Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Под за на студио
Автор: caracol.Bs   
Дата:   04-03-12 08:30

Здравейте

Подготвям си малко любителско студио в един апартамент .Въпроса ми е вече боядисах всичко, остана да реша какво да сложа на пода в момента пода е само на мазилка .Колебая се между ламинат и някаква мазилка или по скоро боя .Разглеждах снимки на студия и видях че повечето са с една такава сива боя на пода.Ламината е другото решение но светлият ламинат е доста по скъп а не искам да слагам тъмен .

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: stardriver   
Дата:   04-03-12 08:44

Хах, колко е по-скъп [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: caracol.Bs   
Дата:   04-03-12 08:52

Смятам ако е ламинат да е някакъв лол кост 9-10лв квадрата .Белият е от порядъка на 16-нагоре

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: stardriver   
Дата:   04-03-12 09:07

Просто си гледал бял ламинат от по-висок клас на износоустойчивост. Няма такова нещо като по-висока цена заради цвят, а ако има - смени дилъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: sirkhann   
Дата:   04-03-12 09:52

Дюшаме е най-добре. Ламинатът от време на време прави мизерии със статично електричество и е гадно.



Публикацията е редактирана (04-03-12 09:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: volenE   
Дата:   05-03-12 09:33

Моето е с балатум, пода ще почака по-силните месеци. Иначе ако мазилката е равна можеш и някаква саморазливна циментова смес да му сложиш и да му удариш една светло сива боя за бетон отгоре. По-голяма врътня е от ламината, ама ако се направи като хората е много здраво и приятно. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: n1x0n   
Дата:   05-03-12 10:39

лол кост

По-добре "слонова кост" сложи, че този "лол" да не ти изиграе лоша шега... [smilie8]

Принципно е най-добре да намажеш епоксидно покритие - най-добро откъм цвят, гладкост и износоустойчивост.

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: pivanov   
Дата:   05-03-12 11:29

Може да имал предвид "лоу кост" /low cost/ [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: GenaDP   
Дата:   05-03-12 13:28

Въпроса ми е вече боядисах всичко, остана да реша какво да сложа на пода в момента пода е само на мазилка

Смяташ ли, че подовото ти покритие е от съществено значение? Особено за "малко любителско студио". Слагай балатум или линолеум, и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: asahi   
Дата:   05-03-12 23:09

Метни една мечешка кожа, пък ако ти омръзне я смени с леопардова.

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: fireflash   
Дата:   06-03-12 17:43

Гена има значение, защото върната светлина от пода може да вкара цвят в картинките.
caracol.Bs - Най-добре слагай сив мокет и си решаваш проблема от всякъде [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: GenaDP   
Дата:   06-03-12 20:03

има значение, защото върната светлина от пода може да вкара цвят в картинките

В студио досега снимал ли си, или ми повтаряш умотворенията на някой лектор?

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: fireflash   
Дата:   06-03-12 22:13

Гена все още не съм имал тази възможност, ама някой ден и това ще стане...
ама сънувах нощеска, че при импулсно осветление 5500K с под от ламиниран паркет /цвят череша/ дава отклонение + 200/300К на бял фон.
Тук трябва да направим и уговорката за какъв тип снимане става въпрос. Ако е на светеща маса няма да даде осезаема разлика за това съм съгласен.
Има хора които повече разбират да изкажат и те мнение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: asahi   
Дата:   06-03-12 22:21

След такива цитати мнозина ще се въздържат от мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: GenaDP   
Дата:   06-03-12 22:23

ама сънувах нощеска, че при импулсно осветление 5500K с под от ламиниран паркет /цвят череша/ дава отклонение + 200/300К на бял фон
А в съня си не забеляза ли, че белия фон покрива и пода? Или паркета през хартията светеше в червено?

Тук трябва да направим и уговорката за какъв тип снимане става въпрос.
Ти за какво снимане си мислиш, че става дума? Моделът се търкаля в/у паркета, и така го снимат?

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-03-12 22:30

GenaDP
Братле познаваме се.
Забелязвам ,че си изключително вулгарен в повечето теми.
Каква е причината?

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: GenaDP   
Дата:   06-03-12 22:41

@pd
Я кажи кое точно е вулгарното?


Но всъщност прав си, що да си губя времето с простотии? Слушайте мъдреците, с мокет ще стане супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: fireflash   
Дата:   06-03-12 22:45

Гена - понеже се държиш леко нагло без да съм искал да се заяждам или нещо такова... си говорим за следното:

А в съня си не забеляза ли, че белия фон покрива и пода? Или паркета през хартията светеше в червено?

помещение 7м х 6м с настилка от ламиниран паркет и фон широк 2.5м ай да видим как ще го покриеш...
По физика май се учеше за отражение на светлината и цвят на отразената светлина... никой не ти казва че фона прозира
(знам че може да пода да се подлепи с кадастрон ама не думай :D :D :D )[beer]

Относно сивия мокет няма какво да коментираме тъй като първо е неутрален цвят и второ, че няма как да върне светлина поради самата структура на материята.



Публикацията е редактирана (06-03-12 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: GenaDP   
Дата:   06-03-12 22:53

@fireflash
По физика и други работи за светлината се учат, които явно си пропуснал.

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: shama   
Дата:   06-03-12 23:05

[smilie18] Стига бе хора , тази тема е дъвкана 100 пъти.
К'во става като разлееш нещо на този мокет , ами ако снимаш нещо с огън (грил примерно). Аз в студиото съм вкарвал какви ли не боклуци (листа, пясък, дървесина и т.н.) и това ако трябваше да го чистя от мокет ... да не говорим още колко минуса има.

Естествено, че няма за сложиш оранжев или жълт паркет , обаче ако си говорим сериозно GenaDP е прав , знаеш ли колко отклонение ще ти даде в цвета... 99% съм сигурен , че няма да видиш разлика. Отделно пък в такова помещение не знам накъде ще насочиш светките та да ти върнат от пода в кадъра

Мен ако питаш най-добре е саморазливна настилка ако в неутрален цвят , ако не ти се дават пари стига да не много зле пода , слагай един балатум (паркет) в неутрален цвят поне да не те е яд като/ако го съсипеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: Danhill   
Дата:   06-03-12 23:17

asahi написа:

> След такива цитати мнозина ще се
> въздържат от мнение.



Дам!

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: Canon   
Дата:   06-03-12 23:44

За подобни случаи съм въвел нов термин за студийната ситуация:
Хомогенизиране на светлинната обстановка:

Пример за нехомогенизирана:


http://propho.net/downloads/test/IMG_7047_XXXL.jpg



Във фотографията "прав" и "неправ" като термини няма, мери се, гледа се и се вижда нееднакво осветяване на Q13 като цветност.
Плаче за пребоядисване.

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: auron   
Дата:   06-03-12 23:45

В страни от въпроса, но на под няма мазилка, а замазка. Мазилка е на стената, на пода е замазка. Нищо лично, поправям питащия защото това ми е работата - актуване на СМР.

И за да не е съвсем Оффтопик, ако се търси само ниска цена - с ламинат е най евтино. Всички други материали ще са по-скъпи. Друг евтин вариант е да се вземе една торба лепило за плочки и да се шпаклова с маламашка. Хем е сиво хем няма да има отблясъци, а е и евтино - ако собственика е по-сръчен, може и сам да си го направи, макар, че ~30m2 не са като 2-3 квадрата.
Дано съм бил полезен.


Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: caracol.Bs   
Дата:   06-03-12 23:52

Реших ще е светъл ламинат ,,,:)бял или сив по скоро мръсно бяло

Отговори на това съобщение
 Re: Под за на студио
Автор: Lighter   
Дата:   07-03-12 09:30

Леле каква дискусия се е заформила за този студиен под...
Ето и моето мнение:

Когато фонът покрива пода - няма проблеми.
Има случаи, когато не може това да стане и тогава цветът на фона придобива първостепенно значение. Случвало ми се е, затова го споделям. Ако ще се снимат само хора с пуснат по земята фон - няма грижи.
caracol.Bs да си прецени.

В практически план по отношение на почистването. По-лесно се поддържа мокет. С прахосмукачка. Ламиниран паркет или полимерно покритие трябва да се мият. Съответно да се чака да изсъхне. Първо студиото ми беше с под с покритие от полимерна боя. След като ми се скъсаха нервите сложих мокет. Смятам, че е много по-добре. Имам опит - почиствам си студиото всеки ден.
Но пак казвам - caracol.Bs да си прецени.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »