Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за скенер на негативи - Agfaphoto AFS3
Автор: AvalancheMaster   
Дата:   23-02-12 06:17

Здравейте,

преди известно време (с помощта на добри приятели, присетили се за рождения ми ден) се сдобих със скенер за негативи и слайд филми Agfaphoto AFS3. Малък скенер, с USB захранване, автоекспозиция, и собствен софтуер.

http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/5693522.htm

Всичко хубаво, но мен лично нещо не ме задоволяват резултатите от този скенер. Рязкостта е отвратителна, цветовете прекалено много отиват към зеленото и синьото (до такава степен, че на кадър са нужни 1 час игра с нивата, особено ако трябва да се докара цвят на кожата), и като цяло липсата на контрол на хардуера + липсата на контрол над софтуера не-ме-оставя-с-много-добро-впечатление. Не знам дали е от софтуера - вярно, има няколко ревюта онлайн, но те са много полярни, и няма нито едни примерни сканове качени нейде. Опитах с VueScan, но явно не поддържа този скенер.

Въпросът ми е, някой ползвал ли го е преди, и някой може ли да препоръча софтуер, с който да се опитам да постигна по-добри резултати, или ако не - друг скенер на съпоставима цена (този е около 50 паунда), с който да изкарам по-добри резултати.

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенер на негативи - Agfaphoto AFS3
Автор: mugen   
Дата:   23-02-12 08:22

Скоро ползвах един доста наподобяващ този, но Braun, софтуера беше Arc нещо си и май не можеше друг.
Ставаше колкото да си видиш снимките. [smile]

Тук долу съм качил няколко цели файла от него, виж дали ти се струват сходни като резултат, защото ми изглежда като 1 скенер, но под различни марки.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенер на негативи - Agfaphoto AFS3
Автор: AvalancheMaster   
Дата:   23-02-12 13:39

Доста по-добре изглеждат, да ти кажа. Колко струваше?

Иначе вече открих някакъв друг скенер, който де факто е същия, но под друга марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенер на негативи - Agfaphoto AFS3
Автор: mugen   
Дата:   23-02-12 14:15

70 лв [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенер на негативи - Agfaphoto AFS3
Автор: AvalancheMaster   
Дата:   23-02-12 14:36

Същия. Във всеки случай цветовете са много, много по-добре, и няма това насищане на зелените тонове. А ако дадеш и един 100% кроп, май ще се окаже, че има по-голяма рязкост.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенер на негативи - Agfaphoto AFS3
Автор: mugen   
Дата:   23-02-12 14:39

Снимките най-долу в горната тема са цял размер JPEG директно от скенера, цъкни ги. [smile]

Рязкост няма [smilie5]



Публикацията е редактирана (23-02-12 14:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенер на негативи - Agfaphoto AFS3
Автор: AvalancheMaster   
Дата:   23-02-12 14:41

По-добре е, определено. Казваш с ArcSoft работи, ако е така, значи в моя скенер има проблем.

Макар че, ако сканирам от 110, а не от 135, цветовете са НАРЕД (дори когато е един и същ кадър). Явно нещо в настройките е, но няма отде да го променя.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенер на негативи - Agfaphoto AFS3
Автор: mugen   
Дата:   23-02-12 14:45

Твоя не е ли с ArcSoft [smilie11] , има едно за клабирация долу в ляво ТУК

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенер на негативи - Agfaphoto AFS3
Автор: AvalancheMaster   
Дата:   23-02-12 14:48

Интересното е, че аз го нямам. Довечера като се върна ще пусна малко скрийншотове и сканове.

А дали не е някоя стара версия? Хм.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенер на негативи - Agfaphoto AFS3
Автор: binx   
Дата:   24-02-12 18:50

това може да ти свърши работа, евентуално [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенер на негативи - Agfaphoto AFS3
Автор: Славов   
Дата:   24-02-12 19:12

По-добре ще е така..... иначе туй са играчки някакви... не си губете времето.. по-добре плосък с приставка отколкото тези ... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »