Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Оптимални настройки за Panasonic DMC-G3 ?
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   19-12-11 17:05

Имаше подобна тема за Оли Пен. Споделете моля опит с този Panasonic DMC-G3 модел. Кои са според вас приемливите настройки за оптимално качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Оптимални настройки за Panasonic DMC-G3 ?
Автор: tzl   
Дата:   19-12-11 17:20

Зависи какво искаш да снимаш. Ако снимаш вечер в стая, са едни настройките, ако снимаш през деня на слънце са други, ако снимаш на залез, са трети.

Знай, че няма "приемливи настройки за оптимално качество", тъй като настройките зависят от условията на средата, в която се снима.

Имаш 2 варианта: Да не навлизаш много в дебрите на това от какво зависят настройките спрямо средата. В този случай снимаш на Auto, защото тогава фотото ще мисли вместо теб. В другия случай е да научиш как можеш да сменяш ръчно настройките на фотоапарата си и да навлезеш повече в това кога коя настройка се сменя и как.

Отговори на това съобщение
 Re: Оптимални настройки за Panasonic DMC-G3 ?
Автор: ararat   
Дата:   19-12-11 17:50

tzl, май въпроса на 4i4obenjy има съвсем друг смисъл...


Отговори на това съобщение
 Re: Оптимални настройки за Panasonic DMC-G3 ?
Автор: pumabg   
Дата:   19-12-11 18:01

Кои са според вас приемливите настройки за оптимално качество.
[smilie18] [smilie18] [smilie18] Великан


Отговори на това съобщение
 Re: Оптимални настройки за Panasonic DMC-G3 ?
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   19-12-11 18:24

Така е не се изразих ясно: Имам предвид да споделят опит хора, които снимат с този модел за впечатления относно някои нюанси на конкретния модел.
П.П pumabg избивай си комплексите в други теми, благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Оптимални настройки за Panasonic DMC-G3 ?
Автор: mihajlov2   
Дата:   19-12-11 20:12

Имам G1, който не е чак толкова различен от G3. Ако те интересуват обичайните ми настройки за него, ето:
Режим - А, aspect ratio - 4:3, Quality - RAW, начин на измерване - интегрално, стабилизатор - mode 2, синхронизиране на вградената светкавица - по първо перде, i.exposure - off, burst rate - high, color space - sRGB, long shuter noise reduction - off, ISO limit set - off, ISO increments - 1/3 EV, film mode - standart, на единствения Fn бутон при G1 съм окачил начина на мерене, обикновено снимам с експокорекция -1/3 до -2/3 EV. Във визьора съм пуснал grid и хистограма. Включил съм на централна автофокусна зона, с най-малките възможни размери на зоната. ИСО-то си го сменям ръчно. Баланс на бялото - авто, при сложни светлинни условия - ръчен баланс по бял лист например. Обикновено съм в режим на автофокуса AFS, а не AFC.

Отговори на това съобщение
 Re: Оптимални настройки за Panasonic DMC-G3 ?
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   19-12-11 22:03

mihajlov2 Благодаря много. Това е ценно мнение. Очаквам и други колеги да споделят впечатения.

Отговори на това съобщение
 Re: Оптимални настройки за Panasonic DMC-G3 ?
Автор: mihajlov2   
Дата:   19-12-11 22:40

Радвам се, ако съм бил полезен. Само едно уточнение - нарочно съм изключил auto ISO-то ( при Панасоника се нарича ISO limit set), защото конкретно при G1 е заложен твърде неинтелигентен алгоритъм според мене - при влошаване на светлинните условия камерата надува ИСО-то, като уж съобразява фокусното разстояние, на което е зумиран обективът, и се придържа към минимално допустимата скорост за включен стабилизатор и за това фокусно разстояние. Визирам естествено режим приоритет на диафрагмата ( A ). Т.е. - като нищо може да получиш твърде ниска скорост на затвора при дълго фокусно разстояние. Или казано по друг начин, за разлика от ауто ИСО-то при Никоните, тук не можеш да избираш комбинация от максимално ИСО и минимална скорост на затвора.



Публикацията е редактирана (19-12-11 22:44)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »