Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Малко помощ относно обективи
Автор: liko99   
Дата:   19-03-12 10:50

Здравейте. От скоро се запалих по фотографията и се сдобих с един китов комплект на Канон 300Д с 18-55, но искам да се сдобия с някой по добър обектив и по голям естествено. Скоро бях на хижа и исках да направя някоя друга снимка на хората който катереха върха, но просто с този обектив нищо не се получи. Та въпросът ми е:
- кой обектив ще ми свърши по добра работа като за масови снимки да не го разглобявам само?
18-135 ИС УСМ
55-250 ИС УСМ
17-85 ИС УСМ

Според мен мисля, че 18-135 ще ми свърши най - много работа понеже може както близки така и по далечни обекти да снимам, но повече вашето мнение ще се вземе под въпрос.
Става въпрос до около 400-450 лева обектив, все пак съм любител за начало.
Благодаря Ви много.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ относно обективи
Автор: sirkhann   
Дата:   19-03-12 12:02

18-135

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ относно обективи
Автор: thumper   
Дата:   20-03-12 09:35

55-250 добре допълва твоя кит и не е лош обектив. Ако ще си продаваш сегашния, се насочи към някой от другите два.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ относно обективи
Автор: asahi   
Дата:   20-03-12 09:51

Сегашният 18-55 го замени с 18-55ИС. Разликата не е само в стабилизацията. След това, като ти дойде мерак и пари, вземи 55-250ИС. 17-85 го забрави, а за другия няма да ти се наложи да се сещаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ относно обективи
Автор: Tenebrus   
Дата:   20-03-12 10:09

Щом вече имаш 18-55, вземи си 55-250, щом е за пейзажи разглобяването не мисля че е голям проблем. Пейзажа няма да избяга :)
Малко ще повторя thumper, но общо взето е прав. :) [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ относно обективи
Автор: liko99   
Дата:   21-03-12 00:21

За моя повече от 60-70 лева няма да мога да взема така че отпада продажбата. Като цяло след "този" обектив ще се взима 50мм. Ще измисля какво да правя, но като гледам повечето клоните към 55-250.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ относно обективи
Автор: imitev   
Дата:   21-03-12 06:54


Стабилизираният "китак" няма нищо общо като картина с нестабилизираният.

Разликата ще е 100на лв.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »