Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Canon FD 50mm 1.4
Автор: Canon   
Дата:   22-12-11 00:01

За безкрайност без оптичен елемент е единствен вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon FD 50mm 1.4
Автор: Antonio_V   
Дата:   22-12-11 00:08

Явно не съм го написал правилно, мога да фокусирам само ако съм на 20-30 см от обекта, затова написах, че може би от самия пръстен се получава проблем с по-голямо отдалечаване на обектива от тялото. За 2-3 метра въобще не мога да говоря, всичко е мъгла [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Canon FD 50mm 1.4
Автор: Canon   
Дата:   22-12-11 00:14

Не е необходимо даже го пишеш, аз го знам колко е.
Думите "ФД" и "ЕОС" изчерпват проблема.
Давам ти само необходимото за крайния резултат, а не как и защо се получава така.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon FD 50mm 1.4
Автор: www.Stefoto.EU   
Дата:   22-12-11 00:22

Този 'преходник' не е пред мен и не мога да си дам сметка за дебелината му, но ми изглежда прекалено дебел. Той направо си е 'макро-пръстен'. Трябва да е максимално тънък, а както ти е писал Canon, идеалният вариант е въобще да го няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon FD 50mm 1.4
Автор: Antonio_V   
Дата:   22-12-11 00:43

Ами дебелината на назъбения пръстен и вторият общо са около 9 мм. На практика с толкова се отдалечава обектива от тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon FD 50mm 1.4
Автор: www.Stefoto.EU   
Дата:   22-12-11 01:10

Ами те макро пръстените се продават обикновенно е комплект х 3бр. и първи номер е около 13мм., така че си се сдобил с такъв. Не го изхвърляй, ще ти върши работа за макро снимки, а преходник си купи от базара, без чип вървят по 15лв. Внимавай да не е по-дебел от 5мм. Глухарчето се отлепя, ама по-добре не рискувай, че лесно се чупят.По-нагоре в темата съм писал от къде да си купиш ново, добре работещо и с макро аджустмънт.
Можеш да видиш и http://photovideo.biz/
, това е БГ сайт, ама по-добре да им звъннеш и да питаш техните с макро аджустмънт ли са.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon FD 50mm 1.4
Автор: neuromancer   
Дата:   22-12-11 16:04

"мога да фокусирам само ако съм на 20-30 см от обекта" - именно това е нормалният резултат, тия преходници стават само за макро, т.е. снимане отблизо.
преправи си байонета или си купи преходник с леща

Отговори на това съобщение
 Re: Canon FD 50mm 1.4
Автор: s_dyakov   
Дата:   22-12-11 16:19

мога да фокусирам само ако съм на 20-30 см от обекта

Antonio_V: Това си е нормално поведение за ФД обектив закачен на ЕОС ако адаптера няма оптика. Произлиза от това че ФД обектива има по къса работна отсечка и адаптера допълнително отдалечава обектива. По добре го продай на някой който има безогледална камера и си потърси обектив който може да се закачи нативно на ЕОС с адаптер без оптика.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon FD 50mm 1.4
Автор: www.Stefoto.EU   
Дата:   22-12-11 20:27

Недейте така, обектива си е много свестен, много по-добър от 80% от старите обективи, които се ползват и днес с адаптери.
Пич, пращай го на Слав да му смени задника. Ще ти струва 15лв., а ако един ден го продаваш, то вярвай че има доста хора с ЕОС система, които биха го купили. Плюс това Слав не изхвърля ФД байинета, а ти го връща, така че винаги пак можеш да го сложиш.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon FD 50mm 1.4
Автор: s_dyakov   
Дата:   22-12-11 20:41

Не казвам че обектива е лош - напротив, просто съм против осакатяването на ръчни обективи с цел преправянето им.
Има много обективи които са съвместими без да се налага да се преправят.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon FD 50mm 1.4
Автор: kjey   
Дата:   22-12-11 21:57

Преди два дни си получих FD 50/1.4 от Слав със сменен байонет.Още не ми е дошло глухарчето ама снимам на М - през ЛайфВю - голям кеф е на 1.4[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon FD 50mm 1.4
Автор: www.Stefoto.EU   
Дата:   23-12-11 01:41

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon FD 50mm 1.4
Автор: Antonio_V   
Дата:   23-12-11 19:51

Благодаря на всички, които отделиха време да пишат в темата, напълно ми се изясни картинката, ще се свържа със Слав, прочетох само хубави неща за човека. Честно казано, мислех да мина без "осакатяване" както някой каза, но пък в крайна сметка важен е крайния резултат. Човек се учи докато е жив, понякога му излиза евтино, друг път скъпо, трети път - без пари.

Весели празници на всички!
[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »