Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на любителска сапунерка
Автор: tttodorov   
Дата:   10-03-12 21:53

Здравейте , драгарчета :)
Може да съм малко нахален с моето питане , но обичам прецизните неща.
Обичам да снимам , да обикалям из гори , язовири , обичам животните , природата и всичко , което е по висше от мене.
Лятото си купи Самсунг Галакси с2 , хубав телефон , добра камера , ама не може да снима , дори и като обикновена сапунерка :)
Нищо не разбирам от фотоапарати , смисъл от матрици , зоомове , пиксели и т.н , ама нищичко , но пък имам набито око и хващам хубави моменти :)

Сега към въпроса . Знам , че тука има много добри фотографи , който разбират и от сапунерки [smilie25]

Не съм богато момче , бюджета ми е от 300 до към 450 лева .
Целта ми е фотоапарата да може един вид да прави това което аз искам.Знам , че това не е възможно от сапунерка , но може и да се намери нещо до около 450 лева [shtrak]
Пак казвам нищо не разбирам от матрици , пиксели и т.н.Но обичам да снимам и имам желание да снимам , но нямам пари [smilie3] за хубави апарати :)

Моля , предложете ми нещо , 3-4-5-6 модела , в който сте сигурни , че ще вършат работа.
Благодаря ви момчета , живи и здрави и се надявам да си помогнем взаймно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: ogogogo   
Дата:   10-03-12 23:12

Нов или втора ръка защото,втора ръка за тези пари може да си вземеш нещо прилично.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: mitku   
Дата:   10-03-12 23:25

Ето да четеш същата тема от преди 1-2 дена. Препоръките са същите. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: tttodorov   
Дата:   10-03-12 23:53

Притесняваме на тези от чужбина и от базара , че няма да имат гаранция , само това ме притеснява [shtrak] tttodorov написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: tttodorov   
Дата:   11-03-12 00:53

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&t=481031&i=481031&offset=0

Какво ви е мнението за тази машинка , бих рискувал , защото ми харесва как снима :)

Ако е извън правилата да поствам обяви на други колеги от форума , нека бъда извинен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-12 01:17

Не е зле ама що не видиш офертите в технополис. За 599кинта можеш да избереш между Panasonic G1 , Olympus PL1 , Samsung NX100 - все хубави машинки.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: tttodorov   
Дата:   11-03-12 01:23

Защото нямам 600 лева , това е проблема и толкова много ми се снима , че направо снимам шишетата на терасата , горя от вътре да снимам , а нямам с какво и направо се пелиниосвам .
А апарат , ще избирам до април месец някъде.

Със риск да стана пак нахален , има ли вероятност за някакъв дефект във тези който са втора ръка.
Защото прегледах базара и всички апарати който продават колегите в диапазона до 400 лева , какъвто е моя бюджет , са на около 15-30 000 снимания , което не е много .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: digitalgab   
Дата:   11-03-12 08:18

Ако е заради радостта от снимането, вземи си един суперзум (28 (24) до където може в дългия край) от Фуджи, Сони, Панасоник, Олимпус или Канон и ще имаш всичко каквото ти трябва.
В базара, на много хиляди кадри обикновено са разни сватбарски ДСЛР, суперзумските апарати поради любителския си характер, по често са съвсем запазени.

Напр. това:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=484303&t=484303&phorum_uriauth=



Публикацията е редактирана (11-03-12 08:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: mitku   
Дата:   11-03-12 08:28

Някой торбосапун на Панасоник ще е най-подходящ за така описаните изисквания, желание за снимане и бюджет - някой от Panasonic FZ18, FZ28, FZ35/FZ38, FZ40/FZ48, FZ100... който намериш втора ръка, запазен в базара (на твое място аз бих го взел от ebay). [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: Suggs   
Дата:   11-03-12 08:50

Щом не разбираш много (не знаеш какво е "хроматични аберации", нали? [smilie6] ), това е идеално за теб: Canon PowerShot SX210 IS . Чисто нов, с гаранция, може да се поръча и по интернет, и май е с безплатна доставка (не съм сигурен в последното).


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: digitalgab   
Дата:   11-03-12 08:59

Ааа не, с това ще изглежда доста по авторитетен:



Приема филтри. Ще може и да се развива в посока към RAW.



Публикацията е редактирана (11-03-12 10:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: yakumo   
Дата:   11-03-12 10:28

Canon PowerShot SX210 IS - на по-ниска цена дори, пак нов, с гаранция и безплатна доставка [smile]

Не е зле, най-доброто му е, че е с компактни размери, за разлика от тоя панасоник.

Иначе - ако се търси евтинко, бих взел този - Canon PowerShot SX130 IS

Пък, ако все пак може - на изплащане нещо като това Sony NEX-C3 + 18-55mm + SD 4GB - после ще те научат и кое копче за какво е, че и други неща - безплатно

Успех! [smile]



Публикацията е редактирана (11-03-12 10:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: SIMfoncho   
Дата:   11-03-12 15:50

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&t=481031&i=481031&offset=0

Какво ви е мнението за тази машинка , бих рискувал , защото ми харесва как снима :)

Моето лично мнение е, че си на прав път [cool] . Д50-ката си е супер машинка и с китовия обектив ще имаш далеч по добра картинка от всички гореизброени "турбосапунерки"[shtrak] .


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: bordon   
Дата:   11-03-12 17:02

Добре дошъл във ФФ :-)
Желанието ти за фотография е похвално.
Добре е в началото да знаеш че каквото и да искаш да снимаш по-сериозно, качествено и резултатно, става и се получава с DSLR, поради възможноста да сменяш обективите за различните сцени и типове на снимките.

Но започнеш ли така, подготви си финансите за сериозен преразход след веме :-)))

Кефа цена няма

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: ivjordan   
Дата:   11-03-12 23:27

При покупката на по-стария си апарат бях в същото положение. Не знаех почти нищо, имах около 400-500 лв. и много желание. След дълго ровене из магазините си взех суперзуум на Фуджи - "Finepix S5700". С него снимах около 3 години, като в началото само щраках на автоматично, а после постепенно започнах да разучавам режимите му и накрая снимах само на пълни ръчни настройки. Междувременно прочетох това-онова и когато фуджи-то за втори път се озова в сервиз (следгаранционно), реших да си взема ДСЛР.
Та, мисълта ми е, ако смяташ да се развиваш, рано или късно ще стигнеш до големите черни и скъпи апарати със сменяеми обективи.
Преминаването през сапунер и суперзуум ще ти бъде полезно от гледна точка на учене, но ще дадеш едни грешни парички за неща, които скоро ще искаш да смениш. От друга страна, ако си купиш ДСЛР от базара, той вероятно ще си работи безотказно, но ти няма да знаеш какво да го правиш в началото.
Моят съвет е, весе пак да минеш през някакъв суперзуум с образователна цел. Има доста предложения на пазара. Гледай да има пълни ръчни настройки. Докато щракаш, чети за фотографията, в нета има много неща, има и книги. Постепенно ще си изясниш концепцията и ще знаеш какво точно да си вземеш.
Повтарям се, но ДСЛР без никакви познания е ненужен. Няма да снима по-добре от сапунер. От друга страна, сапунерите много ограничават и това бързо се разбира.
Панасоникът горе е доста добра оферта, има и други от сорта, дори нови в рамките на бюджета ти. Има и втора употреба ДСЛР-и за сходни пари. Те като цяло са стари модели, което не им пречи да са доста здрави и запазени. Все пак, с оглед изискванията, смятам че някой "суперзуум" ще ти бъде по-полезен на този етап.
Успех!



Публикацията е редактирана (11-03-12 23:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: kiromn   
Дата:   11-03-12 23:56

Д50 с китака и после едно 50/1.8Д. Това ще ти задоволи нуждите да твориш. Сапунерките до 400лв няма да ти дадат картинката която ще получиш от гореизброената комбинация.
Успех :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: tttodorov   
Дата:   12-03-12 15:14

Момчета , прави сте , не съм дорасъл до дслр апарат.
Колега от форума , ми предложи Panasonic FZ-45
Апарата е със остатъчна гаранция от 1 година и цената е 400 лева.

Мисля , да го взема ако не го е продал до април месец ,защото тогава очаквам парички .
Какво ви е мнението за тази турбо сапунерка.
Четох , че правели хубави снимки и видео , на на тъмно със светлина от лампата не ги бивало много .
Това да му е кусура , аз в стаята не снимам :)
Ще се науча със такава сапунерка и след това , ще минавам по нагоре.Защото в момента не си изкарвам сам парите , защото съм студент и малко нанагорно идва на наще , да дадът 1000+ лева за хубав апарат :)
Разбирате ме нали :? [smilie3]

Та ако се продаде този панасоник м продължаваме с търсенето на някоя друга оферта с гаранция или нов апарат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: Sassho   
Дата:   12-03-12 15:20

Мен ако питаш въобще няма смисъл да даваш 400 кинта за къвто и да било сапунер. Ако имаш телефон можеш да щракаш с същото качество.
Или дай 600 кинта за Olympus PL1 или не взимай нищо. Той кефа във фотографията е от ден до пладне, после ще има да си биеш камерата в главата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: digitalgab   
Дата:   12-03-12 16:04

Вземай Panasonic FZ-45, за 400 лева е без пари. Сложи му един УВ филтър отпред, най скъпия който намериш, после търси поляризатор. Понеже ще снимаш навън и на светло, това ще е при ISO 80-200, като при тези настройки няма да забележиш почти никаква разлика спрямо ДСЛР-ите. Повечето ДСЛР-и знайш ли какви мазни джипези правят на стандартни настройки? Никакви ръчни настройки, поне докато не разбереш какво искаш. Апарата е достатъчно умен да прави снимките на интелигентно авто, старай се да запомняш на какви параметри работи автоматиката в различните ситуации. На тъмно, слагаш външна светкавица, минаваш на ръчен режим и се учиш.
Кат му дойде времето, вземай ДСЛР като ти се дават пари за тела и обективи. Вземаш ДСЛР, ама колко пари ще дадеш за обективи от 25 до 600 мм, колкото ти е обектива на тоя апарат и то за 400 лева всичкото?

Тука гледай снимки с апарата:

http://img.photographyblog.com/reviews/panasonic_lumix_dmc_fz45/sample_images/panasonic_lumix_dmc_fz45_12.jpg



Публикацията е редактирана (15-03-12 16:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: tttodorov   
Дата:   14-03-12 21:19

Апарата , колегата , го е продал :{

Днес , гледах канон ис 150 , но не ме впечатли , кой знай колко.
Разни сонита и самсунзи и те не ме впечатлиха.

Фуджи ес-4000 и никон коолпих л120 , какво мнение , ще изкажете за тях.
Консултанта в магазина , каза че фуджито ще ми свърши добра работа , при снимане на цветя , животни , дървета , коли и т.н , отколкото канона.
Гледам сравнения и Никона , е доста по добре от Фуджито ,
утре , ще питам двама мой приятели единия има фото студио , а другия работи в криминалистиката , ще видя и те какво ще ми кажат .
Бях се насочил към фуджито , но Никона , по ме впечатли..
Какво мислите вие..

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: imitev   
Дата:   14-03-12 21:25

Щом канон SX150 не те е впечатлил няма да има какво да те впечатли.

В този сегмент всичките апарати са от един дол дренки.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   14-03-12 23:11

PENTAX K100D Super + 18-55 (с металния байонет),капачка на тялото,страп за врата,капачки предна и задна за обектива и сенник тип лале,кутии,книжки,зарядно,батерии.Всичко работи без грешка,на 30х сработвания е.Последните 10 тина снимки в профила ми са правени с него.Има стабилизация в тялото и за малко пари можеш да си експериментираш със евтини ръчнофокусни обективи занапред.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: neqixolvtp   
Дата:   15-03-12 01:08

[smile] [smilie5]



Публикацията е редактирана (15-03-12 12:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на любителска сапунерка
Автор: tttodorov   
Дата:   16-03-12 15:36

Момчета , взех си Nikon d40 със китовия си обектив [smilie21]
Мой познат ей така случайно се видяхме и каза че има , на не повече от 7 000 снимки е , няма одраскано , няма пепеливо.
Не мога да му свикна , но никой не се е родил научен , за сега работя само на режимите отгоре.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »