Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Видео ..... разбирачи :)
Автор: nelly228   
Дата:   25-03-12 12:48

Здравейте на всички!!!
Чудя се кой е най-добрия вариант за следното: Което да прави и хубави снимки и видео,но видеото е с приоритет. Четох по форумите ,не разбрах дали е по-добре видеокамера от фотоапарат с видео,примерно PANASONIC GH2.
Та значи:за 2000 лв или малко повече,което да прави DOF и да има видео екстри .Кoй обектив съответно ще е най-добър за DOF(дали 14-42 китовия само ще ми върши работа за филмчета ,които ще монтирам с ADOBE PREMIERE CS5,или примерно това Panasonic AG-HMC40 по- ли е добро от фотоапарата.Важно е после файловете да се импортират без конвертиране в премиерата,за да се обработват.
Нека всички които разбират от ВИДЕО ТЕХНИКА да ми помогнат,но желателно е да става и за снимки с хубаво качество.Абе в крайна сметка до 3000 лв.



Благодаря Ви предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Видео ..... разбирачи :)
Автор: 3df   
Дата:   25-03-12 14:17

Не, че съм "разбирач" ама това е май, което търсиш

ей тук

Отговори на това съобщение
 Re: Видео ..... разбирачи :)
Автор: nelly228   
Дата:   25-03-12 14:43

"Много слаба чувствителност при по-слабо осветление. Голям недостатък! Фокуса и е бавен." Това го прочетох от тук: http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-videokameri-c38/sony/nex-vg10-p43718869/mnenija.html#reviews

Отговори на това съобщение
 Re: Видео ..... разбирачи :)
Автор: dopereach   
Дата:   25-03-12 14:53

При такъв бюджет има много опции, за какво точно ще използваш техниката?

Отговори на това съобщение
 Re: Видео ..... разбирачи :)
Автор: nelly228   
Дата:   25-03-12 15:03

Имам танцов състав и като ходим по турнета си правим творчески ,дори и игрални филми,филми за спомен,просто искам да са качествени и обработени после с премиера,а дори и с афтер еффект филми и клипчета.Не искам да изглежда любителско.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео ..... разбирачи :)
Автор: 3df   
Дата:   25-03-12 15:08

Това, че някои е написал нещо не значи, че е така. Най добре да я пробваш или някой, който я има да сподели. Но общо взето това тио е решението или вдигай бюджета[smile]



Публикацията е редактирана (25-03-12 15:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Видео ..... разбирачи :)
Автор: 3df   
Дата:   25-03-12 15:15

А ето тук и едно нощно видео на тъмно (слабо осветление) виж на края, какви обективи са ползвани
ми това е


Отговори на това съобщение
 Re: Видео ..... разбирачи :)
Автор: 3df   
Дата:   25-03-12 15:20

и тва


Отговори на това съобщение
 Re: Видео ..... разбирачи :)
Автор: M_D   
Дата:   25-03-12 19:35

Какво значи "което да прави DOF"?
Ако е плитък ДОФ, то за снимане на танци ти трябва точно обратното на това, дето търсиш, а именно дълбок ДОФ. Плиткият ДОФ в динамичните сцени (каквито са и танците) върви в комплект с допълнителна техника и поне още един човек да ти върти фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео ..... разбирачи :)
Автор: stef7   
Дата:   25-03-12 22:21

Твърдо съм за безогледалките, хибридите или както там им казват. Panasonic GH2 e един от най-добрите, тези на Sony 5N и 7 (ако може да си го позволиш 7) също са много добри. За парите и възможностите си за мен GH2 e oтличен избор. Предимството му пред Сонитата е по-добро качество на видеото като детайлност и по-голям избор на обективи. Сонитата пък имат малко по-голем и малко по-добър сенсор откъм динамичен диапазон и високите ИСО. По-големия сенсор (малко по-голям ако трябва да сме точни) дава малко по-добре изразен ефект на размазване на фона на по-къси фокусни разстояния, но моя съвет е на първо време да забравиш за пустия DOF, има да научаваш доста по-важни неща.

AG-HMC40PJ видеокамерата е доста по-голяма, по-тежка. Основно на статив. За снимки не става. Нали ще искаш да снимаш приятелите, колеги след представления, как си представяш да става това с 1.5кг на рамото ? Много по-малък сенсор, струва 2х GH2, не може да сменяш обективи. Също бих избрал Sony 5N заради компактния форм фактор пред V20 Handicam. Сенсора е същия, качеството на видеото същото, цената доста по-ниска. Т.е. плащаш едни 1000 долара само за форм фактора видео камера. За мен не си струва, но който е предимно видео оператор и я ползва само за видео, може би. V10 e предишната генерация и не си струва за мен парите. Новата генерация сенсори са много добри, камерите имат пълен набор ръчни настройки и т.н., така че бих избягнал старта генерация.

Ще снимаш при ниска осветеност в затворени помещения, т.е. на високо ИСО. Ето още един плюс на безогледалките, които имат доста по-големи сенсори и се справят доста по-добре в подобни условия.

Panasonic GH2 с китов + един примерно Олимпус 50мм f1.8 ти идват 2200. Ще ти трябва статив, ND филтри, за снимане на открито, 1-2 резервни батерии и разни други дреболии. До около 2500-2600 ще се вместиш. Sony 5N e даже по-евтина, но като сложиш EVF визьор, който ще ти трябва идва горе долу същото, но го няма хубавия 50мм f1.8. За закрити помещения ще ти трябва светъл обектив. Та затова съм фен на Panasonic GH2 - по-голям избор от обективи. И вероятно пристрастен [smile].

Искаш да снимаш приятелите, по заведения, забележителности - слагаш китака и имаш доста компактна и лека система, около 500-600 грама. Лесна за носене и ползване. Пей сърце. Оттам насетне има доста добър избор на обективи ако се "зарибиш" в снимането [smile]

Така че за мен няма по-добър избор от безогледалките, ако човек иска да снима и видео и фото.


Отговори на това съобщение
 Re: Видео ..... разбирачи :)
Автор: stef7   
Дата:   25-03-12 22:27

А забравих за Premiere. Никакви проблеми с директен импорт и обработката на видеото от Panasonic GH2 дори след хака и на висок bitrate. Но си иска по-мощен компютър, иначе има повече чакане [smile]. Същото важи за видео от която и да е безогледалка (Sony) или DSLR. Поддържа native всички нови видео формати кодеци за компресиране.


Отговори на това съобщение
 Re: Видео ..... разбирачи :)
Автор: stef7   
Дата:   25-03-12 22:52

GH2 може би има още едно важно предимство за теб. Казвам може би защото не знам как точно ще снимаш. Може да използваш евтина външна батерия. Ако снимаш нещо по-дълго - примерно представление което трае 1-2 часа, към края батерията може да умре. Губиш време и кадри да я сменяш. С външна батерия GH2 може да снима нон стоп 5-6 часа. 32Gb SD карта със сигурност ще свърши преди това. Там има място за около 3 часа видео в AVCHD видео формат на най-високия стандартен (без хак) битрейт - 24 MBit/s.


Отговори на това съобщение
 Re: Видео ..... разбирачи :)
Автор: langel   
Дата:   26-03-12 11:53

До около 2500-2600 ще се вместиш. Sony 5N e даже по-евтина, но като сложиш EVF визьор, който ще ти трябва идва горе долу същото

И като сложиш един LA-EA2 за 650 лв. цената ще дойде като на VG10 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Видео ..... разбирачи :)
Автор: batzas   
Дата:   26-03-12 16:07

langel написа:

> До около 2500-2600 ще се вместиш. Sony 5N
> e даже по-евтина, но като сложиш EVF
> визьор, който ще ти трябва идва
> горе долу същото

>
> И като сложиш един LA-EA2 за 650 лв.
> цената ще дойде като на VG10 [smilie3]
Е то със същата сила може да добави и един Гоуф Двойка за илядо уева.
Какво общо има преходника за А маунт обективи с цялата картинка. Да не говорим че и на vg10 ще му трябва същия. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Видео ..... разбирачи :)
Автор: langel   
Дата:   26-03-12 20:56

Има общо с фокусирането на картинката.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »