Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Първи 2 клипа с Никон д90
Автор: vlaca   
Дата:   19-11-11 19:39

Това са първите 2 клипа които направих с Никон д90
Идея , клипове и монтаж са мое дело.
Аз гледайки го виждам доста недостатъци но все пак търся и нещо което изпускам ,така че моля Ви за мнение.

http://www.youtube.com/watch?v=jhlYdDYl3qo


http://www.youtube.com/watch?v=1Nwyj-pwbVU

Отговори на това съобщение
 Re: Първи 2 клипа с Никон д90
Автор: vlaca   
Дата:   19-11-11 19:49

И да кажа от сега за да няма спам поне по тази тема ...
2 клип беше нещо като рекламно видео на студиото ми.Сега качвайки го не търся реклама или нещо подобно .Единственото което ме интересува е да си видя грешките които пропускам за да мога за напред да правя нещата по-добре

Това което аз виждам като грешки в 1 клип са

1.Разликата в осветлението
2.Клипа остана недовършен

Грешки в 2 клип са

1. На места разфокусирани кадри
2. Детайлите в някой кадри се разминават /часовника/
3. Прекалено дълъг клип

Отговори на това съобщение
 Re: Първи 2 клипа с Никон д90
Автор: Батко   
Дата:   19-11-11 19:54

[smilie24] 2-ия влип!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи 2 клипа с Никон д90
Автор: tzl   
Дата:   19-11-11 20:15

И двата са добре направени за първи два клипа. Има какво още да се шлайфа, но си личи, че си се постарал.

Има някои основни правила, които трябва да видиш, като 180*, 30*, тъй като примерно на втория клип, където младежът (ти ли си, не си ли ти) тича и е сниман от различни ъгли се получава следното: в единия кадър тича на дясно, в следващия кадър тича на ляво.

Но пак да кажа — като за първи опити са много добре направени. Поздравления и успех.



Публикацията е редактирана (19-11-11 20:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи 2 клипа с Никон д90
Автор: vlaca   
Дата:   19-11-11 20:32

Когато правих монтажа и сложих клипа с различните посоки много мислех дали е правилно ...
В такъв случай ако имаме подобна ситуация след вече завършени готови за монтаж кадри ,най-лесният начин за корекция е видеото да се обърне огледално и ще си дойде на мястото :)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи 2 клипа с Никон д90
Автор: tzl   
Дата:   19-11-11 20:50

Пиша само в случай, че някой реши, че последното с "огледалното обръщане" е казано насериозно — огледалното обръщане променя тотално визията на човека и все едно е сниман друг човек. За тези, които биха тръгнали да пробват, да знаят, че трябва да обърнат огледално цялото видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи 2 клипа с Никон д90
Автор: hemilio   
Дата:   19-11-11 22:36

Браво за труда -и аз виждам грешките които и ти си видял!
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи 2 клипа с Никон д90
Автор: BatV   
Дата:   19-11-11 22:46

Пич, завиждам ти!

За свободното ти време![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи 2 клипа с Никон д90
Автор: Onakava   
Дата:   20-11-11 09:33

Звук, липсва им звук. Музиката дава ритъм, дава обстановка, помага ти да го сглобиш докато я слушаш, да го визуализираш предварително. Намери едно парче, което да ти пасва на идеята и го чуй 100 пъти със затворени очи.

Едит: забравих да те поздравя, добре е станало [smile]



Публикацията е редактирана (20-11-11 09:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи 2 клипа с Никон д90
Автор: dopereach   
Дата:   20-11-11 11:49

Както tzl каза, внимавай със снимачната ос. За да я смениш трябва да покажеш на зрителя по някакъв начин, било то кран, долли или просто плавен кадър от ръка. Огледалното обръщане го забрави.
Не използвай зуум-а на обектива докато снимаш.
Епизода в гората, мисля че е малко в повече като дължина. Хубаво че използваш различни планове. Като цяло е добре за първо видео.
Тоя youtube много мачка качеството

Отговори на това съобщение
 Re: Първи 2 клипа с Никон д90
Автор: klez   
Дата:   20-11-11 12:38

Браво доста добре са се получили.
Мен единствено не ми допадна звука записан от фотоапарата, мисля че трябва да помислиш за по-читав външен микрофон

Отговори на това съобщение
 Re: Първи 2 клипа с Никон д90
Автор: Miro__Slav   
Дата:   20-11-11 16:54

[smilie24] Отлично са направени... на втория клип местото с пристигащия влак блендата е автомат и не е добре...
Момента е точно когато вагоните минават покрай теб и блендата се отваря. Има много потенциал в теб [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи 2 клипа с Никон д90
Автор: ixus   
Дата:   20-11-11 21:24

Мен първия ме кефи като идея [smilie24] .Поздравления!
Все пак бих променил някои неща.След като махаш шапката от обектива и започваш да се обличаш-предлагам да е на забързан кадър ,но с повече приготовления (+ миене на зъби,мазане с гел например и каквото там трябва).Според мен ще стане по-динамично.По същите съображения ,може би сцената преди да звънне будилника може да е по-развлачена.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »