пипкаво.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: mitadoc   
Дата:   27-03-12 18:13

Как се справя китовият зуум?Гледам,че имат и 16/2,8 и 30/3,5 макро-читави ли са?



Публикацията е редактирана (27-03-12 18:17)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: mitadoc   
Дата:   27-03-12 20:57

Или принципно се чудя ... ако матрицата е голяма ,колкото на ДСЛР и имам възможността да използвам м42 обективи примерно...какво губя от преминаването от ДСЛР към Некс Ц3?Ясно е,че се печели лекота,компактност,видео,много потребителски настройки,хубав екран,но какво губим?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: io_bs   
Дата:   27-03-12 21:12

Ергономия и много обективи с автофокусен мотор и/или стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: star_dust   
Дата:   27-03-12 22:19

имам некс 3 със никон 35mm 1.8 G, 18-200mm sony SEL и една минолта дето още не съм я тествал. Снимките и със 3те обектива са приказни. Компактна система се невероятно качество. Дори ръчното фокусиране с некс не е трудно поради функцията focus peak!!! Успех и приятно снимане с този невероятен фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: mitadoc   
Дата:   27-03-12 23:55

По принцип снимам главно пейзажи и портрети,предметна фотография...статични неща.Предполагам с -2 преходнка от различни системи,ще мога да се снабдя със сравнително хубави и достъпни обективи от различни системи и марки.
Някакви идеи за по-евтино намиране на Ц3 тяло?

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: hotsnail   
Дата:   27-03-12 23:58

Ако можеш 5-ца мисля че няма да съжаляваш. Дори стария модел.

Има грипче и е доста по-удобна - с една ръка държиш и управляваш. 3-ките са като сапунерки искат 2 ръце

С ръчни обективи стават супер портрети ама бавно трябва горе долу търпелив модел или ти трябва умение



Публикацията е редактирана (27-03-12 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: d_ave   
Дата:   28-03-12 09:32

както са ти казали по-горе, с focus peak е много лесно фокусирането с ръчни обективи - оцветява се в избран цвят (бяло, жълто) района на фокус. хубаво е, че мери правилно с какъвто и обектив да му закачиш. единствено липсата на стабилизирана матрица дразни, но се преживява.
ти с какво снимаш по принцип и имаш ли някакви преходници? питам защото аз примерно снимам с канон и взех преходник некс-еос. та с него мога да ползвам всички преходници, които имам за канона без проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: mitadoc   
Дата:   28-03-12 10:15

Снимам с Канон 40Д...
Предполагам ще има осезаема разлика между ДСЛР-а и Некс-а?
Иначе си мислех за обективи тип бирена такана на Минолта или нещо твърдо на 28мм.Иначе си имам 50мм и 200мм на М42...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: batzas   
Дата:   28-03-12 10:26

Пак ще напиша вземи си го с китовия зум, много е добър.

Осезаема разлика ще видиш, ако си свикнал/а/ с околяра.

А това за ръчните и портретите е горе долу така, но аз с малки момченца (демек по шаващи) големи проблеми нямам. Няколко кадъра и леко въртиш фокуса :) Само проблем ми е като искам 2мата да ги снимам едновременно, тогава си трябва китака.

А иначе един преходник м42 -> некс е 15-16лв от ебея. И 2 седмици.

Също препоръчвам и м39 -> некс. Юпитер 8 има в базара за под 20лв.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: s_dyakov   
Дата:   28-03-12 10:31

Ами като начало ще ти се стори страшно куцо в сравнение с Канон-а. Няма визьор, и си е кажи речи сапунерка, но сензора е хубав и предимството е в портабилността. Ако имаш адаптери за канон-а ви вземи един адаптер Некс-ЕОС. За малко повече пари има и Некс-ЕОС с вградена ръчна апература за да можеш да закачаш и ЕФ обективи на некса. Сенниче за екрана е хубаво да си вземеш също че не се чижда на слънце.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: mitadoc   
Дата:   28-03-12 10:52

Примерно ми е голяма мъка да снимам по екскурзии и изобщо по пътувания с тази раница,а НЕКС е доста удобен.Кажете някой достъпен и хубав твърд светлосилен обектив за портрети.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: s_dyakov   
Дата:   28-03-12 12:15

Примерно Канон ФД 1.4/50 за около 100 лв. или Минолта 1.4/50 или 1.4/58. Панколар 2/50 също е много добър. Хубавото е че не е задължително да е за м42. Всичко на МД, ФД, Екзакта, М39, Л39, и много други също става.

Ако искаш по-малки обективи отиваш на Лайка М и Контакс Г - последните са по около 500лв но са много добри.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: mitadoc   
Дата:   28-03-12 14:48

А за макро в този ценови диапазон?По принцип имам Пентакон 50/1,8 на М42 и макропръстени...

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: smit   
Дата:   28-03-12 15:10

Като сложих преходник за М42 колкото и малък обектив да сложиш пак ще надвишава по размер и по тегло китовия 18-55 да речем (преходника е доста голям). Иначе лошо няма да си ползваш старите обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: emoXide   
Дата:   28-03-12 15:17

[cool] NEX 5n; всичко друго, за мен лично, от същата серия на Алфа е НЕДОРАЗУМЕНИЕ[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: s_dyakov   
Дата:   28-03-12 15:20

Ако не държиш на автофокуса можеш да си потърсиш някое 50-55мм макро на Никон или Канон ФД (Canon FD 3.5/50 или 4/100 или Micro-Nikkor 2.8/55).

Копирните обективи също са читави за макро но ще ти трябва хеликоид или макро мех за да можеш да ги фокусираш.

Иначе Сони скоро пуснаха такъв нативен обектив който е сравнително евтин и има автофокус.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: mitadoc   
Дата:   28-03-12 15:49

С какво 5Н превъзхожда 5?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: io_bs   
Дата:   28-03-12 15:55

сравнение

Отговори на това съобщение
 Re: NEX 3 - въпроси и чуденки
Автор: mitadoc   
Дата:   28-03-12 17:57

Тя много арна бе,Танасе...ама парички е все още 5Н-ката[smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »