Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Nikon vs Canon
Автор: delux14   
Дата:   26-12-11 12:08

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000117.html Nikon- Canon http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280501000111.html Кой ще ми препоръчате ? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: delux14   
Дата:   26-12-11 12:15

Nikon D3000 + обектив Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G + обектив Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 55-200mm f/4-5.6G IF-ED -VS- Canon EOS 1100D + обектив Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II + аксесоар Canon EOS Accessory KIT

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: Suggs   
Дата:   26-12-11 14:05

Ако бяхме продавачи - щяхме да ти препоръчаме този, за който ни плащат да го продаваме [smilie18] .
Ама не сме. Затова - разходи се до магазина, пощракай и с двата, и вземи този, който ти хареса повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   26-12-11 14:54

1100d

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: S.Paskalev   
Дата:   26-12-11 14:58

Аз, лично, бих взел Никон- а, заради втория обектив. Смятам, че ще е по- полезен от аксесоарите, дето дават с Канон- а. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: shampoanta   
Дата:   26-12-11 15:19

обективите /и в двата комплекта/ не струват ,не ти трябват ,освен ако не решиш да ги продадеш на някой в базара после - може да им вземеш 100-150 лв ,един вид отстъпка от цената на тялото може да си докараш [smilie24]
иначе от тези две тела Canon EOS 1100D е по доброто [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: delux14   
Дата:   26-12-11 15:43

Е значи по-добре да си взема Никона заради 2рия обектив или Канона заради ... кое му е по-добро ?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: vladimir666   
Дата:   26-12-11 17:47

има видео

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: shampoanta   
Дата:   26-12-11 20:03

delux14
предимства на канона:
1.има видео
2.по малко шуми на високо исо,има и по високо ИСО/6400-1600/
3.има лайв вю
4.по издържлива батерия
5.по висока резолюция 12мп - 10мп
6. никона няма вграден мотор за фокусиране и си ограничен в избора на стъкла

.......

иначе ,че аз съм привърженик на марката НИКОН и бих ти препоръчал да надиплиш още малко парета и да си вземеш Никон Д7000[smilie24]



Публикацията е редактирана (26-12-11 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: delux14   
Дата:   26-12-11 21:09

CANON EOS 500D + EF-S 18-55 + 75-300 DCK това нещо как е с тези обективи цената му в Техномаркет е 1200 лева добре ли е ?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: Suggs   
Дата:   26-12-11 22:02

Не е добре. Нито тялото, нито обективите.

@shampoanta: Телата Canon нямат мотор за автофокус. Обективите имат.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: shampoanta   
Дата:   26-12-11 22:39

Suggs - не ползвам канон ,така прочетох в специф. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: photographer23   
Дата:   26-12-11 23:46

Като знам материалите в новите Канони, бих предпочел всеки Никон...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   27-12-11 08:27

shampoanta, това с мотора на Канон-а в обектива и в тялото е наистина забавно [smile]
Аз обаче искам да питам за батерията, може ли?
Като снимах с 40D на футболен мач използвах две батерии в грипа и си отиваха и двете. Преди това с 300D долу-горе същия брой кадри ми се получаваха. Колеги от групичката с 400D и 350D, както и още един с 40D правеха същите резултати, общо взето. Двама колеги, първият от които снимаше с D60 (Никона имам предвид), а другия с К10D правеха двойно повече кадри с една батерия от нас. С D90 с едно зареждане на една батерия правя няколко мача със същия брой кадри в тях. Вече държа една батерия в грипа, не две. Много ми е интересно как ги получавате тези резултати с по-издържливата батерия? Всъщност колко канончета и колко никончета си пробвал за достатъчно дълго време, за сме сигурни просто, че съветите които даваш така уверено наистина са базирани на твоя опит, а не на гризане на химикала и гледане в тавана?

delux14, в този клас и в тези комплекти общо взето не са толкова големи разликите в двете предложения. По-добре е според мен да си направиш долу-горе план как ще се развиваш в бъдеще, да си нацелиш предпочитани области и жанрове и тогава в по-голяма степен ще можеш да избираш между тези две марки. Поне ще имаш яснота какви обективи евентуално може и да поискаш догодина, след две, три години :) Но каквото и да избереш, ако го вземеш с желание и снимаш с удоволствие, то ще ти носи радост. За нас, любителите това е важно [smile] Успех в избора и на фокус през новата година [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: shampoanta   
Дата:   27-12-11 10:34

HSGeorgiev ,ами грамотен съм и чета в специализирани сайтове за тестове на фотокамери ,естествено че не изпробвам всичко дето излиза на пазара ,та ето извадка от такъв сайт за тест на батериите :


Longer battery life

800 shots - Canon EOS 1100D

vs

550 shots - Nikon D3000

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   27-12-11 11:07

[smile] shampoanta ,Дали не ти е хрумвало обаче, че и други освен теб са грамотни? [smile] Когато човек пита нещо тук, навярно очаква обосновани мнения и споделяне на опит. Никой не изпробва всичко на пазара, затова и се питаме по форумите и сравняваме ... Да копираш едно към едно великия анализ от snapsort.com дали е от полза? Той питащия да не би да е неграмотен? Така както си цитирал поне предполагам, че си копирал от snapsort.com ... Е, това идва да обясни и главозамайващото твърдение за Canon 1100D, който според този сайт Has a built-in focus motor ... и точно поради тази причина ще има Autofocuses with all autofocus lenses ... Това е EOS. Абревиатурата - наименование на системата означава Electro-Optical System. Моторите са в обективите. Връзката между обектива и тялото е електрическа. Няма механично предаване на движението на автофокусното моторче. Няма механично предаване на системата за отваряне на блендата ... Да се цитират подобни заключения тук е меко казано лоша практика [smile]
Дано не приемеш всичко това като заяждане, между другото. Фен съм ти като автор от доста време и кадрите ти искрено ми харесват [smile] Не ти правя четки, наистина е така. Обикновено си далеч от лустросаните чалги, имаш усет за кадъра, имаш добра техника на снимане и се справяш по-добре от повечето от нас. Разбери ме правилно обаче, точно това че си добър автор едно непремислено мнение тук може да заблуди питащите. Аз например ако не бях запознат с нещата конкретно бих се предоверил точно на твоето мнение, защото си добър фотограф според мен [smile]
Както и да, весели празници и на фокус! [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: Myth   
Дата:   27-12-11 13:00

Също не съм съгласен, че обективите не ставали, не стрували и т.н. За парите си са чудесни, иди питай Николай Сираков (nsirakov) дали китовия не струвал... с какво ли ги правеше пейзажите толкова време?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: shampoanta   
Дата:   27-12-11 13:34

Myth според мен ,китовите обективи ги продават за да запушат дупката на тялото ,неудобно е някак си да ти продават ново ДСЛР тяло незатапено отпред [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: Suggs   
Дата:   27-12-11 13:44

"За парите си са чудесни" [smile] .
Точно така пишат за обективите, които не струват. Оправдават ги с ниската цена.
Аз бих предложил друга комбинация - EF-S 18-55IS и EF-S 55-250IS. пак са добри за парите си, но са за предпочитане пред по-горе споменатия двоен нестабилизиран кит.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: Canon   
Дата:   27-12-11 14:05

Нормите на батериите са дефинирани от производителя.
Всички отклонения от режима на тестване може да доведат до по-различен брой кадри/заряд.
1. Избрано бързо превю след снимката.
2. Следящ фокус.
3. Използване на стабилизация в обектива.
4. Използване на бавни карти.
5. Използване на стари батерии (с намален капацитет).
6. Серийно снимане / единични кадри
7. Вид на записа - РОУ, голям, малък JPG.
8. Оригинална/заместител батерия.
9. Вид на обектива - с дълъг/къс ход за фокусиране, режим примерно 3м- безкрайност, 1.2м- безкрайност

Сравняването: аз <-> ти колко снимаме с една батерия е несериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   27-12-11 14:25

Canon, имам все някакви наблюдения от отработени поне 50 мача с 40D и поне 15 с D90 в един период от три години, все в моя си стил, но ако ти казваш да вярвам на snapsort.com - ОК [smile] Между другото, ако вземаме данни от производителя, това гарантира ли ни, че всички производители използват една и съща методика и измерват при идентични условия, та да ги сравняваме така директно? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: Suggs   
Дата:   27-12-11 14:25

Автор: shampoanta
Дата: 27-12-11 10:34
HSGeorgiev ,ами грамотен съм и чета в "специализирани сайтове за тестове на фотокамери"

[smile]

Да те питам: Кой апарат е по-добър - Nikon D7000 (кропка) или Д700 (фулфрейм) ? Естествено вторият, нали?
А сега провери в snapsort.com какво мислят по въпроса [smilie5] . След като видях това сравнение, престанах да обръщам внимание на мненията в този сайт.

ПП.
Автор: HSGeorgiev
Дата: 27-12-11 14:25
Между другото, ако вземаме данни от производителя, това гарантира ли ни, че всички производители използват една и съща методика и измерват при идентични условия, та да ги сравняваме така директно?

Би трябвало. Обикновено тези данни се дават в характеристиките по методиката CIPA , която е единна, и не зависи от производителя.



Публикацията е редактирана (27-12-11 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: Canon   
Дата:   27-12-11 14:40

HSGeorgiev
CIPA е стандарта.
Е, вярвам ти че си използвал едни и същи обективи и на 40Д и Д90, знам ли те как снимаш и как си закрепил [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   27-12-11 14:49

Canon :)
да речем, че сравнявам 40D + 70-200/4L срещу D90 + 70-300 VRII с включен VR и очаквах точно обратните резултати :)

Поразгледах все пак този сайт отново. Пробвах го със сравнение между 40D и D90 :)

Е, едно от заключенията му например е, че едно от предимствата на D90 е Significantly better image quality :)
Ти самият си от хората, които най-добре познават 40D/50D. Наясно си предполагам и с D90 поне в достатъчна степен. Смяташ ли, че си заслужава да се вярва на този сайт :) Аз самият преминах на D90 точно от 40D, но заради конкретни неща - фокусната система, системата светкавици и още няколко конкретни нещица, знаейки при това добре че се лишавам от други ... Да се твърди, че качеството на изображението на Никончето е Significantly better в сравнение с качеството на изображенията на 40D ... :))))))
Иначе нещата, които пишеш горе - факторите, които влияят на разходването на заряда на батерията, по принцип са верни и аз най-добре го зная. Говорим обаче за конкретен случай :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon vs Canon
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   27-12-11 14:50

Иначе относно стандарта CIPA - да, между другото е нещо ново за мен, признавам [smilie24] Поне научих нещо полезно [smilie24] [smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »