Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Help за неработещ външен хард
Автор: ivanino   
Дата:   07-12-11 17:46

Имам външно харддискче - Samsung 120 GB/5400rpm/8M/PATA - модел НМ121НС. Няма собствено захранване - храни се през USB 2.0! [smile] Кутията е "That`s Enclosure". Вършеше ми хубава работа - леко, малко, удобно. Бях го разделил на 2 х 60 GB и почти го бях запълнил. Снимките ги имам и на друго място, но имах някои неща, за които ще съжалявам, ако това чудо не се оправи! Не съм го малтретирал по никакъв начин - по принцип си пазя нещата! Преди 3-4 дни си работеше съвсем нормално, но от два - не ще да се отваря по никакъв начин. Опитвам го на два компютъра и един лаптоп, но се инати сериозно![smilie9]
Та, някой има ли някаква идея за причината за това му състояние и има ли начин да го върнем към живот! [smilie8]
На отзовалите се - преварително благодаря![thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Help за неработещ външен хард
Автор: iva_drag   
Дата:   07-12-11 18:25

Пробвай с друг кабел.
Най добре с такъв


Отговори на това съобщение
 Re: Help за неработещ външен хард
Автор: tvk75   
Дата:   07-12-11 18:57

да,опитай с друг кабел и внимавай как точно го свързваш

Отговори на това съобщение
 Re: Help за неработещ външен хард
Автор: guciguci   
Дата:   07-12-11 21:24

И на мен ми се случи с едно 2,5 инчово и няма оправяне. Изгорях с 250 ГБ. Добре,че и аз копирам на 2-3 места всичко. [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Help за неработещ външен хард
Автор: s_dyakov   
Дата:   07-12-11 21:27

Вътре има сата дискче което можеш да закачиш директно в десктоп ПЦ ако имаш такова. Но най-вероятно е умряло.

Отговори на това съобщение
 Re: Help за неработещ външен хард
Автор: mihajlov2   
Дата:   07-12-11 22:31

Едно хард дискче и добре да живее (и добре да го гледаш... ) един ден предава Богу дух. Просто му е дошло времето. Затова е добре информацията да се дублира тук-таме.

Отговори на това съобщение
 Re: Help за неработещ външен хард
Автор: ivanino   
Дата:   07-12-11 23:39

iva_drag, моят кабел е като този по-долу, само че и трите конектора са еднакви.

http://photo-zona.net/images/user14632/album38119/preview/1323292795_mhuv9146_toshiba-usb-y-cable-ba



tvk75, добре, ще опитам, но очаквам и един отговор ...и тогава.


s_dyakov, в кутията наистина има дискче, но е РАТА (както съм писал...), но ако имаш нещо др. предвид - значи не съм те разбрал... [smile] :-)

mihajlov2, то е съвсем младичко, бе - грехота е... [smilie2] Иначе си прав за дублирането...
Благодаря на всички, но решение няма - засега! Надежда, обаче, - има![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Help за неработещ външен хард
Автор: Canon   
Дата:   07-12-11 23:46

Решението е проверка кое е скапано, имам съмнение за контролера.
Ако се намери еквивалентен и е в него проблема - има възможност за възстановяване на данните

Отговори на това съобщение
 Re: Help за неработещ външен хард
Автор: didesignbg   
Дата:   08-12-11 08:20

Най-вероятно се е скапала електрониката на кутийката. Проблема е че ще ти трябва адаптер за 2,5" ата към 3,5" за да го вържеш към нормален компютър. Вариант е или да си купиш, или да отидеш в близкия сервиз за лаптопи където да ти помогнат. Вариант е и друга кутийка.

Отговори на това съобщение
 Re: Help за неработещ външен хард
Автор: kote   
Дата:   08-12-11 14:41

"и почти го бях запълнил"
и тук може да е ключа за палатката
трябва да трийнеш това -онова, че моя опит е като си запълниш един диск до критични под 10 гб свободно място и почва да забива рестартира и ред мизерии
естествено ако успееш да свържеш пак имай едно наум да оставиш свободни оперативни 12 гб ако не дефрагментираш

Отговори на това съобщение
 Re: Help за неработещ външен хард
Автор: aeobs   
Дата:   08-12-11 15:43

Да повторя didesign - в случая проблем с кутията е далеч по-вероятната възможност, останалото го е написал.

Отговори на това съобщение
 Re: Help за неработещ външен хард
Автор: ivanino   
Дата:   08-12-11 16:23

didesignbg, aeobs, явно проблемът не е в кутията, а в диска! Имам фотобанка, в която се намира същият тип харддиск, само че е 60 ГБ. Размених дисковете и се оказа, че проблемният не ще да работи и в другата кутия, а този от фотобанката си работи нормално в кутията с проблемния...
Коте, имаше по още около 4-5 гига свободно място и в двете части.
Благодаря на всички за мненията! Продължавам да търся решение...!
Хубава вечер на всички! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Help за неработещ външен хард
Автор: mihajlov2   
Дата:   08-12-11 16:37

Ако информацията върху диска е много ценна и е абсолютно наложително да се възстанови, може да попиташ в ИТЕМА ПГ - София. Преди време изгърмя хардът на служебния ми компютър. Сисадминът го занесе в ИТЕМА и успяха да източат всички важни файлове. Услугата не е много евтина - доколкото си спомням, удоволствието струваше около 140-150 лв. Но всичко зависи от ценността на затритата информация...

Отговори на това съобщение
 Re: Help за неработещ външен хард
Автор: mrge.org   
Дата:   09-12-11 22:54

Опитай да охладиш диска през нощта и ако тръгне копирай бързо важното, защото ще се загрее и пак ще откаже.

Прояви здрав разум, да не допуснеш кондензи, късо и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Help за неработещ външен хард
Автор: ivanino   
Дата:   09-12-11 23:29

Благодаря на всички, които искаха да помогнат![thankyou]
Проблемът се реши! Бих искал да споделя, за да си помогне някой вбъдеще! Бях убеден, че грешката не е в харда! Днес разглобих кутийката и ми се стори, че няколко спойчици не са добри! Разгледах ги под лупа, взех поялничето, припоих ги отново и харда тръгна! Не са правили добър контакт...вероятно! Прехвърлих си всичката информация, при което се оказа, че 10-15 снимки не щат да бъдат прехвърлени. Имам ги и на друго място. Вероятно някакъв лош сектор, но не разбирам от това. Форматирах целия диск, обединих го, днес му качих около 50 ГБ и си работи безпроблемно навсякъде!
Пожелавам на всички да не ви се случват подобни неприятности!
Хубава вечер! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Help за неработещ външен хард
Автор: nikidinov   
Дата:   09-12-11 23:38

браво, майсторе [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Help за неработещ външен хард
Автор: ivanino   
Дата:   10-12-11 00:03

Андага, Ники![beer] Ако имаш проблъм с някъв си хард - Обади ми се![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Help за неработещ външен хард
Автор: bordon   
Дата:   10-12-11 00:46

Е, така де [smilie5]

Не случайно си имаме филм "Баш майстора" [smilie5]
И освен това, на българина всичко му идва "от ръка" [smilie5]

Поздравления за оправения хард [smilie24]

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Help за неработещ външен хард
Автор: tvk75   
Дата:   10-12-11 11:08

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »