Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 помощ за монитор
Автор: bruch   
Дата:   02-12-11 14:23

Моля за малко помощ за монитор. Знам, че тази тема се разисква често, както и единия модел монитор, но все пак не открих нужната ми информация (използвах вече търсачката [smile] ). Колебая се между Dell U2311 и HP ZR24W. Мониторът ще се използва за любителска обработка на снимки, всякакви всекидневни неща - браузване, клипове, офис приложения. Рядко някакви игри или цели филми.
Като бюджет съм около 500 лв. Заслужава ли си HP-to парите, все пак е почти двойно по-скъп? Като предимства виждам, че е 16:10 и с истинска IPS матрица. До сега не съм работил на монитор различен от 4:3, но чета, че 16:10 е доста по-удобно.
Мисля да калибрирам монитора след покупката.

Като цяло искам да си купя монитор и да го ползвам дългосрочно, така че по-добре да дам някой лев отгоре, но да съм доволен от избора.

Мерси [smile] .


Отговори на това съобщение
 Re: помощ за монитор
Автор: stefan_fx   
Дата:   02-12-11 14:56

И аз съм в дилема, особено след като излезе това това


Отговори на това съобщение
 Re: помощ за монитор
Автор: navy   
Дата:   02-12-11 15:02

[smilie5]
платено
продуктово
позициониране

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за монитор
Автор: asahi   
Дата:   02-12-11 15:18

Поради това, че по този въпрос вече всичко съм казал, няма да се повтарям.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за монитор
Автор: bruch   
Дата:   02-12-11 15:24

asahi написа:

> Поради това, че по този въпрос вече
> всичко съм казал, няма да се
> повтарям.


Видях, че препоръчваш Делл-а като цяло, но не видях какво си казал за избор из между него и HP-то. Би ли си повторил или дал линк, определено ще ми е от полза.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за монитор
Автор: compur   
Дата:   03-12-11 09:24

asahi, не повторил, а подесеторил! и пак... не си казал, явно, достатъчно! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за монитор
Автор: bruch   
Дата:   03-12-11 10:19

Ако някой все пак може да помогне, ще ми е от полза, предполагам, че не само на мен. Иначе с празни постове по-скоро се пречи.


Отговори на това съобщение
 Re: помощ за монитор
Автор: photostoykov   
Дата:   03-12-11 10:24

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_zr24w.htm


http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2311h.htm

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за монитор
Автор: photostoykov   
Дата:   03-12-11 10:27

Би било по-правилно да сравняваш монитори с еднакъв диагонал на екрана!

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за монитор
Автор: langel   
Дата:   03-12-11 10:55

Имам DELL U2311H и бих го заменил за HP Zr24W заради размера и формата, но не и заради качеството на картинката.
С по-добра картина, ако успееш да намериш, е старият HP LP2475W.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за монитор
Автор: lrn   
Дата:   03-12-11 11:07

Аз си взех Dell-а преди повече от 6 месеца и съм доволен.
Всичко зависи от бюджета. Ако тавана ти е 500 лв. за какво изобщо питаш за HP-то ?! [smilie3]
А това че Дел-а е 16:9 изобщо да не те притеснява и изобщо този параметър е най-маловажния за трвоите цели.
За Дел-а имаше писано че имал неравномерна подсветка - е моя не е такъв - перфектно качество от гледна точка на изпълнение, матрица, пиксели и работа. Единствения "недостатък" е че има мааалко по-малък ъгъл на виждане от "истинска" IPS-матрица, но за мен е достатъчно защото все пак го ползвам за монитор, а и е доста повече от TN все пак).
Явно се чудиш, че ако вземеш Дел-а ще се прецакаш относно това че според коментарите и ревютата този монитор не е нито рак нито риба - е не се притеснявай - НЯМА ДА СЪЖАЛЯВАШ. Разбира се няма да съжаляваш и за HP-то! [smilie5]

П.С. А това че на някои форумци им се налага за съжаление да обясняват някои работи 10, 20 че и повече пъти е заради несегментирания форум, лошо администриране и неработеща търсачка. Ама това е друга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за монитор
Автор: bruch   
Дата:   03-12-11 12:01

Мерси за отговорите [smile]. Мислех, че все качеството на картината при HP то е поне с малко по-добро от на Dell-a. Все пак HP е със истинска 8bit IPS матрица и би трябвало това да се забелязва[smilie11]. За съжаление нито с 16:9, нито с 16:10 съм работил и ми е трудно да преценя този параметър. Старото HP LP2475W обаче скача доста в цената и вече влизаме в категория малко около 1000лв и го изключвам. HP Zr24W е близо до 500 след връщане на ДДС-то и за това го вкарвам в сметката.


Отговори на това съобщение
 Re: помощ за монитор
Автор: didesignbg   
Дата:   03-12-11 13:09

И двата монитора вече са заменени от по-нови модели.
При ограничение от 500 лева, аз бих купил дел 2412M, това е 24" 16:10 монитор с е-ипс.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за монитор
Автор: Giorgio.K   
Дата:   03-12-11 14:12

Понеже стана въпрос за Dell 2412M, рекох да споделя мнение.
Купих го преди две седмици. След дълги чуденки все пак реших че не ми се дават повече от 500-600 лв. за монитор. Този излезе 507 лв. До преди това бях с един ASUS 20" на 4-5 г. който също ми харесваше. Та да кажа какво ми е впечатлението от Dell-a:
- като цяло много приятен монитор, харесва ми лекия изчистен дизайн, върти се навсякъде без усилия.
- размера е впечатляващ и съотношението 16:10 е по-голямо предимство отколкото очаквах.
- след лека промяна на настройките докарах картинка която ми харесва, с приятни естествени цветове, но може би ще потърся някои да го калибрира за да се изкара максимума от него. Основна разлика с ASUS-a забелязвам при черното и при най-светлите тонове, където повечето градации са ясно видими /въпреки че не съм сигурен доколко настройките на ASUS-a бяха коректни/. По отношение на другите цветове, някаква особено драматична разлика не забелязах. Сегментация на тоновете не съм забелязал.
- голямо предимство разбира се е невероятния ъгъл на виждане без промяна на цветове и контраст - много съм впечатлен от това.
- направих един он-лайн тест за статичен контраст - и двата пъти показа стойности около 1:1200 което е повече от обявения в техническите данни 1:1000 ... не мога да коментирам щото не разбирам много, но е добре ако теста е коректен.
Недостатък:
- при черен фон подсветката избива в ъглите ... в нормална ситуация, при друг цветен фон не си личи.

Като цяло съм доволен от смяната, за домашните ми занимания е екстра.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: помощ за монитор
Автор: cyf   
Дата:   03-12-11 14:55

Аз лично съм голям фен на EIZO. За мен това са най-добрите монитори за дизайн и обработка на изображения / видео. В момента тече акция в амазона, може да разгледаш

http://www.amazon.co.uk/s?ie=UTF8&search-type=ss&index=computers&field-keywords=Eizo



Публикацията е редактирана (03-12-11 14:59)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ за монитор
Автор: klez   
Дата:   03-12-11 15:28

Абре тея НР-та не бяха ли с CCFL лампи :)
щото работя на няколко такива подобни модели и някои вече си жълтеят

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »