Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 помогнете със съвети за нов принтер CANON
Автор: ohluff   
Дата:   07-03-12 11:21

Скъпи знаещи,
Оглеждам се за нов мултифункционален принтер за у дома. Засега, като че ли съм се спрял на Canon Pixma MG6250. Досега съм бил с HP и не познавам другите марки.

Въпросите са ми няколко:
1. Най-общия е - ако има от вас собственици на този модел, споделете доволни ли сте?

2. Мастила - има ли опция за този модел (сравнително нов е) за неоригинални мастила? Пълнене или готови мастилници? Споделете доволни ли сте и от кои фирми купувате (става дума за София). Системи за постоянно подаване на мастило не ме интересуват, много сложно ми става.

3. Фотохартия - Има оригинална Канон хартия ... скъпа. Въпросът ми е има ли алтернативи? Не познавам технологията на печат на Канон, но с ХП-то съм нямал проблеми с хартия от Метро или други марки. Да кажа, че няма да се вманиачавам в абсолютната прецизност на цветовете - прилично добър резултат би ме задоволил за целите на хобито ми.

Всякакви други съвети и препоръки са добре дошли и ще са приети с благодарност.

Приемам и препоръки за други модели.

Предварително благодаря на всички, които ще ми отговорят.


Отговори на това съобщение
 Re: помогнете със съвети за нов принтер CANON
Автор: didesignbg   
Дата:   07-03-12 11:26

Най-удачният канон е епсън [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете със съвети за нов принтер CANON
Автор: ohluff   
Дата:   07-03-12 11:29

Е тая марка въобще не съм я разглеждал още :))))

защо епсън? кой модел?
трите ми въпроса важат и за него ...

но все пак, ще се радвам, ако получа съвети и коментари и на първоначалното ми запитване :)

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете със съвети за нов принтер CANON
Автор: batzas   
Дата:   07-03-12 11:44

epson px720wd

1. Да
2. Прокарт
3. Прокарт/Метро

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете със съвети за нов принтер CANON
Автор: sirkhann   
Дата:   07-03-12 12:08

ChromaLife+ мастилата са много добри, имаш и сиво мастило за черно-бял печат. Аз имам мултимашина на Canon и печата зверски [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете със съвети за нов принтер CANON
Автор: ohluff   
Дата:   07-03-12 12:19

sirkhann, благодаря за отговора.

какво е това ChromaLife+ ? Марка мастила или фирма/магазин? дай координати за София, моля.

batzas, благодаря и на теб.
Влязох в страницата на Прокарт, но като че ли те продават само наливни мастила? Не ми се занимава с пълнене, търся решение с готови комплекти мастилници. да, може и да е по-скъпо, но е по-мързеливо, а и нямам място за такава система.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете със съвети за нов принтер CANON
Автор: sirkhann   
Дата:   07-03-12 12:26

ChromaLife+ е технологията на мастилото за печат. MG-то ползва 6 мастила, CMYK + Пигментно черно + Сиво. Мастилата са на водна основа, което значи, че имат богата гама.

За хартия: http://factor.bg/katana_photopaper.php


[smilie24]

Зависи какви критерии имаш към печата. За качествен печат си трябва подходящ, калибриран монитор и оригинални мастила. В зависимост от печата, приготви се за едно 3-4 лв на отпечатък A4.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете със съвети за нов принтер CANON
Автор: ohluff   
Дата:   07-03-12 12:30

sirkhann ааа, сега вдянах :)))

е, всеки обича хубавото, но въпроса ми беше все пак дали има по-евтина алтернатива на мастилниците на този нов модел.
иначе, за оригиналните знаем :)

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете със съвети за нов принтер CANON
Автор: ohluff   
Дата:   07-03-12 14:15


Хайде помагайте де :)))

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете със съвети за нов принтер CANON
Автор: batzas   
Дата:   07-03-12 14:33

Каква помощ още искаш? Написал съм ти модела, непрекъснатото захранване с мастила е отзад на машината до дуплекс юнита, по-евтино няма.
Виж, ако дори те мързи да прочетеш или да разгледаш, никой не може да ти помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете със съвети за нов принтер CANON
Автор: sirkhann   
Дата:   07-03-12 14:34

В Plesio има заместими мастила готови, в мастилница, с чипче. Купуваш и ръгаш. На други места също има заместители, мисля в MallBG.com и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете със съвети за нов принтер CANON
Автор: ohluff   
Дата:   08-03-12 00:00

batzas, благодаря ти и за съвета и за снимката, но не ми се занимава с такива устройства. наречи ме мързелив :)

sirkhann, мерси :)

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете със съвети за нов принтер CANON
Автор: Блясък   
Дата:   08-03-12 09:30

Че от система за подаване на мастило по-мързеляшко няма. Наливам от време на време, и това е. Натискането на бутони да 'смени патрончето' принтера го има винаги. И със и без система. Имаше преди години даже едни Епсън Р-300 дето не се натискаше нищо, и се ресетваше брояча на мастилото в движение, докато печата. Само се вижда как на дисплея индикатора за мастило скача на 100% и толкова. Сегашния ми прекъсва печат и иска да му натискам разни копчета.



Публикацията е редактирана (08-03-12 09:32)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »