Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Оптична vs цифрова стабилизация
Автор: Lambov   
Дата:   09-12-11 10:53

Въпроса ми е какви са предимствата и недостатъците на двата вида стабилизация. Става въпрос за сапунерка която трябва да избера на жена ми. Спрял съм се на два фотоапарата. Втория е по нов и съвсем леко по добcр като пареметри обаче е със цифрова стабилизация и не знам дали да и се доверя или да взема по стария фотопарат но със оптична стабилизация.
Canon Ixus 105 IS или Canon A2200

Отговори на това съобщение
 Re: Оптична vs цифрова стабилизация
Автор: io_bs   
Дата:   09-12-11 11:29

Оптичната е по-добра, разбира се. Цифровата е за сметка на качеството на снимките / клиповете. Мисля, че имаше сходна тема наскоро с подробно обяснение за двата вида стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Оптична vs цифрова стабилизация
Автор: moketa   
Дата:   09-12-11 12:58

Първо трябва да си зададеш въпроса за какво и кога ти е нужна стабилизацията. Допреди цифровата ера фотоапаратите бяха без стабилизация и това не пречеше на хората да правят добри снимки.
Конкретно за тези сапунерки: те са само с 4х оптичен зум и в повечето от случаите стабилизация не е крайно необходима, особено при снимки на дневна светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Оптична vs цифрова стабилизация
Автор: muncho_   
Дата:   09-12-11 17:41

Оптичната естествено.Дори и хората в магазина ще ти кажат това.Според мен не трябва да те притеснява, че модела е по-стар.При сапунерките и турбосапунерките в ниския клас не мисля, че новите модели са по-добри от някой стари.

Отговори на това съобщение
 Re: Оптична vs цифрова стабилизация
Автор: pachok   
Дата:   09-12-11 17:57

Задължително с оптична. Понякога ми се налага да снимам дори и на 1/15 сек. и не ми се размазват снимките, което без оптична стабилизация незнам как ще стане. А относно дали е по-нов или по-стар модела няма никакво значение за качеството на снимките. Най-много да е повече мегапиксели новия. Като ги гледам от канон само бълват нови модели, ама матриците им остават със същото качество, че и по-зле. Имам турбосапунерки от преди 10 години, които снимат по-добре от сегашните модели.

Отговори на това съобщение
 Re: Оптична vs цифрова стабилизация
Автор: vaskoto1   
Дата:   09-12-11 18:48

в света на колите има един лаф:
никога не карай по бързо, отколкото може да лети твоя ангел-хранител...
в превод и адаптация към случая: екстрите не те правят безсмъртен, напротив-лигавят.
стабилизацията е хубаво нещо, ма не отървава всякак. ти разчиташ на нея, а то-не помогнало...
особено за жена, особено за начинаещ! кажи му че има стабилизация и после гледай само размазни и слушай оплаквания, че стабилизацията не струва...
според мене стабилизацията е екстра, с която трябва да се сдобиеш само след като имаш поне малко опит със снимането... иначе ставаш герой и си личи по снимките ти...[smilie18]



Публикацията е редактирана (09-12-11 18:49)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »