Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: hansto   
Дата:   27-02-24 09:10

Всеки се е сблъсквал с некоректни , я от незнание, я съвсем нарочно (забила бленда най-често). И на мен са ми връщали 1 път обектив на 50 години - "не бил като нов".
Процедирам по 2 начина като поръчвам. Ако е стар и що годе евтин приемам, че има недъзи, ако са описани още по-добре и евентуално ги оправям в последствие. Действа ми релаксиращо да изчистя бленда, когато имам време примерно.
Ако е по-скъп или се виждаме с човека,който го продава.
Иначе всеки, ако му попадне скъп обектив, който се продава евтино в някакъв момент като му се нарадва ще го пусне за нормални пари.
Пример преди седмица за малко изпуснах да купя Minolta MC W.ROKKOR-NL 21mm F/2.8 за 50лв. Някой го беше поръчал веднага и ще го пусне скоро може би за 300-400лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: eva269   
Дата:   27-02-24 17:40

marti_3003 написа:

> Само да продължа казуса ми. Днес
> човекът дето е купил фуджито за
> 550лв час преди мен сега го пусна на
> 999. Ето такива хора има в нашия
> форум колеги. И само не ми казвайте
> сега, че и това е нормално. Вместо
> да се любувам години наред на
> апарата и да го ползвам по
> предназначение, сега един търгаш
> ще изкара едни бързи 500лв и дори
> има доблестта да си го признае.
> Мисля, че тука сме се събрали с
> малко повече разум от олх
> далаверджите и в бъдеще като
> искате да продадете на някой нещо,
> обменете две три изречения за да
> видите дали не ви използват като
> носна кърпа вместо да споделите
> емоциите си с някой съмишленик и
> му дадете възможност да се
> наслаждава на общото ни хоби и
> занапред.


Добър вечер! В крайна сметка фотоапаратът няма да се продаде, не е имал и целта да се продава, това, което ме провокира да пусна обявата, беше събудената тема от далечната 2012 г, както и че се изкарваш супер невинен и саботираш името на някой друг? ????

№1 - Да, свързах се с него след теб, но изчаках колкото ми позволяваше търпението, за да отговориш и да се разбереш с човека, уви това не се случило на време. [smile] Хубаво си му сложил профила на продавача, изглеждаше като много добър човек и ми показа как работи техниката, нямаше и напрежение като да бърза да ми го продаде, защото някой се е разбрал малко след това да дойде да го купува. От целия процес на покупката останах много доволен (ако можеха всички така да продават техниката си...), дори отново бих купил нещо от споменатия човек.
№2 - Цитирам: "Вместо да се любувам години наред на апарата и да го ползвам по предназначение" - Останал си без фотоапарат или те е яд, че изпусна оферта за препродаване? Ти ли искаше да го пуснеш за 999лв? След бързото проучване в твоя профил, останах с впечатлението, че имаш доста голям набор от техника, съвсем скоро си продал фуджи и малко след това търсиш да купуваш същото... не ми се връзват много нещата, но както и да е.
№3 е малко по-скоро като задача за теб ????
Отиди в най-близката автокъща и си харесай някоя кола по твоите възможности (да предположим 5000 лв) и питай собственика защо не ти я продаде за 250-те евро, за които я е купил от отпадъците в Германия. Пожелавам ти успех и лека вечер!!! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: wlad   
Дата:   27-02-24 18:36

Това включване някак силно затвърждава позицията на marti_3003, дори и идеята да е била обратната [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »