Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за дисплей на Canon EOS 400D
Автор: Karola   
Дата:   21-02-12 01:03

Здравейте, наскоро се сдобих с Canon EOS 400D. Имам следния въпрос към вас и се надявам, че някой ще може да ми даде адекватен отговор, тъй като съм начинаеща:
Когато снимам, винаги настройвам ръчно баланса на бялото според съответната ситуация и в последствие когато преглеждам снимките на дисплея на апарата цветовете изглеждат неестествено оранжеви (особено лицата на хората) и бялото изглежда розовеещо. Когато сваля снимките на компютъра си цветовете са добре и може би някой ще ме попитат тогава какъв ми е проблема, но това несъответствие ме безпокои. Пробвах да настроя brightness-а, но няма никаква промяна относно цвета, а настройка на контраста не намирам. По принцип апаратът пристигна с протектор на дисплея и се чудих дали има вариант той да оказва някакво влияние? Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и знае на какво се дължи това да ми даде някакъв съвет.
Благодаря предварително и поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за дисплей на Canon EOS 400D
Автор: harvester_vn   
Дата:   21-02-12 11:17

Ако искаш да разбереш дали протектора оказва влияние, просто го махни. Доста по-бързо ще стане, отколкото да чакаш отговор тук.

Иначе, има ли ситуация в която снимките изглеждат нормално на дисплея?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за дисплей на Canon EOS 400D
Автор: Karola   
Дата:   21-02-12 15:13

При всякакви условия изглеждат така както съм описала, а протектора не ми се искаше да го махам преди да съм сигурна, че може да е от него, тъй като предпочитам да съм с протектор и да си запазя дисплея от драскотини.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за дисплей на Canon EOS 400D
Автор: imitev   
Дата:   21-02-12 15:15


Зарежи го дисплея.

Снимай в RAW - на 400Д специално няма да има нищо общо с жипега...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за дисплей на Canon EOS 400D
Автор: Karola   
Дата:   21-02-12 15:31

Снимам си в RAW, никъде не съм споменавала за jpg [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за дисплей на Canon EOS 400D
Автор: exobexo   
Дата:   21-02-12 17:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »