Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ами сега...Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR
Автор: kollev3   
Дата:   17-03-12 20:24

Зравейте,моля за съвет.След дълго проучване и събиране на пари за хубав обектив си взех Nikon AF-S DX Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR към D300s,но проблема е че ме претеснява изкривяването на образа особенно при 16мм.Имал съм 18-105 но не съм забелязъл този проблем,може би снимам прекалено близко[smile].И другото което искам да питам,на самият обектив има две положения на стабилизация Normal и Active и незнам в коя позиция да бъде[smilie11] Моля препоръчайте ми светлосилен обектив в диапазона на 18-85[beer]може и твърд в този граници[shtrak] [shtrak] Предварително благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега...Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR
Автор: Alex-dan   
Дата:   17-03-12 20:38

16-85 според тестовете е по-добре коригиран, не би трябвало да ти е проблем щом харесваш 18-105 [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега...Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR
Автор: mihajlov2   
Дата:   17-03-12 20:46

Снимай в RAW и конвертирай с програми, които разпознават този обектив в комбинация с D300S и автоматично коригират изкривяванията. Т.е. имам предвид Adobe Lightroom версия 3.6. и DXO Optics Pro версия 7 нещо си.

Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега...Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR
Автор: pmartinov   
Дата:   17-03-12 21:02

Преди да започнеш да търсиш "дефекти" на техниката която още не познаваш е добре да си прочетеш хубаво книжката на апарата няколко пъти и едва след като започнеш да разбираш смисъла на текста ще откриеш опция с която можеш да коригираш дисторсията на никонските обективи.

Снимането на широки ъгли на близки дистанции има някои особености...

Между перспективните изменения и дисторсията има доста голяма разлика .


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »