Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Микрофон за Canon 600D
Автор: sickdreams   
Дата:   03-03-12 15:26

Здравейте, колеги. Ще ми предложите ли да си купя някакъв микрофон за T3i-ката, понеже не желая да се записва шума от фокусирането и мърдането на пръстена при мануал фокус. Ще е хубаво, ако микрофонът има добро насочване и да може да записва добре обкръжаващи звуци. Но главно целя да не записва шума от обектива. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за Canon 600D
Автор: Tonidi   
Дата:   03-03-12 15:40

ето го

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за Canon 600D
Автор: sickdreams   
Дата:   03-03-12 15:52

Елиминира ли напълно звука от фокуса и "пипането" по фотоапарата, колега? Понеже слушах разни микрофони в Ютубата и останах с впечатлението, че шумът е намален, но въпреки това се чува в тиха среда?

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за Canon 600D
Автор: GenaDP   
Дата:   03-03-12 16:01

Като искаш нищо от шумовете на тялото да не се чува - не държиш микрофона в/у тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за Canon 600D
Автор: sickdreams   
Дата:   03-03-12 16:11

Все още нямам аудио инженерен екип, специализиран във филмова продукция, за да ми държи микрофоните и да ходи след мене. Нямам къде другаде да е микрофона, освен на тялото. Мисля, че един читав микрофон ще свърши работа, понеже фокуса на 50mm обектива не е от най-шумните.

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за Canon 600D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   03-03-12 23:18

Зависи за какъв обектив става въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за Canon 600D
Автор: sickdreams   
Дата:   04-03-12 10:31

Еми за 50мм обектива, както написах. За какъв друг може да става въпрос при видео... ;]

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/210301020001.html

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за Canon 600D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   04-03-12 11:11

Може да става въпрос за 50мм на f 1.8, 1.4, 1.2
От горепосочените, въпросният 50мм на 1.8 е най-шумен (поне според мен). Преди съм снимал клипове с 50 мм на 1.4 и 35 мм на 1.8 с вграден микрофон и нямах проблеми. 600D имаше ли автоматичен фокус при снимане на видео? Ако е като 550D, според мен няма да имаш проблем с шума при ръчното фокусиране. С моя 60D, при снимане на видео и използване на копчето за автоматичен фокус по време на видео с обектив 70-200 f4 се чува когато фокусира, но при MF няма проблем. Друг е въпроса, че почти никога не снимам видео в изолирана от всякакъв шум среда, така че шума от автофокуса се притъпява от външните шумове или софтуерно след това (което си е играчка)

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за Canon 600D
Автор: sickdreams   
Дата:   04-03-12 11:28

F1.8, дам. 600D има автофокус за видео, но никой не използва аутофокуса. Това би било ужасно нещо. Пък и зависи какво снимаш, колега. Ако снимаш "клипове" децата на улицата или домашно видео, няма какво да се притедняваш за микрофона. Но става въпрос за артистична късометражна продукция в изолирана среда, където пипането по тялото/обектива, въртенето на пръстена и зуума са неприятни.

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за Canon 600D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   04-03-12 12:11

Снимахме клипове на песни, но там нещата са много по различни. Иначе съм правил и видео презентации на автомобилен интериор, но след като се сложи допълнителното озвучаване, шума от фокуса не те вълнува. Иначе има едни пръстени за обективи, подпомагащи въртенето, но не зная дали такива могат да бъдат поставени на 50мм на 1.8, защото там пръстена за ръчния фокус е доста недомислен.

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за Canon 600D
Автор: sickdreams   
Дата:   04-03-12 12:20

Колега, не мога да възприема как двама актьори ще водят тих диалог в изолирана стая и ще се чува "ЗЗЗЗЗ,БЗЗЗЗЗ,ЖУУУУУУУ,ВВВВИИИИИИ" от апарата. Колкото по въпроса за интериори на автомобили, музикални клипове............?? Не знам въобще за какво става въпрос.

И затова се връщаме обратно на темата: ТЪРСЯ МИКРОФОН за Canon D600, който да елиминира звука от фокуса и пипането по тялото/обектива.[smile]



Публикацията е редактирана (04-03-12 12:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за Canon 600D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   04-03-12 15:01

То и аз си се чудя, какво ти обяснявам, след като гледам, че си много навътре в нещата...

Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за Canon 600D
Автор: belia   
Дата:   05-03-12 15:36

артистична късометражна продукция в изолирана среда

оле мале[smilie10] [smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за Canon 600D
Автор: jivkojj   
Дата:   05-03-12 15:42

То за кой ли път вече в тоя форум, но ето някой от тея модели ти е нужен:

http://www.zoom.co.jp/products/h1



Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за Canon 600D
Автор: Tenev   
Дата:   05-03-12 15:44

Ето микрофон
http://www.rodemic.com/mics/stereovideomic



Отговори на това съобщение
 Re: Микрофон за Canon 600D
Автор: sickdreams   
Дата:   05-03-12 20:29

Вече си избрах Rode Video Mic http://almar.bg/product/microphones/214

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »