Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: TheNBeast   
Дата:   11-03-11 14:27

Искам да сменя китовия 18-55 който дойде с Канон 450д с нещо малко по-добро, но не много скъпо за общи случаи, празненства и тем подобни (за останалото снимане съм се ориентирала само към твърди обективи)

Tamron AF 17-50mm F/2.8 XR Di II LD Aspherical [IF]
- има ли смисъл, по-добри резултати ли дава от китовия?

- други предложения за някакво общо не скъпо варио?

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: Suggs   
Дата:   11-03-11 14:37

Има смисъл, чувствително по-добър е от китовия. Стига да се сработи с тялото. Моят беше перфектен на 1000D, обаче на 550D - не толкова ...

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: geopal   
Дата:   11-03-11 14:40

и аз смених китовия с него и разликата е огромна!!! /имаше нужда от калибриране, но после заспа!/ [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: photostoykov   
Дата:   11-03-11 14:51

geopal, как го "калибрира"?

[smilie8]



Публикацията е редактирана (11-03-11 14:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: geopal   
Дата:   11-03-11 14:57

в UK от където го купих, под гаранция и го направиха перфектно! В БГ за съжаление НЯМА кой да го направи, и при въпрос какво правим, ако има фронт/бек фокус отговорът беше " менкаме докато пасне"... Така че някои неща май е по-хубаво да не се купуват от БГ за съжаление [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: photostoykov   
Дата:   11-03-11 15:00

При Tamron в България за съжаление е така...
Жалко!
[smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: TheNBeast   
Дата:   11-03-11 15:05

Не купувам в България, но гледам сега едни употребявани... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: geopal   
Дата:   11-03-11 15:11

еми слагаш, пробваш и ако те устройва купуваш, няма друг начин :)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: filadendron   
Дата:   11-03-11 15:48

Този Tamron става ли за FF ?

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: Suggs   
Дата:   11-03-11 15:52

Не.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: ivakarel   
Дата:   11-03-11 16:09

Аз смених (замених) китовия с TOKINA 16-50/2.8 и съм много доволен. Преди да направя това гледах TAMRON 17-50 и SIGMA, но имаше причини поради които не ми харесаха и се спрях категорично на TOKINA 16-50. А и имах опит и с 11-16 от същата марка.
Успех в избора.


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: simbon4o   
Дата:   11-03-11 17:18

16-50 токина е реално пентакс 16-50 и оптически е невеероятен обектив. Проблема на пентакса е мотора - дефектира много често. Токината не знамкакъв мотор ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: pefoto01   
Дата:   11-03-11 18:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: nikton1954   
Дата:   11-03-11 18:56

Tamron AF 17-50mm F/2.8 - четири пъти се опитах да заменя Nikkor 18-70 с този обектив, но бях разочарован.Може би моето тяло не го харесва, но с оригиналните обективи работи перфектно.Притежавам Nikon D80.


[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: TheNBeast   
Дата:   11-03-11 22:56

Хммм, отивам да чета за Токина-та[smile]

Междувременно добавих в списъка и Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC Macro. Мнения?

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-11 23:05

Ами пак проблемите с фокуса и при Сигма са неприятни.

Кофти е че при зумовете има положение дето никакво калибриране не помага. Та най-добре пробвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: simbon4o   
Дата:   12-03-11 00:02

2.8 като ще е - да е по цялата дължина!

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: Jacket   
Дата:   02-11-11 18:03

Извинявам се, че вдигам толкова стара тема от праха, но понеже в момента имам подобен проблем, да попитам...
Преди няколко дни ми пристигна Tamrona-а (поръчан от amazon.co.uk), същия като в заглавието, без VC. Още първата вечер ми направи впечатление, че нещо не е наред с фокуса... просто не можах да направя нито една читава снимка, а пощраках доста. Определено я няма остротата, за която говорят навсякъде. Реших да тествам със един вестник от около 50см на 45 градуса и в повечето случаи фокуса при 2.8 е точно в центъра, понякога бяга малко напред или назад, но рядко. Проблема обаче е, че в реални условия, при снимане от по-голямо разстояние и най-вече на хора, лица и т.н. фокуса просто не може да бъде уцелен.
Посъветваха ме да се свържа с един магазин до МВР Болница (на Тотлебен 2А) и оттам ми казаха, че обектива има нужда само от калибрация и мога да го оставя за два дни заедно с тялото за да го оправят. Сега обаче тук чета че пишете, че в БГ нямало кой да го направи това.
Според вас дали да отида за калибрация, или да пробвам да го върна с надеждата, че следващият, който изпратят ще "пасне"?
Тялото е Canon 550D.



Публикацията е редактирана (02-11-11 18:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: ZENON   
Дата:   02-11-11 18:33

Jacket ,
тва там е баш сервиза на вносителите на Тамрон (ВИП Трейдинг).
По принцип и аз не останах очарован от "резачката", та ми се размина покупката.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: emo1   
Дата:   02-11-11 18:42

www.happy-foto.net твърдят че ги калибрират!


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: mitkomitashki   
Дата:   02-11-11 19:08

Голям е филма с тия пръчки в БГ. И аз имам един такъв,
дето се чудя ко да го правя [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: Jacket   
Дата:   02-11-11 22:55

Точно за този магазин става дума, но не исках да цитирам имена... Какво ви е мнението? След като са официален сервиз би трябвало да могат да се справят. Човека беше много любезен по телефона и каза, че дава гаранция за калибрирането. Единствено ме притеснява, че тук виждам мнения, че в България нямало кой да прави такива операции. Тези твърдения базират ли се на нещо конкретно?

@mitkomitashki ти какъв проблем имаш с обектива? Не си ли обмислял това варианта с калибрацията? По принцип с амазон не е проблем да го върна и да ме refund-нат, или да ми пратят нов, но в първия вариант след това трябва да се ръсна тройно за същия обектив на Канон, а във втория не е сигурно какво ще ми изпратят пак и дали няма да е още по-зле...

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: valen_tin   
Дата:   03-11-11 08:24

добро е обективчето за тези пари.

плюсове:
цена
светлосила
прилична острота
автоматичния фокус, в комбинация със светлосилата (на 50Д съм го разцъквал)

минуси:
потресаващи хроматични аберации
обидно малък ход на ръчния фокус, по-малък дори от на 50/1.8
смотана изработка - въпреки че е подобна на китака, много дразни например байонета ... все едно е за там, ама не точно, имам чувството, че се трие прекалено много като се завинтва, много по-тегаво се завинтва от канонски обектив.
май не е много добър в цветопредаването, ама това е доста субективно

големия му плюс над китака е постоянното 2.8 по цялата дължина.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: kosio2002   
Дата:   03-11-11 08:55

Tamron AF 17-50/2.8
Имам обектива (не стабилизираната версия) от около половин година. Замених китака с него. Ползвам го с Canon 20D, има осезаема разлика (сравнено със стабилизирания китак).
Засега виждам само предимства. Недостатъците, явно не съм дорасъл толкова (в смисъл, не съм специалист), че да ги забележа... все още.
Сравнение с 50/1.8 II (за острота) и... намирам разлика но не винаги, и то трудно (не гледам 50-тката под бленда 2.8). Няма фронт или бек фокус, няма луфтове и засечки, байонета се завива гладко и безпроблемно на тялото. Бърз и точен фокус (използвам главно централната точка). Малко по-шумен е от китака при фокусиране. И една идея по-добра изработка според мен.
Единственото нещо, което понякога ми липсва са допълнителните 5 мм (сравнено с китака), но май вече и с това нямам проблем.
Замислям и закупуване на нещо над 24-28 до 70-80 мм но... това е друг въпрос.

Като цяло, обектива ми харесва и го препоръчвам, като заместител на китовия за Канон. Алтернативите, подобни на него не са в този ценови диапазон. Аз взех Тамрона от човек, за около 550 лв.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: kvakioh   
Дата:   03-11-11 10:15

И Тамронът и Токината са добри, въпрос на избор. Токината според мен е по-добре, ако ще е на Канон.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »