Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Помощ на кръстопът съм!
Автор: todorinoff   
Дата:   23-02-12 16:55

Привет колеги :)
Реших да си взема обектив 70-300мм и поради ограниченият ми бюджет се спрях на два които са с еднаква сена:

http://www.technopolis.bg/b2c/details/393638/P11050202/Obektiv-SIGMA-70-300/4-5.6-DL-DG-MA
и
http://www.technopolis.bg/b2c/details/396705/P11050202/Obektiv-TAMRON-SP-70-300mm-F/4-5.6/CANON

Кой от двата бихте ми препоръчали да избера? Ще снимам основно състезания с мотори, коли и други бързо движещи се...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: kvakioh   
Дата:   23-02-12 17:09

Твърдо за Тамрона, макар че и той не е голямата оферта за мотори, коли и др. 70-200/4 си е друга работа. И не от технополис да ги купиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: todorinoff   
Дата:   23-02-12 17:15

Какво е значението дали са от технополис или от фото павилион? цената е една и съща, обектива също? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: batzas   
Дата:   23-02-12 17:19

Абсолютно никакво!
Да кажат дали производителя прави различни бройки за фотомагазини и други такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: todorinoff   
Дата:   23-02-12 17:21

Да ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: 3DF   
Дата:   23-02-12 17:45

вземи го от фото павилион - има значение.

Някои май си пише ей така да мине времето



Публикацията е редактирана (23-02-12 17:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: todorinoff   
Дата:   23-02-12 17:55

Е добре де кажете каква е разликата?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: pluha   
Дата:   23-02-12 17:57

Е как бе, в павилиона черпят и с кафе[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: ilcoin   
Дата:   23-02-12 17:59

ФотоПавилион/ФотоСинтезис са специализирани магазини, доста по-отзивчиви са, а и може да разчиташ на колегиално отношение по отношение на гаранция, тестове, въпроси и т.н. От техното си купи пералня примерно ...

Според мене ще ти свършат добра работа и двата, стигат до 300мм, а и обикновенно състезанията са в светлата част на денонощието, така че светлосилата няма да е голям проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: todorinoff   
Дата:   23-02-12 20:31

Айде колеги помагайте :) Сигма или Тамрон?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: 798099   
Дата:   23-02-12 21:09

Ами...като гледам, никой от изказалите се няма опит с нито един от двата...Нормално за ФФ. Е, аз също нямам опит и с двата, но да знаеш, че (от личен опит) на СИГМА-та челната леща се върти при фокусиране, което ще рече, че ще ти е трудно, ако не и невъзможно да ползваш CPL филтър. При Тамрон-а не е така. Друго, уви не знам за сравнение между двата.

Ама...ти не ми обръщай внимание на мен, слушай профитата...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: asahi   
Дата:   23-02-12 21:39

Спести си парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: Petkow   
Дата:   23-02-12 21:41

Ами глейда сега за Тамрона има ревю
http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/455/cat/all


аз обеикновено гледам тоя сайт без много много да питам умни глави щот много баби хилаво дете :) Но за съжаление няма ревю за сигмата
http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/343/cat/all

Но явно ще да е по крива от тамрона, като цяло не очаквай чудо на 300мм на 5,6 и от 2-та иначе са пушка по цялвата дължина от 70мм на 4 -5,6 бленда според мене за цената си.

Както се види няма винетиране тамрона и има леки изкривявания.

Бих заложил на тамрона въпреки че имам една сигма но от обектив до обектив балкан разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   23-02-12 21:43

абе и двата са.... ама май Тамрона е малко по-свят.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   23-02-12 22:05

Твърдо тамрона!Изглежда по-добре направен и оптически е по-добре със сигурност. А за мотори голяма светлосила рядко ще ти трябва. Да не говорим, че такива състезания се правят по светло. Дори често малко по-ниската скорост ще е желателна за да има леко размазване от движението на въртящи се части или при панинг, което ще ти даде усещане за динамика ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: todorinoff   
Дата:   24-02-12 00:40

Чета, че Тамрона няма читав сервиз в България, а Сигмата има... което според мен е доста голям плюс! Ще снимам през деня на силна дневна светлина само си купувам 1 сенник и действам със Сигмата :) Благодаря за отговорите колеги :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: hotsnail   
Дата:   24-02-12 01:08

Ако гледаш сериозно за сигма този модел е неподходящ

Виж в павилиона какви сигми има. Значи в тоя клас има 70-300 АПО ДГ дето е малко по-скъп, но оптиката е пъти по-добра.

Сега за Канон е хубаво да има стбаилизатор в обектива, щото ръцете ти толкоз ще треперят че на 300 мм на практитка няма д аможеш да го ползваш. Та в Павилиона има и модел със стабилизация за още малко пари

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&cat=64&product=5603&show=additional

Аз лично съм ползвал АПО ДГ версията на апарат Сони. Оптиката беше доста прилична за преди 4 години и 6-10 мегапиксела. На 18 може и да е слаб обектива, нямам опит. Фокуса му беше супер бавен. Това е.

Със сигма имам едно наум че имат проблемни обективи дето и сервиз не може да ги настрои та....пробвай виж го...

Тамрона май е по нова разработка. Аз като цяло от Тмарон не съм имал проблеми пък имам техни 5-10 обектива вкл. един със табелка Сони произведен от Тамрон.

Тамрона май е и с по-бърз фокус

Инак ако съм с Канон бих събрал пари за 70-200/4 или имат и Канон май вече 70-300 хубав бързофокусен та за него бих събирал. За състезания и такива Сигмата няма да стане. Тамрона ...не съм сигурен.



Публикацията е редактирана (24-02-12 01:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   24-02-12 01:51

Ако тамрона е SP версията с ултразвуковия мотор и стабилизацията е осезаемо по-добър оптически дори от новата стабилизирана сигма. Не съм му гледал цената тук, но из Европа е около 600 лева приравнено. А се води един от най-добрите обективи в диапазона 70-300 особено за цената си.
http://www.photozone.de/canon-eos/592-tamron70300f456vceosap?start=1

Тук има ревю на тамрона, а новата стабилизирана сигма има ревю тук във форума.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: todorinoff   
Дата:   24-02-12 12:21

Този който съм гледал до сега няма стабилизация явно... мале какъв съм ЛАИК!... Стабилизираната версия е доста по-скъпа...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: kvakioh   
Дата:   24-02-12 12:29

Този, който се гледа е за 320-350лв, отличен е Тамрона. Аз го имам за Никон, за Канон втора ръка супер скъпо го дават тук и на повечето места, затова за Канона взех по-добър обектив.
Тамронът е доста по-добре.
А това, че казах да не го взимаш от Технополис, откъдето искаш, не съм гледал колко е там цената. Май в павилиона е 319лв.
Е тук някои са дали Тамронът със стабилизация, той е двойно и повече пари. Там нещата са други.
Приятен е този Тамрон, при по-светла атмосфера се получават отлични снимки.
Сигмата, точно тази е зле, даже много зле, имам я нея от приятел временно вза ползване, какво да кажа- скърца, запъва и прави яко аберации, при снимане в снежно време се представя зле. Тамронът е наистина добър в сравнение с този обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: todorinoff   
Дата:   24-02-12 12:32

Трябва ми обектив със стабилизация... изобщо не съобразих, че този който показвам няма :)
Ето я Сигмата със стабилизация: http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&cat=64&product=5603&show=additional

Тя не си ли заслужава?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: tonyboy79   
Дата:   24-02-12 12:41

Канон 70-200 ф4 без ИС е обектива за тебе. Ще кажеш, че ти е скъп. По-добре събери пари и си купи качествен обектив, отколкото да дадеш сега 350лв. След 5-6 месеца ще питаш кажете нещо в този диапазон за 500-600лв. и пак даване на пари, а накрая пак ще вземеш 70-200 ама ще си загубил едно 300лв.
Успех. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: todorinoff   
Дата:   24-02-12 12:46

Без ИС = Без стабилизация?? Трябва ми стабилизация... :(

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: kvakioh   
Дата:   24-02-12 12:48

ДА, и аз подкрепям за 70-200/4, без стабилизация. Търсих втора ръка Тамрона, никой не го предлагаше за 210-220лв и накрая уредих по една линия пари и взех 70-200/4, макар и в лошо козметично състояние, много, да не кажа изключително много по-добре е.
Сигмата при мен е под 1 година, слагана е 3-4 пъти. И е гадна.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ на кръстопът съм!
Автор: todorinoff   
Дата:   24-02-12 12:55

Може ли линк към 70-200/4 да го разгледам, че не го намирам във фотопавилиона?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »