Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 SONY DSC-HX1
Автор: mitko85   
Дата:   24-11-11 15:25

ЗДРАВЕЙТЕ!
НАСКОРО СИ ВЗЕХ ФОТОАПАРАТ-ВЪПРОСНОТО SONY.
ЗАПОЧНАХ ДА ЧЕТА И ПРИЛАГАМ РАЗЛИЧНИ ТЕХНИКИ ЗА ФОТОГРАФИРАНЕ.ПРОБЛЕМА Е ТАКЪВ: ИСКАМ ДА ПОСТИГНА РАЗМИВАНЕ НА МОРСКАТА ВОДА ЧРЕЗ ПО НИСКА СКОРОСТ,НО СНИМКИТЕ СТАВАТ МНОГО БЕЛИ.
ОПИТВАМ СЕ ДА НАГЛАСЯ НАСТРОЙКИТЕ, НО ЕФЕКТА НЕ СЕ ПРОМЕНЯ. НА НОЩНИ СНИМКИ НЯМА ПРОБЛЕМИ.ИЛИ ГРЕШКАТА Е В ЗАДФОТОАПАРАТНИЯ ЕЛЕМЕНТ Т.Е.АЗ,ИЛИ С ТОЗИ АПАРАТ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОЛУЧИ ЖЕЛАНИЯ ЕФЕКТ ПРЕЗ ДЕНЯ. БЛАГОДАРЯ ВИ! ИЗВИНЯВАМ СЕ И ЗА НЕКОМПЕТЕНТНОСТТА СИ...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY DSC-HX1
Автор: pumabg   
Дата:   24-11-11 15:36

А помисли ли да компенсираш по-бавната скорост с нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: SONY DSC-HX1
Автор: mitko85   
Дата:   24-11-11 15:43

ами затворих блендата максимално, намалих ISO максимално.
За друго не съм се сетил.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY DSC-HX1
Автор: hartt   
Дата:   24-11-11 16:31

Решението е неутрален сив филтър. Този модел Сони обаче няма резба за филтър, тъй че или "направи сам", ако си сръчко, или някакво специално приспособление, напр.:
http://www.amazon.com/VIVITAR-Lens-adapter-Tube-Sony/dp/B0039GMBO0

Отговори на това съобщение
 Re: SONY DSC-HX1
Автор: mitko85   
Дата:   24-11-11 21:05

Филтъра може ли да се направи от автомобилно фолио за стъкла (понеже се занимавам с това).Това приспособление е добро, но мисля че няма да го намеря в БГ. Някаква идея от какъв материал да направя държача на филтъра, който се нахлузва на обектива. Благодаря и за включването по темата.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY DSC-HX1
Автор: pumabg   
Дата:   24-11-11 21:16

Не съм най вещият в тази област, но пробвай с точково мерене, насочено към водата, сложи на А приорети и затвори блендата. С доф калкулатора виж каква бленда ти е нужна за безкрайност на задният план. Ако апарата има компенсация я сложи на - и пробвай различни степени. Принципно за да се размаже водата не са нужни, чак толкова ниски скорости! При теб каква е скоростта? Плюс това ефекта може да бъде подсилен в Шопа, като обработваш кадъра.
За исото вече знаеш, колкото е там минимално ...
Този ефект може да се постигне и без филтър сигурен съм !


Отговори на това съобщение
 Re: SONY DSC-HX1
Автор: hartt   
Дата:   24-11-11 21:25

Сакън, не си и мисли за нещо различно от фабричен качествен филтър - дори и той в известна степен деградира качеството. За адаптера - сигурно няма да го намериш тук, на затова са сайтове като ибей и амазон. Ако не искаш да се занимаваш с тях, трябва самоделка, това е сложна работа, в нета се намират описания. Бях видял нещо подходящо одеве във flickr.com - някъкъв пич обясняваше как разглобява резбови адаптер и точно му пасва на сонито. Но браузера ми се държи по различен начин в работата и вкъщи и сега не го откривам.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY DSC-HX1
Автор: profyt   
Дата:   24-11-11 21:42

Аз си поръчах ето този
Пасва идеално. Доставчика беше много точен.
Трябва обаче да си поръчаш и нова капачка за обектива, защото оригиналната не може да се ползва, когато монтираш този адаптер

Отговори на това съобщение
 Re: SONY DSC-HX1
Автор: mitko85   
Дата:   25-11-11 10:24

Интересното е, че няма комбинация на настройките, която да не опитах и днес, но резултата не се променя. Ако снимам на ниска скорост в затворена среда с по-ниска осветеност,изображението става идеално. Когато обаче снимам с по ниска скорост1/2.5 и пр.на открито, изображението става твърде осветено. Може би наистина, както каза hartt,решението е във филтърче.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY DSC-HX1
Автор: muncho_   
Дата:   25-11-11 10:45

Ако опиташ неща от сорта на фолио за стъкла няма да ти излизат коректно цветовете(не че и с филтрите ще са коректни).Ако не се лъжа няма и РОУ което ще те задтрудни още повече с цветовете.По кое време на деня снимаш?Пробвай по-рано сутринта малко след изгрев или малко преди залез слънце.В по облачно време също би трябвало да се получи.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY DSC-HX1
Автор: io_bs   
Дата:   25-11-11 10:57

Така е, за да се снима на бавна скорост през деня си трябва силен филтър (от рода на ND400). Също добра идея е да не се затваря блендата докрай, защото ще се появят изкривявания и качеството ще спадне доста. По-добре да снимаш на малко по-висока скорост, но качеството да си е наред.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY DSC-HX1
Автор: muncho_   
Дата:   25-11-11 11:39

Аз снимам с ND8 който го дават да сваля 3 стопа и ми е напълно достатъчно за омазване на водата дори през най-светлата част на деня.Макс бленда и на мен ми е F8, а най-ниското ИСО 80.Просто незнам на колегата къде му е проблема, защото при мен дори и без филтъра стават нещата.



Публикацията е редактирана (25-11-11 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY DSC-HX1
Автор: alex1954   
Дата:   25-11-11 12:32

И аз имах такъв апарат.И знам за този проблем.Не можах да намеря начин за по-добра снимка, т.е. да затворя блендата.Ето така изглежда на смрачаване.

текст


Отговори на това съобщение
 Re: SONY DSC-HX1
Автор: muncho_   
Дата:   25-11-11 13:01

В такъв случай, добре че не си купих такъв апрат, че му се чудех и на него:)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY DSC-HX1
Автор: h_bio   
Дата:   25-11-11 13:05

изключи оптимизатора на динамичния обхват (DRO от менюто на OFF)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY DSC-HX1
Автор: mitko85   
Дата:   25-11-11 13:56

alex1954, снимката е яка. Явно трябва да снимам, или както казахте сутрин рано, или на смрачаване.Виждам ,че си снимал март месен (ако реда е ГГ/ММ/ДД)в 18;05ч, което предполага че си е доста на смрачаване. През останала част на светлото денонощие постигаще ли същия ефект. А колкото до оптимизатора,изключих го но....хах. Вчера беше доста облачно при нас и снимах, надявах се да се получи, но не стана. Между другото сайта е много готин и е хубаво, че има хора като вас да отреагират на различни проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY DSC-HX1
Автор: io_bs   
Дата:   25-11-11 14:07

muncho_ написа:

> Аз снимам с ND8 който го дават да
> сваля 3 стопа и ми е напълно
> достатъчно за омазване на водата
> дори през най-светлата част на
> деня.Макс бленда и на мен ми е F8, а
> най-ниското ИСО 80.Просто незнам на
> колегата къде му е проблема,
> защото при мен дори и без филтъра
> стават нещата.
>

>
> Публикацията е редактирана (25-11-11
> 11:48)

И през деня става, но замазването няма да е толкова хубаво, колкото при сумрак. Ето тази снимка съм я правил следобед на максимално затворена бленда (с D90 и f/22) с поляризиращ и ND8 филтър и едвам съм докарал скорост от две секунди: http://farm7.staticflickr.com/6157/6195979818_3492e82d5b_b.jpg
А пък тази е правена сутринта по изгрев (който, за жалост, бе скрит от облаците) на скорост 32 секунди и ефектът (според мен) е много по-добър: http://farm7.staticflickr.com/6176/6179966415_a7550b9bd9_b.jpg
Все пак зависи от това какво иска човек - по-леко замазване или силно такова [smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY DSC-HX1
Автор: mitko85   
Дата:   25-11-11 21:46

УСПЯХ! ДНЕС ХОДИХ НАДВЕЧЕР ДА СНИМАМ. https://photo-forum.net/i/1547021
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ! УСПЕХ НА ВСИЧКИ

Отговори на това съобщение
 Re: SONY DSC-HX1
Автор: pepi34   
Дата:   26-11-11 02:38

Първата нормална тема , която виждам тука.Коректен, смислено зададен въпрос, нормални отговори,без кандидат разбирачи( е с малки изключения де). поздравления на всички участници в дискусията да добре спазената етика.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »