Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Споделете мнение...
Автор: acexe   
Дата:   27-02-12 13:31

Първите две снимки, които качвам в сайта. Дайте моля ви градивно мнение :)

https://photo-forum.net/i/1580302


https://photo-forum.net/i/1579330

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение...
Автор: sirkhann   
Дата:   27-02-12 13:31

Давай още. С две не става [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение...
Автор: sickdreams   
Дата:   27-02-12 14:03

Еми, добре са за начало. Използвай реални цветове и тонове и не прекалявай с "кривите" на цветовете в CS, не снимай обикновени неща ала "залез над панелно гето". Придържай се към нормален контраст. Пробвай и да правиш по две или три композиции на кадрите. Близък план, далечен, завъртян ъгъл. Гледай снимки на добри и високооценени автори и се опитай да ги копираш, за да се научиш как са правени и да можеш да използваш това в твоя стил. Експериментирай и сам ще намериш своя път.[smile]



Публикацията е редактирана (27-02-12 14:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение...
Автор: Shmidt   
Дата:   27-02-12 14:24

acexe

Не те познавам - но на базата на тези снимки, които си дал - един градивен съвет , а ти ще си прецениш дали да го вземеш на сериозно.

Давам ти направо ключови думи за google и други ресурси

1-во - чети за "Exposure"
2-ро - чети за "Composition"

3 то - чети за "Light"

и чак след това за фотошоп

По повод критика на снимките ти - не взимам отношение - важното е ти какво мислиш за тях или ще мислиш след 3-4 месеца четене и практика.

Успех [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение...
Автор: мара   
Дата:   27-02-12 14:31

чети, да. може и на български. пише достатъчно [smilie18]
засега не ги бива, ама човек никога не знае...

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение...
Автор: gbrain   
Дата:   27-02-12 19:49

Чети умерено (и предимно анализи на майсторски работи, за да разбереш защо се е получила завладяваща снимка и какво липсва в твоята), експериментирай повече. Интересни са все пак.

п.с. Експериментирай много и не се срамувай. (бах, аз се срамувам в някои случаи - не ме кефи да ме зяпат, когато съм неуверен в това което правя)

п.с. Искам и аз да се науча най-сетне...

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение...
Автор: io_bs   
Дата:   27-02-12 20:02

Ето един сайт, където има материали както за „прохождащи“, така и за малко по-напреднали щракачи.. Ето и още един, ежедневно преглеждам секцията Popular за вдъхновение [smile]



Публикацията е редактирана (27-02-12 20:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение...
Автор: Sky_Knight   
Дата:   27-02-12 22:04

Колегата дето те прати да четеш за композиция, светлина и експозиция е принципно прав. Но за тия две снимки според мен бърка частично... Залезът над града е трагичен като цяло, но момиченцето е интересно, макар и твърде обработено за моя вкус. Но пък там композицията лично на мен много ми допада. Случайно или нарочно мисля, че си я уцелил.

А ако питаш мен не е задължително да гледаш другите какво снимат. Разхождай се, гледай с очите си, усещай и едва тогава снимай. Иначе вместо снимки, аз бих ти препоръчал да разглеждаш повечко картини... Нали знаеш, от ония - рисуваните на ръка. Приятно е.

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение...
Автор: atrifonov   
Дата:   27-02-12 22:23

като начало първо се научи да снимаш, а после идва фотошопа

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »