Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Какво е крадена снимка?
Автор: serjy   
Дата:   18-02-12 22:50

Нещо не мога да си изясня. Бихте ли помогнали?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: sirteo   
Дата:   18-02-12 22:53

Ей, мушморок [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: ivanandreev   
Дата:   18-02-12 22:53

Ами не е ли нещо като крадена булка, ти не я даваш пък те ти я взимат.



Публикацията е редактирана (18-02-12 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: serjy   
Дата:   18-02-12 22:58

Пускам тема, че тук някой хора ореваха до небето, че им били окрали снимките.

Та да ги питам, въпросният крадец е проникнал в дома им или е проникнал през интернет, взел е оригинала на снимката и съответно е унищожил останалото в компютъра им.

След това ползва снимката като негова и претендира, че правата върху нея са негови.

Така ли постъпиха с вас?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: Alex-dan   
Дата:   18-02-12 22:59


http://dl.dropbox.com/u/18957516/bend.jpg



[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: aldygreen   
Дата:   18-02-12 23:11

В "Закона за авторско право и сродните му права" си е написано черно на бяло какво може и какво не може. Излишно и непродуктивно е да се измислят нови правила извън закона. "Проникнал в дома, взел оригинала, унищожил компютъра..." Само преди два дни показак тук как в.Стандарт е "взаимствал" снимка от iStockphoto по особено непохватен начин и смело си е изтипосал надписа отгоре. Това кражба ли е или просто е ползван Източник: Интернет, както са го написали пишман вестникарите? [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: serjy   
Дата:   18-02-12 23:22

Чакайте сега, вие притежавате оригиналите и правата върху снимката. Как тогава тя е открадната? Нали това е обвинението?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   18-02-12 23:44

serjy, не се прави на ученик от 3 клас, защото изобщо не е нужно да влизам в къщата на Пауло Куелю, за да изплагиатствам част от роман, да влизам в компютъра или къщата на Пол Макартни за да "копна" някоя мп3-ка на негова песен и т.н.

Нали и те са носители на авторските права?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: Rosencho   
Дата:   18-02-12 23:53

Е това е истински автор


Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: aldygreen   
Дата:   18-02-12 23:54

Точно Куелю сам разпространява безплатно свои произведения в нета с цел да станат достъпни на тези, които нямат достъп до тях. Без изобщо да се притеснява колко ще загуби от авторски права. Резултатът е, че книгите му се разпродават в милионни тиражи. Ама не всеки е Куелю...
[beer]

Паулу Куелю:

"Когато пътувах през Русия, се срещнах с няколко души, които ми казаха, че са открили моите книги благодарение на пиратското издание, което съм публикувал на сайта си. Днес на своята уебстраница давам линкове към мои книги, достъпни на peer-to-peer сайтове, а продажбите ми продължават да растат", разказва той.



Публикацията е редактирана (18-02-12 23:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: serjy   
Дата:   19-02-12 00:19

Да, голям ЧОВЕК!

Мен ме интересува точната терминология, че тук се говорят едни неща, едни кражбии... страшна работа.

Ако някой е копирал снимка, това кражба ли е? Ако някой пък е дал линк към твоя снимка на сайта си, кражба ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: elrisha   
Дата:   19-02-12 00:21

Петък не мина ли?![smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: serjy   
Дата:   19-02-12 00:24

извинете, че разводнявам форума, но така удобно ми затвориха устата в другата тема, въпреки, че писах съвсем малко ... големите мъже... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: pefoto01   
Дата:   19-02-12 00:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: serjy   
Дата:   19-02-12 01:05

принципно, няма никакво значение прав ли съм или не. изказах мнение, без персонални обиди, лежащо на принципните ми възгледи, за което отнесох персонални обиди и ме блокираха. от това най-боли, да ти затварят устата от позицията на силния и то само защото не им допада мнението ми.


а тази тема я пуснах за да разбера какво точно е кражба на снимка? ще си призная не съм специалист в правото, въпреки, че съм чел доста на правна тематика. този въпрос просто ми е мътен.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: Myth   
Дата:   19-02-12 01:16

serjy, онази тема беше за това, че еди кой си сайт е.... ти я обърна на това кой какъв софтуер имал и..... после почнаха едни караници, едно нещо.... и изобщо развоят беше не по темата, защо трябваше да бъде така, дори аз преди да пуснеш тази тема направих тема специално заради теб ЗА ДА ГОВОРИШ ТИ, ако на това му викаш затваряне на устата...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: serjy   
Дата:   19-02-12 01:26

Myth, писах ти на лични, защо не пиша по другата тема.

Тук ми се ще да се изясни, веднъж за винаги, какво е точно кражба на снимка.

И все още твръдя, че никой който ползва крадени продукти, няма моралното право да претендира, че е морално ограбен, щото снимката няма как да е практически открадната.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: Myth   
Дата:   19-02-12 01:46

Бе крадени, крадени, колко да са крадени, компании със по 100 000 000 000$ или като Ейпъл с 500 000 000 000$ и в същото време китайчетата им правят айФоните на заплати от по 100$ и се чудят как да свържат двата края, та на тия работници не им ли е ограбен труда? М/у другото Фотошоп на български що не виждам, а поддръжка и хелпове и документация случайно на български? Майкрософт що не пуснат Windows с различни ценови политики за различните страни или за физически лица и фирми с персонал от 1 човек на по-ниски цени ъм....убеден съм, че ще са на по-голяма далавера и много по-малко хора ще им крадат продуктите.
И как мислиш, че се правят 100 000 000 000$ сигурно щото много ги крадат.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: nositel   
Дата:   19-02-12 08:53

Myth [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   19-02-12 10:01

Сержи, ако целта на темата е действително да си изясниш теоретичната страна на въпроса, да кажем ще ти дам някои насоки.

Масово е говори за кражба на снимки или друг предмет на интелектуална собственост, но това е един разговорен начин на изразяване. Какво точно представлява кражбата е дефинирано в чл.195 от НК и дори от един прочит можем лесно да направим заключение, че не деянията, за които говорим не можем да квалифицираме със законния състав на кражбата.

Най-малкото нямаме вещ. От там насетне цялата конструкция пропада...

Не случайно обаче в глава трета на НК, сред престъпленията против правата на гражданите се намират и престъпленията против интелектуалната собственост. Съвсем съзнателно споменавам точно по този начин къде в системата на НК се намира интелектуалната собственост, за да може да се направи съпоставка какъв тип право е, защото често се срещат хора, които си казват "Ае, голямото ощетение...". Един бърз прочит само на заглавията на разделите в глава трета дава ясна представа за какво говорим и то изобщо не е маловажно.

Иначе чл. 172а НК е текстът, който вероятно те интересува. Той е "кражбата" на интелектуална собственост.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: J0R0   
Дата:   19-02-12 10:25

Като човек, който спечели едно такова дело в съда, ще се опитам да кажа.

"Краден" продукт, означава неправомерното му използване с комерсиална цел.
Лично аз не се впечатлявам от това, че снимките ми са пръснати по разни сайтове за споделяне. Галя преди няколко дни ми писа за някакви мои снимки, които видяла на някакъв си сайт. ОК, казах, нали не ги използват с комерсиални цели.

Когато обаче искаш да вземаш пари от хората, редно е да дадеш насреща и нещо от себе си. А не да им пробутваш нещо, което не ти принадлежи.

Супер е просто.

--------

И също така е тотално сбъркана логиката, че който ползвал крадени продукти нямал правото...
ВСЕКИ има правото. Дори и затворниците имат права.
По твоята логика ако не си си платил глобата за паркиране, банката примерно, може да ти прибере спестяванията. Ти си я ощетил и тя те е ощетила. Значи сте квит, така ли? И нямаш правото да претендираш.
Или през 97-а, като банките прибраха парите на хората, никой все едно да няма моралното право да се обажда, защото всеки е имал по някакво нарушение или някоя неплатена глоба...
Не е така.
Ти все едно в прав текст казваш "всеки да прави какво си иска, защото другият насреща е направил еди какво си".
Сбъркана е тази логика.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: didesignbg   
Дата:   19-02-12 10:38

J0R0 [smilie24]
и по двата параграфа.

Пищенето, че някои неизвестен ви ползвал снимката за да си направи филмче с музика в ютуб е смешно.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: pefoto01   
Дата:   19-02-12 11:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: jino   
Дата:   19-02-12 11:24

Глей са какво е наглост /кражба/.

Когато нещо което е създадено от теб, някой го използва без значение за какво ,а ти не си съгласен и той го знае те това е нагла кражба.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: pefoto01   
Дата:   19-02-12 11:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »