Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на DSLR апарат
Автор: bushonat   
Дата:   25-03-12 16:50

Решил съм да минавам на някоя DSLR машина,идеята ми е да го ползвам за домашен фотоапарат[smile] няма да снимам нищо конкретно,най-вече ще снимам Себе си[smilie5] просто искам снимките да ми стават хубави, също и клиповете поне HD.Спрял съм се на някой и друг апарат но, ще се допитам до вас кой да избера.Колкото до обективите,единият ще е китов, а за втори по нататък[smile]
Nikon D80
Sony a 390 /350
Оlympus E520
CANON 450/500D

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат
Автор: io_bs   
Дата:   25-03-12 16:53

DSLR за домашен апарат? Определено не си струва да се взима такъв за такава употреба. Снимките ще стават хубави с всеки апарат - зависи кой (и как) снима.
Иначе от тези, които си изредил, D80 не може да снима клипове.
Най-добре попрочети малко за фотографията и си купи една сапунерка с HD клипове [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-03-12 16:59

Определено сапунерка с HD възможности.

Може примерно Fuji Finepix Hs20EXR ако искаш да "изглежда" професионално. Че почват едни пари за обективи и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат
Автор: bigheart   
Дата:   25-03-12 17:36

http://www.pluggedin.co.uk/article/best-starter-dslrs-6-tested
D5100 печели в теста [smile]



Публикацията е редактирана (25-03-12 17:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат
Автор: Славов   
Дата:   25-03-12 17:54

[smile] то кво ли не се намира из нета ....

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат
Автор: batonga   
Дата:   25-03-12 18:10

io_bs написа:

> DSLR за домашен апарат? Определено
> не си струва да се взима такъв за
> такава употреба. Снимките ще
> стават хубави с всеки апарат -
> зависи кой (и как) снима.


Разбира се че има значение с какво се снима. Просто искам да видя читава снимка направена на матрица голяма колкото нокът. Или с някой тъмен обектив вкъщи на сянка или лампа... "добрите снимки ги прави фотографа, а не апарата", е толкова вярно, колкото и погрешно. Ако беше така нямаше да има тестове на обективи и апарати, всичко живо щеше да снима с най-ниската серия сапунерки и да твори.

bushonat
Трябва ти DSLR или още по-добре безогледалка с (може да е) ЕДИН, но (да е) качествен и светлосилен обектив. Това е отправната точка - какви обективи ще ти трябват - съответно коя система притежава най-оптималният избор лично за теб. Тялото е второстепенния фактор - стабилизация, исо, кроп фактор, какви екстрички има и т.н. ...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат
Автор: cameraman   
Дата:   25-03-12 19:21

batonga:
-"Разбира се че има значение с какво се снима. Просто искам да видя читава снимка направена на матрица голяма колкото нокът. Или с някой тъмен обектив вкъщи на сянка или лампа... "добрите снимки ги прави фотографа, а не апарата", е толкова вярно, колкото и погрешно. Ако беше така нямаше да има тестове на обективи и апарати, всичко живо щеше да снима с най-ниската серия сапунерки и да твори."- [smilie23]


Просто си нямаш идея колко калпави фотографии са направени с перфектна, бляскава и скъпарска техника и колко хубави- с апарти и обективи, които вече никой не поглежда



Публикацията е редактирана (25-03-12 19:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат
Автор: batonga   
Дата:   25-03-12 19:26

Има го и това, не отричам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат
Автор: bushonat   
Дата:   25-03-12 19:44

Имам в момента две Сапунерки, последния който взех преди седмица беше Sony hx100v и не съм доволен от снимките който прави, но за клип е много добър.Не ме притеснява големината на апарата или, че ще му сменям обективите,предполагам,че всеки от изброените е по добър за снимки от най-добрата сапунерка,дори и със китовия обектив като за начало.Забравих да кажа,че парите ще са не повече от 400 евро заедно със обектива, и ще се взима от чужбина.Щом D80 няма видео отпада.Олимпуса или Канона май ще са най добрия вариянт.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат
Автор: kevi53   
Дата:   25-03-12 20:02

Огледай за безогледалви камери с ДСЛР сензор.Сони НЕКС3/5, Самсунг НХ10/100/200...

Сложно е за обясняване ама просто казано след Сони Ф717 всеки бюджетен ДСЛР с китак едва ли ще те възхити кой знае колко... При Нексовете матрицата превъзхожда доста тази на бюджетните ДСЛРи. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат
Автор: io_bs   
Дата:   25-03-12 20:05

bushonat написа:

> последния който взех преди
> седмица беше Sony hx100v и не съм
> доволен от снимките който прави,
> но за клип е много добър.

Покажи някоя снимка, какво толкова не ти харесва в тях?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат
Автор: bushonat   
Дата:   25-03-12 20:21

Във една друга тема обсъждахме този апарат и снимките,просто на снимките им въждам всички пиксели.Но ако мислите,че безогледалви камери с ДСЛР сензор , ще правят добри снимки, ще се позамисля.Цаната им е горе долу толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат
Автор: Tenebrus   
Дата:   26-03-12 13:02

"на снимките им виждам всичките пиксели"

[smilie18] [smilie18]

Е хайде като си казал. Взимай D4 и не се замисляй. Там пикселите доста ще трябва да се постараеш да ги видиш. Може би на ИСО 102400 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат
Автор: Suggs   
Дата:   26-03-12 15:07

"Автор: bushonat
Дата: 25-03-12 19:44
...Щом D80 няма видео отпада."

Значи по същата причина отпадат и Canon 450D, Olympus E-520 и двете Sony-та [smile] .

И ти допускаш същата грешка, като (почти) всички при избора на първи DSLR - подценяваш обективите. Казваш си: "Ще снимам за начало с китовия, пък после ще му мисля". А трябва да помислиш първо за обективите, те ще предопределят в голяма степен избора ти на тяло.

Щом толкова искаш видео, потърси някой Nikon D3100 втора ръка. Той е от малкото, които имат следящ автофокус във видеорежим.



Публикацията е редактирана (26-03-12 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат
Автор: bushonat   
Дата:   26-03-12 16:44

Тези дни ще ида да взема един Сони некс 5 да видя дали прави добри снимки, и след това ако пак не ми харесват ще мисля за нещо по голямо[smile] и май ще трябва да потърся други които имат видео.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат
Автор: ludiakolio   
Дата:   26-03-12 19:58

Бушоне,вземи един лентов с добро обективче за 100 кинта двете,щракни 2 3 ленти и ще разбереш къде е проблема.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат
Автор: io_bs   
Дата:   26-03-12 20:04

bushonat... не фотоапаратите правят снимките, а този, който натиска бутона [smilie3] Най-добре седни и почети малко, по-хубавият апарат няма да ти помогне да правиш по-хубави снимки!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат
Автор: bobitovn   
Дата:   27-03-12 10:52

Аз ползвам безогледален Самсунг NX100 , с китовия обектив 20-50мм f3.5-5.6 , преди два месеца бях със сапунерка, повече няма да се върна към тези недодялани апарати.
Може да погледнеш портретни снимки в профила ми, предвид че съм начинаещ, мисля че стават сполучливи.
Апарата е сравнително лек, с китака става малко по-големичък, но ако си вземеш палачинката 30мм f2.0(уникален обектив за портрети), все едно разнасяш сапунерка и се побира навсякаде.Снима HD видео.Цената в БГ с китака е 565лв. в чужбина е горе долу същата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат
Автор: bushonat   
Дата:   29-03-12 00:28

Самсунга може и да прави добри снимки, но тази светкавица където са му сложили, а и се продава отделно, и не записва full hd направо ме отлаза от него,ще пробвам некс 3 да видим как е,ако не става и той ще се взима голям.[smile] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат
Автор: photographer23   
Дата:   29-03-12 01:06

Като ще е за домашни снимки и HD видео - Nokia N8, хем ще имаш и смартфон. Има широкоъгълна оптика, 1/1.83" сензор, ND филтър.
Ето фото семпли:
[urlhttp://www.esato.com/phonephotos/index.php?make=Nokia&model=N8-00
Ето видео, което дори при 3 пъти зуум не се разваля качеството:
[urlhttp://www.youtube.com/watch?v=2ms4BfeGH9M

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат
Автор: koceto82   
Дата:   29-03-12 04:19

Аз също бих те посъветвал безогледалка... от както взех NEX-а [smitten] не искам да видя "сапунерка" разликата е огромна, даже и с китовия обектив... особено на закрито без светкавица. А и видеото е супер [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR апарат
Автор: bobitovn   
Дата:   29-03-12 07:40

Колега Сонито също няма вградена светкавица и не записва fullHD видео, но поне обективи за него се намират втора ръка.Упсех в търсенето. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »