Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 новият canonet идвааааа...
Автор: georgioiv   
Дата:   10-03-12 09:30

Аре да си помечтаем и ние - канон феновете, единствени оставени без безогледална играчка. Според canonrumors.com канон са заявили патент за обектив 18-45 /3.5-5.6 за aps-c сензор за безогледалка.
Тържествено заявявам, че ако пуснат външно подобие на любимия ми канонет с aps-c сензор и 40/1.7 обектив ще си го купя колкото и каквото и да ми струва..... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: новият canonet идвааааа...
Автор: tziko   
Дата:   10-03-12 10:02

Само да не изкарат нещо като Никон1 с кроп фактор 89234

Отговори на това съобщение
 Re: новият canonet идвааааа...
Автор: Ivan_A   
Дата:   10-03-12 10:18

С голям сензор ще е, но с пропорция 4:3, защото:


http://photo-zona.net/images/user258/album26680/large/1331367295_axde2383_Canon_43.jpg



... и дано има адаптер за ЕФ/ЕФс обективите, запазващ всички функции.


Отговори на това съобщение
 Re: новият canonet идвааааа...
Автор: georgioiv   
Дата:   10-03-12 10:26

Предпочитам да има гама твърди, сравнително евтини обективи и малка работна отсечка, да може се закача всичкото желязо което съм накупил за некс-а. Като искам да си ползвам ЕФ/ЕФс обективите ще извадя от раницата и ще изтупам от прахта ДСЛР-то :))

Отговори на това съобщение
 Re: новият canonet идвааааа...
Автор: georgioiv   
Дата:   10-03-12 10:51


http://2012.fotogate.net/canonet.jpg



колко красота в един предмет.... [smitten]


Откривам в него fuji 100 asa, което днес ще гледам да доизщракам и да проявя/сканирам... Проблемът е, че въобще не си спомням кога съм го сложил и какво съм снимал с това фуджи последните 3 години... :))))

Някак си ако можеше да има филмовите имитации на фуджи в новия канонет.... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: новият canonet идвааааа...
Автор: 1vo   
Дата:   10-03-12 10:56

канонци лъжат като дърти ц.

http://i1266.photobucket.com/albums/jj524/picrumors/size_c_ad.png




Публикацията е редактирана (10-03-12 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: новият canonet идвааааа...
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-03-12 11:03

Ако на ето това тяло с леки доработки забият един ФФ сензор ще избият рибата. Към него може да се разработят и 3-4 твърди олекотени обектива 24мм, 35мм, 50мм и 85/135мм.


http://www.thecamerasite.net/02_Rangefinders/Images/Canon-28.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: новият canonet идвааааа...
Автор: didesignbg   
Дата:   10-03-12 11:26

Всъщност той вече дойде.

http://a.img-dpreview.com/reviews/fujifilmx100/images/rangefinders.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: новият canonet идвааааа...
Автор: georgioiv   
Дата:   10-03-12 11:31

Супер е, ама не е canon... Искам си голям сензор, малка отсечка, същия дизайн и надпис CANON. Само тогава вадя пари за фетиш.
До тогава си снимам с некс-а и събирам парички.. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: новият canonet идвааааа...
Автор: pefoto01   
Дата:   10-03-12 14:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: новият canonet идвааааа...
Автор: tantris   
Дата:   10-03-12 22:20

Канонета мноу грозен.

Отговори на това съобщение
 Re: новият canonet идвааааа...
Автор: georgioiv   
Дата:   10-03-12 22:24

разбира ти главата... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: новият canonet идвааааа...
Автор: luboar   
Дата:   10-03-12 22:29

много стилен и красив лентовия...
ако дигиталката е с ФД байонет, го отнасям веднага и продавам всичко друго.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: новият canonet идвааааа...
Автор: georgioiv   
Дата:   10-03-12 22:31

бе и да не е с fd, ако е с къса отсечка ще му наденем всичко де е измислено... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: новият canonet идвааааа...
Автор: georgioiv   
Дата:   10-03-12 22:34

Има си и дамски вариант ... :)


http://farm4.staticflickr.com/3405/3346024175_0a25388f37_z.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: новият canonet идвааааа...
Автор: luboar   
Дата:   10-03-12 22:36

много е красива !

Отговори на това съобщение
 Re: новият canonet идвааааа...
Автор: next_time   
Дата:   10-03-12 22:44

Изработката му е много мърлява на канонета, визьора е на нивото на общата сглобка - мърляв.Невероятно трошлив.Иначе за красота е красив и обектива е приличен.Купил съм си 4 канонета като за всеки съм давал между 100 и 150лв.Нито един не е издържал повече от 6-7 филма.С последвалите ремонти канонетите ми с вързаха на цената на лайка.Последния от поредицата, след последния му ремонт (четвърти по ред) започна да осветява филмите през затвора докато го зареждам ... ами нямам нерви и излишни пари за да си позволя да се радвам на канонет - много по-евтино излиза да си купиш истински апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: новият canonet идвааааа...
Автор: georgioiv   
Дата:   10-03-12 22:53

нещо кофти канонети си попадал иливсе стари бангии... на моя съм изснимал преди тоя де е в него от три години още поне пет филма и си е здрав прав и красив... Предполагам че за дигиталка ще измислят ново тяло още по здраво...

Отговори на това съобщение
 Re: новият canonet идвааааа...
Автор: Jankoff   
Дата:   11-03-12 08:18

Хе-хе, то много хубаво, ама трябваше да пише: както Янкофф казва за Олимпус, че идвааааа, така и ние сега да кажем за евентуалната Канонетка ... [smilie5] [smilie5] [smilie5]
Сериозно, по-горе един колега пише, че не е лошо един фулфрейм да направят. Ами да. И аз бих се замислил много яко за Канонетка с фулфрейм. Обаче как ще изглежда китовият обектив на такъв безогледален фулфрейм? При положение че на Олимпус с пъти по-малката матрица китовият е ужасно голям? Ами Нексът с чудовищния обектив? Тя самата идея за смаляване на обем и тегло се губи. Може би правилното решение е такива апарати с голям сензор да се правят само с праймове.
Ауууу, един малък фулфрейм Канон (или Никон) с прайм и с китов 24-120! Грабвам го веднага за късо - в добавка към Олимпус 70-300 (140-600) става чудно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »