Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 покупка на Nikon d5100
Автор: Stanislav_Chernaev   
Дата:   22-12-11 05:13

Здравейте!
Току що се регистрирах във форума и бих искал да получа малко информация, тъй като Аз все още нищо не разбирам от фотография и ще Ви бъда много благодарен ако ми дадете съвет. Обмислям да закупя Nikon d5100 и като прочетох много ревюта на различни фотоапарати реших, че този модел най-добър като оптимално съотношение цена-качество, имайки в предвид, че съм пълен аматьор и това ще ми е първи фотоапарат. В момента има промоция в един онлайн магазин http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000254.html

Проблема е ,че си нямам идея какви са обективите и за това искам вашето мнение, дали са добри или не толкова. Дали като за начало би ми свършило работа и т.н. И ако може да кажете според вас добър ли е фотоапарата..вашата гледна точка. Благодаря Ви!

Поздрави,
Станислав


Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: Marillion   
Дата:   22-12-11 07:42

Обективите са като за начинаещ. С тях ще покриваш фокусно разстояние от 18-300 мм, което е идеално за всякакви ситуации. Недостатъците на тези обективи са, че при по-тъмничко няма да можеш да снимаш. т.е. не са светлосилни.

С тези обективи можеш да правиш всякакви снимки - от пейзажни, през портретни, та до туристическа фотография. Всичко е според възможностите ти като фотограф.

Взимай, снимай и ще разбереш сам какво ти трябва. Купуването на такъв фотоапарат не означава, че ще правиш хубави снимки.

Предвиди поне още 2000 лв за обективи в близката 1 година.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: Suggs   
Дата:   22-12-11 07:57

За начинаещ това е по-добра оферта: http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000261.html
. След време, като поснимаш малко, ще разбереш дали ти трябва дълъг обектив, и какъв точно.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-12-11 08:29

[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: kosio2002   
Дата:   22-12-11 08:30

Suggs написа:

> За начинаещ това е по-добра оферта:
> http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000261.html
.
> След време, като поснимаш малко, ще
> разбереш дали ти трябва дълъг
> обектив, и какъв точно.

Още един глас за това предложение. [shtrak]
Евентуално може да се добави и един 50/1.8


Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: джъмбо   
Дата:   22-12-11 09:00

като гледам какво пише... комплект с 18-105 не е наличен [smilie8]

комплект с + 55-300 е удачен

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: nokoloff   
Дата:   22-12-11 09:27

Да, но има комплект 18-105 + D90 на същата цена


Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: Suggs   
Дата:   22-12-11 09:29

джъмбо написа:

> като гледам какво пише... комплект
> с 18-105 не е наличен [smilie8]

Явно е много търсен [smile] .
Може да се потърси и на друго място, или някаква алтернатива. D90 с 18-108VR е наличен все още. А и в Базара се намират интересни предложения.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: bvo   
Дата:   22-12-11 09:32

Фотосинтезис имат налично и само тялото. Един 16-85 от базара втора ръка и ..... най добрата комбинация! [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: bvo   
Дата:   22-12-11 09:37

Гледам, че в Фотопавилиона Никон Д5100 с 18-105 струва 1549 лв (няма го наличен), а Никон Д90 с 18-105 е на цена 1599 лв. (наличен). В Синтезиса цените и наличностите са както в Павилиона. При тази разлика от 50 лв. бих взел Никон Д90 без да се замисля.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: odyssay   
Дата:   22-12-11 09:50

Станислав,ако смяташ да снимаш и видео вземи комплекта D5100 с обектив 18-105!Ако видеоклиповете не са ти приоритет се ориентирай към препоръката на bvo![beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: mopt   
Дата:   22-12-11 10:26

И моят съвет е да го вземеш с 18-105, а след време като разбереш какво точно ти трябва ще си добавиш нужните обективи.
Д90 е още по-добър избор, освен ако не мислиш да снимаш видео (което с ДСЛР не се прави много често).

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: konpubka   
Дата:   22-12-11 11:15

Здравейте и аз имам същото колебание относно д5100...Мисля да си взема такъв, но тъй като ще ми е първи DSLR, и колкото и да съм чела, чела, и чела, пак не мога да преценя реално дали е достатъчно добър.

Гледам, че препоръчвате д90, може ли някой с две думи да ми обясни, защо е по-добър според него от д5100... Поне по видими характеристики, доколкото аз разбирам д5100 е като че ли по-добре... Всякаква помощ е добре дошла...

Предварително благодаря[beer]



Публикацията е редактирана (22-12-11 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: io_bs   
Дата:   22-12-11 11:29

konpubka написа:

> Здравейте и аз имам същото
> колебание относно д5100...Мисля да си
> взема такъв, но тъй като ще ми е
> първи DSLR, и колкото и да съм чела,
> чела, и чела, пак не мога да преценя
> реално дали е достатъчно добър.
>
> Гледам, че препоръчвате д90, може ли
> някой с две думи да ми обясни, защо
> е по-добър според него от д5100...
> Поне по видими характеристики,
> доколкото аз разбирам д5100 е като
> че ли по-добре... Всякаква помощ е
> добре дошла...
>
> Предварително благодаря[beer]
>

>
> Публикацията е редактирана (22-12-11
> 11:17)

Като собственик на D90 от 5 месеца мога да ти изброя следните предимства на D90:
- стабилна изработка, стои много добре в ръката
- много изнесени копчета и врътки (при D5100 ще трябва често да влизаш в менютата, за да променяш настройките, а при D90 ще го правиш мигновено)
- по-голям и хубав визьор (pentaprism срещу pentamirror, вторият е по-евтин и тъмен)
- стартира се почти мигновено
- по-голяма батерия
- автофокусен мотор (по-стари обективи няма да фокусират с D5100)

Предимствата на D5100 са:
- по-нова матрица и по-добро ISO
- по-хубаво видео с автофокус
- има чупещ се дисплей

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: Stanislav_Chernaev   
Дата:   22-12-11 15:51

Здравейте, според вас трябва ли да гледам този сайт за сравнение на фотографска техника? :-)
http://snapsort.com/compare/Nikon-D5100-vs-Nikon_D90

Видеото не ми е приоритет, искам да се науча да снимам. Тук в Бургас няма фотографски курсове за това, може и до София да се ходи. В крайна сметка да закупя d90? До колкото разбрах, тялото не е толкова важно, колкото самите обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: photo_liubitel   
Дата:   22-12-11 15:58

Взимай смело D5100 с 2-та обектива
Аз съм много доволен за цена качество.Включително и в студио снимам с него.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: io_bs   
Дата:   22-12-11 16:36

Stanislav_Chernaev написа:

> Здравейте, според вас трябва ли да
> гледам този сайт за сравнение на
> фотографска техника? :-)
> http://snapsort.com/compare/Nikon-D5100-vs-Nikon_D90
>
> Видеото не ми е приоритет, искам да
> се науча да снимам. Тук в Бургас
> няма фотографски курсове за това,
> може и до София да се ходи. В крайна
> сметка да закупя d90? До колкото
> разбрах, тялото не е толкова важно,
> колкото самите обективи.

Прав си, че по-важни са обективите, но като се има предвид, че двете тела са с почти еднаква цена, по-доброто е Д90 (на който също ще можеш да закачиш повече обективи).

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: Stanislav_Chernaev   
Дата:   22-12-11 16:55

Посъветвах се и в магазина Фотопавилион и те ми казаха,че по-добре d90. Благодаря io_bs и на другите, които ми помагат в избора :-) . Явно това ще е тялото. А като е 12.3 мегапиксела не е толкова лошо нали или няма такова голямо значение?

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: io_bs   
Дата:   22-12-11 17:14

Резолюцията показва големината на изходната снимка, а не качеството ѝ. Според този сайт , 12 МП биха били достатъчни за принтиране на снимка с размери 36x24 см при 300 dpi или 54x36 см при 200 dpi [smile]



Публикацията е редактирана (22-12-11 17:18)

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: simbon4o   
Дата:   22-12-11 17:18

ако е за снимки и обичаш да мъчиш роу файловете до последно и обичаш да снимаш на много тъмно - Д5100, матрицата е много по-добра от на Д90!

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: bvo   
Дата:   23-12-11 07:40

Stanislav_Chernaev написа:

Посъветвах се и в магазина Фотопавилион и те ми казаха,че по-добре d90. Благодаря io_bs и на другите, които ми помагат в избора :-) . Явно това ще е тялото. А като е 12.3 мегапиксела не е толкова лошо нали или няма такова голямо значение?

Спокойно, аз съм с Nikon D300s, който е също 12 мегапиксела, и това не ми е проблем, Nikon D700 също е 12 мегапиксела, Nikon D3s e 12 мегапиксела. Вземи си Д90 и си снимай на воля! Апарата е страхотен, от личен опит го казвам!
Nikkor 18-105 VR с който ще вземеш апарата е може би най - добрия обектив цена/качество, след време ще си добавиш един Nikkor 35 f/1.8 и поне една година няма да мислиш за нищо. След година две ще ти се преиска да смениш 18-105 за 17-55 f/2.8, но това са нормални неща! Вземи това което ти предлагат сега, няма да сбъркаш!
Снимане му е майката! Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: MOPT   
Дата:   23-12-11 11:02

Гледам, че препоръчвате д90, може ли някой с две думи да ми обясни, защо е по-добър според него от д5100... Поне по видими характеристики, доколкото аз разбирам д5100 е като че ли по-добре... Всякаква помощ е добре дошла...

5100 има по-добра матрица (няма нищо общо с мегапикселите), което позволява да се снима в по-лоши (разбирай тъмни) условия. Чупещият се дисплей не знам доколко е удобен, никога не съм имал такъв, но предполагам е плюс в някои сложни ситуации.

Големият плюс на Д90 е ергономията - имаш повече копчета и врътки, което позволява по-бързо пренастройване (а на всеки начинаещ в началото се налага да ръчка по настройките), имаш горен дисплей, което пък ти дава много бързо информация и пести от батерията (за всяка промяна или проверка на нещо в 5100 трябва да палиш екрана, което яде ток). Като цяло удобството при снимане е по-добро - за това е по-горен клас тяло.

Ако няма да снимаш често на тъмно без светкавица взимай Д90. Аз има Д7000, който има същата матрица като Д5100 и единствените ситуации в които ми е трябвало високо ИСО са когато съм снимал в зала (спорт или нещо друго), където не може да се използва светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: pronas   
Дата:   23-12-11 13:15

Д90 има мотор в тялото и ще работи, както с обективи притежаващи мотор, така и с безмоторни такива. С Д5100 ако няма да фокусирате ръчно ще трябва да се ограничите до обективи, които притежават мотор.
Ако си купите безмоторен обектив(светлосилен) няма да е проблем да снимате и с Д90 при по тъмни условия, докато ако закачите някакъв китак на Д5100 няма да е по-добър ефекта!
Бъдете здрави и успех с покупката!



Публикацията е редактирана (23-12-11 13:18)

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: bluebird81   
Дата:   23-12-11 21:04

D90 също има междинни степени на ISO и може безжично да управлява никонски светкавици

Отговори на това съобщение
 Re: покупка на Nikon d5100
Автор: exobexo   
Дата:   23-12-11 21:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »